Цікавість дітей до гаджетів — кого не турбують обидві сторони: і та користь, яку вона приносить, можливості в сучасному світі, і той негатив для здоров’я та виховання, про який ми регулярно чуємо від експертів. То що, зважимо всі за і проти?

Для чого школяреві графічний планшет: творчість у новому форматі

Сучасні школярі мріють не про полотна з фарбами, не про фломастери, а про графічні планшети для втілення власних творчих ідей у реальність. І це зовсім не про дорослі потреби, адже графічний дизайн — окрема сучасна сфера для самовираження. Треба багато чого вміти, а ще більше, так би мовити, креативити. Тож що потрібно дитині?


Розумні ручки, інтерактивні книжки, STEAM-лабораторії — 5 крутих українських освітніх технологій

Що цікавіше: слухати за партою лекцію вчителя чи працювати з картками з доповненою реальністю, водити рядками розумною ручкою, яка озвучує все трьома мовами, працювати у STEAM-лабораторії? Відповідь очевидна. Які ж гаджети і технології для освіти вже існують на українському ринку?


Екранний час: скільки годин ваші діти сидять перед екраном щодня і що з цим робити?

Існують батьки-фанатики, які за старими санітарними нормами дозволяють дітям проводити з гаджетами не більш ніж пів години на день. Є й чимало інших, які махнули рукою на ті цифри і здобувають собі вільний час на локдауні, доки діти цілий день грають онлайн, дивляться мультики та блогерів, спілкуються в соцмережах. Наводимо сучасні висновки експертів про те, скільки часу перед екранами мають проводити діти та підлітки і як батькам приборкати епідемію екраноманії.


 Не заборонити, а обмежити: як батькам і підліткам встановити здорові правила користування соцмережами

То як, батьки, готові приборкати соцмережі та їхній прихований вплив на вас і ваших дітей? Час переглянути родинні звички користування смартфонами і встановити нові правила. Заборонити соцмережі для підлітків не вийде, а от контролювати їхній час зі смартфонами можна і треба.


Чому підлітки і дорослі «зависають» у соцмережах?

А ви вже встигли переглянути документальний фільм «The Social Dilemma» і вжахнутися? Помічаєте, скільки часу на день ваші діти-підлітки дивляться відео в ТіkТоk чи фото в Instagram? Ловите себе на тому, що не можете припинити скролити френд-стрічку? Що відбувається з нашим мозком з точки зору нейрофізіології, коли ми «зависаємо» у соцмережах, і як можна це контролювати.


5 додатків, які допомагають навчатися та сприяють саморозвитку

За часів дистанційного навчання батьків турбує, щоб у дитини був власний гаджет. Інакше одночасно віддалено працювати їм та навчатися синам і донькам шкільного віку просто нереально. Планшетний персональний комп’ютер, або ж просто планшет може бути дуже корисним учневі. Які додатки варто завантажити в пам’ять планшета, щоб перетворити його на ефективний інструмент для виконання домашніх завдань, роботи з творчими проєктами й саморозвитку в цілому?

Поділитися цією статтею