Розумні ручки, інтерактивні книжки, STEAM-лабораторії — 5 крутих українських освітніх технологій

Картки з доповненою реальністю, розумна ручка, яка озвучує все трьома мовами, онлайн-репетитор з іншого куточка світу, англійську вчити просто, наче дивитися кіно, а в школі своя STEAM-лабораторія… Ні, це не сон, а цілковита реальність українського ринку освітніх технологій, або EdTech. Не претендуючи на вичерпність, пропонуємо вам кілька цікавинок і трохи аналітичної інформації про українську сферу EdTech.

Що таке EdTech? І чи є він в Україні?

EdTech — це і є освітні технології (з англійської — educational technologies, або EdTech). Термін часто означає саме IT-технології в освіті і використовується для позначення найновітніших навчальних розробок. Говорять також про ринок EdTech та про EdTech-стартапи, яких чимало є і в Україні.

Чи важливий EdTech? Можете навіть не сумніватися. Міжнародна аналітична компанія Holon IQ зробила сміливий прогноз: світовий ринок освіти у 2030 році сягне 10 трильйонів доларів. Який обсяг українського ринку освіти і який його потенціал — таких досліджень поки немає. Проте та ж компанія Holon IQ у цьому році склала рейтинг Топ-100 компаній у сфері освітніх технологій у Східній Європі, у який потрапило 11 українських EdTech проєктів.

Вадим Синжерецький, співзасновник і керівник онлайн-платформи для репетиторів BUKI, спробував навіть скласти карту українського EdTech ринку, або EdTech ландшафту. У цей список увійшли 45 різних освітніх проєктів, у тому числі «Освіторія» та наш безкоштовний сервіс для підготовки до ЗНО iLearn.

Назва українського стартапу Grammarly свого часу пролунала на весь світ. Цей EdTech стартап став компанією-єдинорогом, залучивши загалом понад 200 мільйонів доларів інвестицій. За допомогою цього онлайн-сервісу на основі штучного інтелекту 30 мільйонів користувачів по всьому світу щодня можуть не лише якісно перевірити граматику та лексику англомовних текстів, а й отримати рекомендації щодо правильності, чіткості, захопливості та навіть тону свого текстового повідомлення.

Український EdTech не можна уявити без популярних онлайн-курсів Prometheus, EdEra чи мультимедійних дощок від EdPro. Розуміючи невичерпність теми, пропонуємо кілька цікавинок з царини вітчизняних освітніх технологій, щоби ви зрозуміли, який він на смак український EdTech.

Картки з доповненою реальністю ARbox від Octagon Studio

Українська компанія ARbox — офіційний та ексклюзивний дистриб’ютор продуктів доповненої реальності від індонезійських розробників Octagon Studio. У їхньому асортименті 5 наборів навчальних карток для дітей 4–12 років: тварини, динозаври, космос, анатомія людини, професії. Користувач купує набір паперових карток, безкоштовно завантажує відповідний мобільний додаток і реєструє свій серійний номер. А тоді наводить телефон чи планшет на картку і — зображення на ній оживають! Так за допомогою доповненої реальності можна поспостерігати за рухами диких тварин та доісторичних динозаврів, вивчити планети сонячної системи, будову людського тіла й особливості різних професій. Слова на картках написані англійською мовою, проте в мобільному додатку можна обрати кілька мов, у тому числі українську. Серед цікавинок карткових наборів — можливість віртуально погодувати тварин, вигуляти динозавра по кімнаті, побувати всередині міжнародної космічної станції, попередньо одягнувши окуляри віртуальної реальності, зібрати людський скелет, зробити селфі з улюбленим героєм картки.

Навчальні картки Dinosaur 4D+ з доповненою реальністю 

Розумна ручка та інтерактивні книжки Smart Koala

Розумна ручка Smart Koala — це українська розробка для вивчення англійської мови для дітей від 2 до 10 років. Невелика за розміром ручка у формі робота озвучує все, що написано чи зображено в книжці. Ручка говорить одразу трьома мовами: англійською, українською та російською. Усе, що потрібно — обрати відповідний прапорець на книжці, попередньо її ідентифікувавши. За допомогою цієї диво-ручки можна легко в ігровій формі вивчити англійський алфавіт та перші шістсот слів, прослухати перші речення та діалоги, а тоді й найвідоміші світові казки, або навіть підтягнути математику, зігравши в математичні ігри. Серія розрахована на миттєве сприйняття мови на емоційному рівні. Такі винаходи стануть у пригоді дітям з дислексією, адже ручка озвучує завдання й допоможе тим, у кого виникають проблеми з читанням.

Розумна ручка та набори книжок

Сервіс для вивчення англійської за фільмами Speechyard

Сайт Speechyard увійшов у сотню найкращих технологічних освітніх проєктів Східної Європи за версією аналітичної компанії HolonIQ. Крім нього в цей рейтинг потрапили ще 10 українських освітніх компаній. Безкоштовно зареєструвавшись сайті Speechyard, можна дивитися короткі відео, телевізійні шоу, такі як Ted-Ed, та фільми з міжнародної бази Netflix з англійськими субтитрами. Навівши курсор на незнайоме слово в субтитрах, можна одразу прочитати його переклад або додати до своєї бібліотеки, щоби повернутися до нього потім. Сервіс пропонує також низку вправ з вивчення лексики та граматики, а також дає можливість користувачам спілкуватися між собою. Для того щоби переглядати фільми з бази Netflix, потрібно встановити спеціальне розширення для свого браузера, а також зареєструватися на сайті Netflix. Ця база популярних фільмів платна, однак дає змогу перші 30 днів переглядати фільми в хорошій якості безкоштовно.

Відео тренування Speechyard

Освітня платформа з пошуку репетиторів іноземних мов Preply

Український сервіс для вивчення іноземних мов Preply цього року залучив додатково 10 мільйонів доларів інвестицій. Це майже вдвічі більше, ніж проєкт зібрав за весь час свого існування. Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на пресслужбу компанії. Такий успіх можна пояснити тим, що платформа допомагає репетиторам іноземних мов та учням з різних країн знайти одне одного та займатися очно або онлайн за гнучким графіком. Зараз на сайті зареєстровано близько 12 тисяч професійних репетиторів, у тому числі носії мови, які проходять якісний відбір. Щороку понад 100 тисяч учнів опановують нову іноземну мову за допомогою цього сервісу. Платформа гарантує вчителям вчасну оплату, а учням — можливість безкоштовного пробного заняття й заміни вчителя. Окрім кількох десятків іноземних мов тут можна вивчати й інші дисципліни. Усе, що потрібно — ввести в пошуку назву потрібного предмета, і сайт видасть вам профілі репетиторів з рейтингами, спеціалізацією та вартістю занять. Хтось спеціалізується на підготовці до екзаменів TOEFL, IELTS чи опануванні професійної лексики, тоді як інші навчать вести бесіду впевнено з будь-яким співрозмовником. Компанія має офіси в Києві та Барселоні і планує суттєво розширити своє представництво в США.

Освітня лабораторія STEAM-lab

Українська IT-компанія Accord Group цього року зареєструвала власну торгову марку STEAM-lab. Під цим брендом молода інноваційна компанія, яка спеціалізується на IT-послугах для банків та рітейлу, пропонує нові технологічні рішення для освіти. STEAM-lab — це не лише обладнання для інтегрованого вивчення STEAM-дисциплін (science — природничі науки, technology — технології, engineering — інженерія, art — мистецтво та mathematics — математика), а й програмне забезпечення та сервісна підтримка, доступні інструкції українською мовою, власні розроблені посібники і тренінги для вчителів.

Реєстрація власної торгової марки стала результатом трирічної роботи компанії щодо підбору якісного обладнання для українських навчальних закладів. Першими вони зібрали STEAM-лабораторії для Новопечерської школи в Києві та Січового колегіуму в Запоріжжі. Загалом за цей час їм вдалося створити STEAM-лабораторії для 14 шкіл у 7 регіонах України, враховуючи конкретні потреби й індивідуальні особливості цих закладів.

Стартовий набір Arduino

STEAM-lab складається з кількох основних модулів, що мають вітчизняну складову та оптимізовані з урахуванням особливостей освітнього процесу: 3D-принтер з екологічно чистим пластиком, відео- та фотостудія з голографічним екраном від українського виробника та комплекти електроніки «Програмований електронний модуль».

Також STEAM-lab може запропонувати верстати з числовим програмним управлінням, навчальних роботів, набори для конструювання та моделювання, базові комплекти програмованих електронних модулів, електронні освітні ресурси для навчального процесу. Можливо також обладнати лабораторію спеціалізованими меблями, мультимедійною та комп’ютерною технікою тощо. Перевагою є те, що всі модулі можна замовити як разом, так і окремо, а також розмістити їх у різних аудиторіях школи.

Поділитися цією статтею