Освіта змушена пристосовуватися до вимог часу і швидко трансформуватися відповідно до нових викликів. З’являються нові робочі місця, тож наші діти цілком можуть через декілька років обрати собі професію, якої наразі не існує. Зібрали для вас матеріали, що допоможуть визначити, якими ж навичками нам доведеться оволодіти.

Чотири важливі тренди освіти майбутнього

Якою взагалі в майбутньому буде освіта? У нашому матеріалі освітні експерти пророкують зникнення шкіл, збільшення ролі «агентів змін» та поширення моделі усвідомленого батьківства. Обережно: ці ідеї провокують довгі та палкі дискусії.


ТОП-25 навичок, затребуваних у 2025 році

Дефіцит емпатії може призвести до повстання машин, і світ врятують лише емоційно грамотні розумники — ось такою фантастичною може бути наша реальність вже через кілька років.


Успіх у 2050 році: чого навчати дітей?

А ось до 2050 року більшість із того, що сьогодні вивчають діти, й узагалі перетвориться на непотріб. Чого ж навчити дітей замість розв’язання диференційних рівнянь, визначення хімікатів у пробірці чи вміння підтримувати бесіду китайською? Ізраїльський професор Ювал Ной Харарі розповідає про своє бачення цієї проблеми.


Чого навчитися, щоб бути успішним у 2050 році

Майбутнє освіти та навиків хвилює також і інших експертів. Психолог Олена Гридасова узагальнила прогнози авторитетних вчених-футурологів і подала своє коротке резюме щодо стану речей через 30+ років.


ТОП-5 інновацій, до яких варто підготуватися вже сьогодні

Вже зовсім скоро людство зможе вмить напрограмовувати собі гроші, фізичну зброю повністю замінять цифровою, а доглядати за хворими будуть гуманоїди. Про те, які глобальні тенденції вже починають розвиватися, пояснює у своїй книжці «Індустрії майбутнього» Алек Росс.


Як «метод черепашки» допоможе вчителю опанувати новітні технології

Усі ці надсучасні технології лякають своїм стрімким розвитком і постійними змінами. Як до них пристосуватися — знає авторка блога, що входить до ТОП-50 світових блогів про освіту.


Уілл Річардсон: Чи врятують нас практичні навички?

В школах дітей навчають одній мільярдній частині від усього знання, що існує у Всесвіті. Шкільний учитель з 25-річним досвідом викладання роздумує над тим, як змінити застарілий спосіб викладання, щоб ця крихітна частка знань все ж була корисною.

Поділитися цією статтею