Як вчителю влаштуватися на роботу в приватну школу

cover_new_opportunities
Автор тексту: Олексій Сімончук

Як вчителю отримати роботу, про яку він мріє? Цю тему обговорювали під час дискусії «Чому бути вчителем круто» в НПУ ім. Драгоманова за участю власників і директорів приватних шкіл. Ми законспектувати для вас найцікавіші моменти. Засновниця Active School Кристина Бессолова розповіла, на що в першу чергу звертають увагу школи, коли шукають викладачів.

kristina

Напишіть класне резюме

Напишіть резюме і спершу спробуйте «продати» його собі. У рекрутера 100-200 заявок і 5-10 секунд на кожну. Треба, щоб резюме зачепило. У найкреативнішому резюме, яке мені надіслали, дівчина на фотографії була у фарбах холі. Це було супер, і я взяла її на роботу навіть без співбесіди. Просто тому, що вона творчо підійшла до фотографії.

Обов’язково називайте файл резюме своїм ім’ям і прізвищем. Інакше рекрутер не зможе повторно його знайти, якщо зацікавиться вашою кандидатурою.

Обсяг резюме — максимум дві сторінки. Навіть другу не завжди читають, тому все важливе має бути на початку. Резюме без фото дивляться рідко. Часто кандидати не вказують номер телефону, і потім не зрозуміло, як з ними зв’язатися. Пишіть про всі досвіди роботи. Навіть досвід роботи аніматором у Туреччині та Єгипті може дуже знадобитися в школі.

Уважно читайте опис вакансії, вимоги. Дуже важливо, крім освіти, написати про свої компетенції: що ви вмієте, якими технологіями, методиками володієте. Пишіть, навіть якщо ви діджей або вмієте монтувати відео. Зараз важливі не тільки знання, а й навички.

Додайте супровідний лист. Поясніть, хто ви, чого хочете, розкажіть про свої ідеї та на що заради них готові.

До слова, навіть якщо ви не бачите вакансій, надсилайте резюме на електронні адреси, зазначені на сайтах шкіл. Ми цього дуже чекаємо. Ті, хто це робить, першими отримують пропозиції про співпрацю.

Підготуйтеся до співбесіди

Якщо вашим резюме зацікавилися і запросили на співбесіду, заздалегідь уточніть всі деталі: де розташована школа, як до неї проїхати. Щоб не довелося в паніці за 5 хвилин до призначеного часу дзвонити і казати, що ви загубилися.

Приїжджайте заздалегідь, не запізнюйтеся. Для нас це показник того, наскільки пунктуальним і обов’язковим ви будете в школі. Якщо не виходить потрапити на співбесіду — попередьте про це. Тоді вам точно дадуть другий шанс. Інакше — ні.

Інформація про такі речі добре розходиться. Адже багато директорів і власників шкіл підтримують зв’язок, спілкуються. Ми ділимося резюме хороших кандидатів, якщо, скажімо, школа не підійшла вчителю за локацією. Наша, наприклад, знаходиться у Вишгороді.

Дізнайтеся наперед якомога більше деталей про школу, в якій хочете працювати. Так ви зрозумієте, чим конкретно можете бути корисним цьому закладу, і зможете переконати роботодавців.

«Почистіть» соціальні мережі

Ми моніторимо сторінки кандидатів в Instagram, Facebook і «Вконтакте». Робимо скріншоти. Бачимо ваші пляжні фото, нецензурну лексику, меми та коментарі. Якщо є те, що показувати потенційному роботодавцю ви не дуже хочете, краще приберіть одразу.

Ми реагуємо на це, тому що вчителів у соцмережах відстежують батьки дітей. Для них важливо, що і як ви пишете.

Подбайте про зовнішній вигляд

Немає ніяких суворих вимог до зовнішнього вигляду. Досить просто охайного одягу. Татуювання ховати не потрібно. Але, будь ласка, не одягайте короткі спідниці та шорти.

Головне — продемонструвати, що ви зацікавлені в цій роботі. Одного разу в мене на співбесіді була дівчина, яка дуже цікаво і яскраво говорила. Але коли я зверталася до неї із запитанням, вона постійно дивилася на свої нігті. Мабуть, манікюр цікавив її більше, ніж потенційна робота.

Спробуйте розслабитися, не совайтеся на стільці, не поправляйте постійно зачіску і одяг. Частіше усміхайтеся.

Не пліткуйте

Не обговорюйте ваших колишніх колег, роботодавців, викладачів. Для нас важливо, як ви можете працювати в колективі, взаємодіяти, допомагати за потреби. Ніхто з директорів не хоче пліток і нездорової атмосфери в школі.

Будьте готові вчитися

Багато молодих вчителів скаржаться, що від них вимагають досвіду роботи, який неможливо мати відразу після закінчення вишу. Але для нас це не головне. Важливо, щоб ви горіли роботою, були заряджені енергією та бажанням вчитися. Якщо це є, ми навчимо вас усьому, що потрібно.

Учитель вчиться все життя. Якщо ви до цього не готові, то викладання — не для вас.

Розкажіть на співбесіді про ваші сильні та слабкі сторони. Не бійтеся говорити про те, що виходить у вас гірше. Кажіть також про те, чого ви хочете від життя, чому ви готові вчитися. Я запитую в кандидатів про особисте, про хобі — і це розповідає про людину більше, ніж диплом і оцінки.

Проявляйте ініціативу. Кажіть про те, що ви готові привнести в школу, про власні ідеї та методики.

Поділитися цією статтею