14 жовтня відзначаємо День захисників і захисниць України. Вибрали мультфільми, які розповідають про чоловіків і жінок, які захищали свою країну від загарбників. А також хлопчиків і дівчаток — адже складну тему часто легше пояснити дітям у формі чарівної казки.

Пригоди Котигорошка та його друзів

Супергероями, наділеними особливими здібностями, у цьому мультфільмі виступають традиційні персонажі українського фольклору: Котигорошко, Крутивус, Вернидуб, Вернигора. Мультфільми із цієї серії будуть цікаві навіть наймолодшим глядачам.

Микита Кожум’яка

Герой цієї стрічки буде близький малим глядачам, адже він — їхній ровесник. Маленький Микита, син відомого богатиря Кожум’яки, вирішив, що теж може здолати дракона, як це колись зробив його тато. Він вирушає у світ, сповнений пригод, і дає приклад, як боронити рідну землю, незважаючи ні на що — навіть на те, що ворог набагато сильніший.

Маруся Богуславка

Екранізація класичної Думи про Марусю Богуславку, яку діти вивчають у курсі української літератури. Знайомі герої оживають у високохудожній анімаційній стрічці і стають ближчими. 

Як козаки Хаджибей здобували

Історія Чорноморського козацтва не є дуже відомою. Але в ній були свої герої. Саме на плечі українських козаків ліг основний тягар війни за північне Причорномор’я, бо землі сучасної Одещини і Миколаївщини вони вважали своїми, українськими.

Син генерала

У мультфільмі розповідається історія ще одного невідомого захисника України, генерал-хорунжого Армії Української Народної Республіки Всеволода Юхимовича Змієнка. А також його сина Олега, якого намагаються таємно вивезти з окупованої більшовиками Одеси, аби він не потрапив до рук ЧК.

Воїни лісу

Це унікальна анімаційна стрічка про воїнів Української повстанської армії. Непроста історія переказана мовою мультфільму з яскравими персонажами. 

Рая і останній дракон

Юна Рая — смілива войовниця і дочка доброго вождя, що мріє про відродження рідного краю. Для цього, за законами казки, вона має розшукати чарівного дракона. У фантастичній формі змальована реальна боротьба сміливої дівчини за мирне життя батьківщини.

Ваяна

Мультфільм розповідає про 14-річну доньку полінезійського вождя Ваяну, яка вирушає в подорож океаном у пошуках героя Мауї, здатного повернути процвітання її острову. Їй доведеться здолати чимало випробувань на шляху, та доля рідного краю того варта.

Принцеса Мононоке

У цій анімаційній стрічці одразу двоє героїв — принц Ашітака і Мононоке, дівчина, яку виховали вовки і тепер поважають її, як рівну. І хоч напівмістична битва точиться між тваринами і людьми, та якості захисника і захисниці цілком традиційні: чесність, вірність, відвага, готовність віддати життя за цінності, які сповідують.

Мультфільми про війну, зроблені дітьми

Україна переможе

Цю анімаційну стрічку створив 11-річний Тимофій Ландрєв на підтримку воїнів АТО. У двохвилинному відео хлопчик розповідає історію вторгнення російських військ на Донбас та запевняє, що українські військові обов’язково відвоюють перемогу.

Маршрутка

Цілу серію анімаційних мініфільмів створили вихованці Дитячої анімаційної студії «Крок» міста Києва для підтримки українських солдатів та волонтерів. Представляємо один із них. На каналі в YouTube можете знайти решту.

Поділитися цією статтею