Дари осені: 10 простих ідей для натхнення

Авторка тексту: Юлія Андряник

Їсти сезонні фрукти та овочі, берегти тіло від холоду, створювати атмосферні вироби разом з дітьми — ось топові осінні рекомендації. Зібрали для вас 10 хендмейд-ідей. Приємний бонус: майже всі підручні матеріали (як би оксюморонно це не звучало) насправді валяються просто під ногами!

Ш-ш-шишки треба

Що знадобиться: шишки, пластилін, клей, гілочки/сірники, клаптики тканини.

І дітям на радість, і дорослим мінімум мороки. Шишки — чудовий матеріал, із якого можна створити будь-що: від зайчика та їжачка до підсвічника та кошика. Просто назбирайте їх достатньо, визначтеся, що будете клеїти, — і вперед! Не забудьте, що готовому виробу потрібно дати час, аби він висох.

Цікавий варіант творіння із шишок, який стане атмосферним елементом інтер’єру, — свічник. Обережно виріжте/відламайте верхівку → помістіть і приклейте туди свічку в металевій підставці → розфарбуйте/посипте блискітками шишку → грійтеся.

Крихітки жолуді

Що знадобиться: жолуді, клей, маркер, клаптики тканини, сірники.

Перед початком роботи відразу налаштуйте свій «мімішнометр», адже він може вийти з ладу, коли у ваших руках оживатимуть крихітні створіння. Крім зазначених матеріалів, знадобиться фантазія: ви можете створити будь-яку маленьку істоту, узявши за основу лише жолуді та клей.

Із каштанів — квітка-хижак

Що знадобиться: неочищені каштани, шило, клей, дерев’яні шпажки, намистинки/очі для декору.

Вас коли-небудь лякали каштани? Звичайно крім випадків, коли вони з висоти летять на голову. Пропонуємо створити композицію «квітка-хижак». Хоча комусь вона більше схожа на зграю невинних їжачків.

Крок 1: попередньо неочищені каштани засушіть так, щоб шкаралупа набула дивакуватої форми.

Крок 2: шилом зробіть отвори в кожному каштані, вставте шпажки.

Крок 3: приклейте їжачкам/хижачкам очі.

Крок 4: помістіть їх у горщечок і накажіть мухам не літати поруч!

Осінній вінок

Що знадобиться: шишки, жолуді, каштани, горішки, листя, гілочки, сухоцвіт, клей, велика картонна одноразова тарілка/дріт, стрічка/бантик.

Так, а тепер час зібрати всі дари лісу, саду й канцелярії в одну композицію. Осінній вінок — дуже атмосферний елемент декору. Його можна повісити на вхідні двері точно так само, як і традиційний різдвяний.

Варіанти основи виробу: велика картонна одноразова тарілка з вирізаною серединою, зв’язані по колу гілочки, скручений міцний дріт або все доречне, що знайдеться під рукою. Коли основа готова, можете творити! Тобто сміливо клейте на неї листочки, шишки, жолуді, каштани, квіти, додавайте намистини, блискітки, стрічки.

Усе й відразу

Що знадобиться: усе й відразу! А якщо точніше — листя, маленький гарбузик, жолуді, шишки, каштани, горішки, гілочки, камінці, сухоцвіт, мох, клей, намистинки, міцна основа (пластикова тарілка, дощечка).

Уявіть себе архітектором, ландшафтними дизайнером, будівельником, садівником, справжнім митцем і впевнено створюйте гарбузове господарство своєї мрії. Жодних обмежень і правил. Краще заздалегідь переглянути приклади, пофантазувати самостійно й сходити в ліс/сад/магазин по реквізити.

Букет у гарбузі

Що знадобиться: гарбуз, флористична губка, ніж, квіти (що більш різноманітні й кольорові, то краще), вода.

Виріб сміливо можна назвати універсальним: для виставки в школі годиться, як домашній декор — хороший варіант, флористичне хобі — чому б і ні, а ще красивий подарунок.

  • Зріжте в гарбуза верхівку, вийміть м’якуш.
  • Виріжте з флористичної губки коло необхідного діаметра і вкладіть його в гарбуз.
  • Щедро полийте водою (так квіти довше залишатимуться свіжими).
  • Найприємніша частина: зберіть букет!

Варіанти квітів: жоржини, хризантеми, флокси, троянди, айстри.

Свічник із листя

Що знадобиться: сухе осіннє листя, клей для декупажу, банка без візерунків (0,5–1 л), пензлик.

Простіший варіант — зробити маленьку гірлянду з листочків (нанизати на нитку) та обв’язати нею банку. Але результат вибору декупажу вас точно порадує.

Інструкція:

  • підготуйте сухі листочки. Краще брати переважно світлі й зовсім трішки темних: вони погано пропускають світло, але будуть гарною деталлю;
  • нанесіть на суху банку клей (не чіпайте дна та верхівки з різьбою);
  • щільно приклейте листочки. Можете накладати по кілька шарів і міксувати різні розміри та форми;
  • залиште виріб висихати;
  • поставте в банку свічку;
  • за бажанням прикрасьте підсвічник стрічками, нитками, намистинками.

У ліс не ходити

Що знадобиться: кольоровий папір, ножиці, фломастери, клей.

Якщо а) дощить, б) час підтискає, в) природний реквізит закінчився через великий аплікаційний ажіотаж, г) просто лінь виходити з тепленького дому — не переймайтеся: рішення є! Вочевидь, у середньостатистичного школяра десь завалялася пара-трійка кольорових папірців. Бажано, щоб вони відповідали осінній палітрі, проте за бажання сенс можна вдихнути навіть у синій кленовий листочок.

3D-аплікації з паперу

Що знадобиться: кольоровий папір, ножиці, клей, нитки, дротики.

3D означає тривимірний простір. 3D-аплікація означає, що ви насправді серйозно підходите до створення дитячих виробів. Серед переваг формату — можливість використати предмет для декорування будинку чи класної кімнати. Загальний захват рівнем вашої майстерності — це вже приємний бонус.

Квілінг: для тих, хто любить виклики

Що знадобиться: різнокольоровий папір, картон для основи, клей, ножиці.

Набір матеріалів дуже простий, на відміну від самого процесу. Узагалі квілінг — це техніка виготовлення композицій (як пласких, так і об’ємних) за допомогою скручених у спіралі смужок паперу. Відразу хороша новина: у багатьох канцелярських магазинах вам можуть порізати листочки на машині — мучитися самим не обов’язково!

Кожна квілінг-композиція складається з маленьких деталей. А кожна деталь — це скручена смужка паперу, якій ви за допомогою пальців надаєте потрібну форму (кола, краплинки, ромба, листочка). Просто знайдіть варіант картини до душі та пробуйте!

Поділитися цією статтею