Підвищувати рівень медіаосвіти в Україні: 1+1 media school відзначила 10-річчя проєкту

У вересні 2023 року освітній проєкт групи 1+1 media відзначає 10-річчя. За цей час 1+1 media school випустили понад 6 000 студентів, залучили 100 спікерів, серед яких зіркові викладачі медіагрупи — телеведучі Марічка Падалко, Тімур Мірошниченко, Людмила Барбір, а також продюсери найпопулярніших проєктів на українському телебаченні Юлія Жмакіна та Володимир Завадюк. Як працює медіашкола та які курси є нині? Хто може навчатися в медіашколі та як потрапити на грантові місця? Про все це читайте в матеріалі.

За 10 років роботи команда медіашколи, яка складається з її випускників, провела близько 170 курсів, різноманітних майстер-класів і тренінгів. Крім того, частина фіналістів продовжила свій шлях у компанії як за кадром, так і в ролі ведучих. Серед них — Неля Шовкопляс, ведуча «Сніданок з 1+1» на телеканалах 1+1 Україна і ТЕТ, та Наталя Солонік, ведуча «Ближче до зірок» на телеканалі ТЕТ.

HR-директорка 1+1 media Ольга Мусійко і керівниця проєкту 1+1 media school Анастасія Кузьменко розповіли про те, яких трансформаційних змін зазнала медіашкола за час свого існування, на яких напрямах у підготовці фахівців вони фокусують увагу та як формується програма курсів. Зокрема, команда медіашколи поділилися тим, чому їм важливо інвестувати в розвиток майбутніх фахівців ринку та які цілі команда ставить перед собою надалі.

Про трансформації медіашколи

1+1 media school заснували у 2013 році. За словами HR-директорки 1+1 media Ольги Мусійко, за цей час зі школою відбулося безліч змін, але залишилось головне.

Ольга Мусійко

«Ми відкриваємо телевізійні залаштунки та підвищуємо рівень медіаосвіти в Україні. Під час пандемії COVID-19 школа переформатувала свої програми та перевела навчання в змішаний формат. Це не вплинуло на якість навчання, тренери курсів продовжували ділитися знаннями та досвідом зі студентами. До того ж ми проводили масштабний безоплатний медіамарафон в онлайн-форматі для студентів з усієї країни, а також для дітей і дорослих.

Із початком повномасштабного вторгнення всі програми курсів школи трансформували та адаптували до нових реалій. Цьогоріч ми відзначаємо 10-й День народження і наразі продовжуємо готувати професіоналів, які працюватимуть як у кадрі, так і поза ним», — зазначила Ольга Мусійко.

Керівниця 1+1 media school Анастасія Кузьменко додає, що з початку великої війни освітній проєкт не припиняв свою діяльність, а найбільшою складністю і викликом був період блекаутів.

«На деякий час медіашкола перейшла в онлайн-режим і давала можливість українцям після закінчення курсів набувати практичних навичок для зміни професії. Так, на курсі з майстерності практичного монтажу близько 50 людей змогли отримати новий практичний досвід та швидко знайти собі віддалену роботу.

Найбільшою складністю для команди школи став період блекаутів, особливо — можливість проведення лекцій у запланований день і час. Справді було досить складно синхронізувати і студентів, і викладачів, але завдяки злагодженій роботі нам це вдалося. Кожен студент міг навчатися, не перериваючись, з будь-якого куточка України», — підкреслила Анастасія Кузьменко.

Анастасія Кузьменко

Про грантові місця для студентів і зіркових випускників

Загалом у медіашколі можна пройти 11 курсів, сформованих відповідно до потреб та викликів медіаринку. Систематично 1+1 media school надає можливість проходити навчання тим, хто цього справді потребує, виключно на безоплатній основі. Зокрема, таким прикладом є курси «Гендерночутлива журналістика» та «Журналістика висвітлення воєнних дій». Так, уже понад 150 студентів отримали змогу доєднатися до курсів на грантовій основі.

«У нас завжди є потреба в людях, які розділяють цінності компанії та володіють навичками і компетенціями, необхідними для їхніх посад. Поява нових курсів залежить від попиту на ринку. Ми відстежуємо нові напрями та готуємо медіафахівців у різних галузях.

Ми пишаємось, що школа першою розробила курс з медіаграмотності, який уже багато років реалізується у партнерстві зі школами та університетами. Адже дуже важливо навчати українців інструментів фактчекінгу, роботи із соціальними мережами та правильного подання інформації. Також ми допомагаємо розвивати принципи безбар’єрної мови. Торік школа провела безоплатний курс гендерночутливої журналістики для представників ЗМІ, а у 2023 році реалізуємо курс із боротьби з фейками та дезінформацією», — додала HR-директорка 1+1 media Ольга Мусійко.

У цілому команда освітнього проєкту випустила понад 6 000 студентів, частина з яких стали працівниками компанії. В 1+1 media school зазначають, що знаковою є історія ведучої «Сніданку з 1+1» Нелі Шовкопляс, яку давно називають телевізійною попелюшкою. Так, Ольга підкреслила:

«Ми дуже пишаємось Нелею Шовкопляс, мамою двох дітей, яка прийшла на навчання до школи й одразу полонила серця всіх тренерів, а згодом стала викладачкою нашої школи».

Як потрапити на курси медіашколи?

Щоб потрапити в 1+1 media school, необхідно до старту певного курсу залишити заявку на офіційному сайті за цим посиланням, вказавши свої контакти. Після реєстрації з вами зв’яжуться менеджери школи.

Незалежно від досвіду та попередньої підготовки студента долучитися до курсів може будь-хто. Для керівників проєкту важливо, аби процес вступу став більш доступним та відкритим для всіх охочих.

Як потрапити на грантові місця?

Наступний безкоштовний курс, до якого можуть долучитися охочі, — «Створення контенту на YouTube з урахуванням військової тематики». Він розпочнеться 10 листопада. Його створено експертами-практиками 1+1 media та запрошеними тренерами-блогерами.

На курсі в кожного студента буде можливість розібрати всі етапи створення каналів на відеохостингу — від реєстрації до просування, монетизації тощо.

Цільовою аудиторією грантового курсу є переважно журналісти та кореспонденти, які працюють у регіональних ЗМІ, або студенти курсу «Журналістика». До того ж до нього можуть долучитися всі, хто створює контент власноруч у відеоформаті, і ті, хто веде власні сторінки й хоче робити це якісно, бажає підвищити свої знання та навички роботи на платформі YouTube. Спікерами курсу є Данило Щестюк, керівник управління спортивних проєктів 1+1 media, Максим Старосвітський, блогер-мільйонник каналу Room Factory, та інші спікери.

Наприкінці цього — початку наступного року на студентів чекають нові курси, зокрема курс техніки мовлення, що допоможе навчитися ефектної самопрезентації, та курс «Продюсер Big Brave Events», що дозволить познайомитися з найсміливішими та найкреативнішими українськими продюсерами, артистами та зірками, які продовжують творити навіть в умовах війни.

Повну інформацію про 1+1 media school знайдете на офіційному сайті за цим посиланням.

Поділитися цією статтею