Колись нам здавалося, що стосунки батьків і дітей — найважчі. Думали: ось виростемо, і тоді… Коли ж самі стали татами і мамами, переконалися: стосунки батьків і дітей — справді найважчі. Тепер ми не завжди знаємо, як знайти підхід до синів і доньок. До вашої уваги — найгостріші моменти: істерики, тривога, дитячі конфлікти, роздратування на локдауні. Та прості поради, як все «розрулити».

Як вгамувати дитячу істерику  

Спочатку варто зрозуміти сім речей, які заважають об’єктивно сприймати дитячі істерики. Наприклад, змиритися, що без дитячих сліз не обходилася жодна родина, і вони не означають, що ви — погані батьки. А потім опанувати нехитру покрокову інструкцію вже на випадок «емоційної пожежі».


Корисні сімейні ритуали: 6 простих способів стати ближчими з дітьми

На Новий рік саме час започаткувати якийсь сімейний ритуал, хоча б маленький. Традиції родом з дитинства людина пам’ятає все життя. Для кожної сім’ї це щось своє: походи в кіно, ігри біля новорічної ялинки, спільні листи Святому Миколаю. Часто батьки й самі хочуть чогось такого, для душі, але просто не встигають замислитися про це, сформувати, озвучити і втілити. Чарівні свята ніби натякають: дійте!


4 способи зменшити тривожність дитини та яких нових навичок слід навчити на карантині

Чому в дітей зростає тривога під час локдауну? Як їм допомогти? Що робити, якщо бракує спілкування? У Британії, наприклад, спеціально навчають дітей, як спокійно та плідно жити під час локдауну, а ще — як навчатися вдома. Читаємо про додаткові навички для сприятливішого життя за часів пандемії.


 Як вирішувати шкільні конфлікти

У школі та вдома непорозуміння між дітьми трапляються дуже часто. Методика відновлюваних кіл налаштовує дорослих не карати дітей, а вчити їх брати відповідальність за свої вчинки та виправляти помилки. Як краще допомогти дітям під час розв’язання конфлікту?


Як не звести рідних з розуму на локдауні

Чимало людей вважають найскладнішим моментом у карантині не побутові незручності, не економічні проблеми, а те, як навесні довелося постійно бути разом зі своєю родиною. Дістав гамір дітей, коментарі чоловіка чи дружини, набридли одні й ті самі обличчя, хай навіть рідні, кіт, який будить о 6-й ранку, майже вимовляючи «Наташо»… Що треба врахувати нині, аби примусове цілодобове спілкування більше не викликало жаху?


10 спільних правил: як побудувати шкільну культуру

Коли йдеться про цінності, часом люди думають, що це щось таке «високо-філософське», для дорослих, які читають розумні книжки, а діти можуть максимум наслідувати їх. Та й розповідають про цінності досить абстрактно: гуманізм, демократія та ще багато не дуже зрозумілих дитині слів. А як перевести все це у конкретні правила життя? Як зробити, аби підлітки самі пізнавали та формулювали власні цінності?

Поділитися цією статтею