А ви маєте родинну традицію читання? Якщо ні, це треба негайно виправляти! Особливо якщо ви батьки дошкільняти. Дослідження доводять: діти, яким батьки читають вголос, краще навчаються у школі, мають більш розвинене образне мислення та кращу пам’ять, ніж ті, кого не привчали до книжок змалечку. Сподіваємось, ми вас переконали, а тепер до практики: зібрали для вас найдієвіші лайфхаки, як виховати затятого читаку. 

Як зробити читання модним трендом серед дітей?

Ваша дитина не любить читати? Тоді ми глибоко стурбовані, адже освітні експерти стверджують: навички читання дуже впливають на загальний рівень успішності дитини з усіх інших предметів. Навіть більше, глобальне дослідження школярів показало: діти, які читають для задоволення, мають вищі бали з математики і природничих наук, ніж ті, які не люблять літературу. Тож хутчіш читайте про найдієвіші методи заохочення до читання і беріться за книжки разом з дітьми!


Читаємо дітям: 10 вказівок, що допоможуть розвинути звичку

5 лютого у світі відзначатимуть Усесвітній день читання вголос. Звідки з’явилася потреба говорити про цей тип читання, чому це так важливо для дітей і дорослих, як читати вголос цікаво та креативно — «Освіторія» зібрала відповіді на всі головні запитання.


Не карайте читанням: як заохотити дітей до книжок?

Сучасні люди читають більше, ніж будь-коли раніше, просто це не книжки. За даними американських досліджень, щороку ми на 117 % збільшуємо час, проведений у гаджеті. Проте гортання стрічки в соцмережі не має нічого спільного з користю від прочитаного роману. Під час Львівського міжнародного Book Forum 2020 «Освіторія» зібрала чотирьох експертів поговорити про те, чим корисне читання для нашого мозку та як заохотити дітей до читання книжок. Пропонуємо найпрактичніші поради психологів, книгознавців та письменників. Модерувала дискусію «Читання як здоровий спосіб життя» шеф-редакторка Osvitoria.Media Олена Павлова.


Яку книжку купити, щоб дитина точно її прочитала? 6 лайфхаків

Українська дитяча письменниця Оксана Лущевська вже 17 років мешкає у США. Виявляється, американські батьки також скаржаться, що їхні діти мало читають. Як підсадити дитину на книжку змалечку? Як батькам обрати ту літературну новинку, яку дитина точно прочитає? Оксана ділиться власними лайфхаками і тенденціями американського книжкового ринку.


З’їсти смішинку: 15 книг для веселого читання з дітьми

Як зробити так, щоб дитина за літо не відвикла від книжки? А може, навіть полюбила читати? І бажано, щоб при цьому відпочила, особливо після виснажливого дистанційного навчання. Дуже просто: потрібно обрати найсмішнішу у світі книжку! Головна редакторка сайту BaraBooka Анна Третяк проконсультувалася у своєї 8-річної доньки Єви, а також у своїх колег, які мають чималий батьківський та літературний досвід, і от який список вони склали. У ньому і вірші, і оповідання, і повісті для дітей молодшого та середнього шкільного віку, щоб розчитатися і посміятися.

Поділитися цією статтею