«Неслухами» бувають не лише малюки, що відмовляються їсти кашу. Мотивація падає до занять і домашніх обов’язків і у молодших школярів, і у підлітків. А трапляється: дитина нічого не хоче і стає агресивною. Що робити батькам та учителям? Як зрозуміти дитячу агресію та підліткове бунтарство? «Освіторія.Медіа» зібрала поради психологів, як із цим всім дати раду.

Дитина кусається, б’ється чи травмує себе: як зрозуміти дитячу агресію

Психологи та психотерапевти сходяться на думці: дитяча агресія — це насамперед вид психологічного захисту. А значить, трапилася подія, з якою дитина не може впоратися інакше. Тож стає неконтрольованою. Як давати раду з люттю малюка? Для цього важливо знати, що стало її причиною. Зібрали 7 правил, як діяти батькам та вчителям.


«Нічого не хочу і не буду»: Як повернути дітям мотивацію?

Сучасні батьки все частіше звертаються до психологів із запитом «Моя дитина нічого не хоче, нічим не цікавиться і ні до чого не проявляє інтересу. Що робити?» У підліткового «не хочу» є чимало прихованих причин: розповідаємо та пояснюємо, що з цим робити.


П’ять причин, чому діти не хочуть робити домашнє завдання

А ваші діти теж не хочуть робити домашнє завдання? Для цього є щонайменше 5 причин. Дитячий психолог Олена Шамрай розповідає, чому діти тягнуть із домашкою і що із цим робити батькам


«Дитина зводить з розуму»: як пережити вік бунтарства батькам і підліткам

Як поводитися батькам, якщо дитина почала грубіянити, провокує вас і не йде на діалог? Як діяти, коли підліток ображає молодшого брата або сестру? Як реагувати на агресію і хамство з боку юної особи?


Дитина не вміє програвати: дієві способи навчити приймати поразки

Коли мова заходить про поразки — від поганої оцінки до звільнення з роботи, ми не завжди готові говорити про це вголос. Як дорослі, так і діти. А якщо будь-яка поразка в грі чи невдача доводить дитину до відчаю? Як навчити стійкості, як позбутися страху падіння та привчити завжди вставати? 

Поділитися цією статтею