Ім’я цьогорічного переможця Global Teacher Prize Ukraine дізнаємось 7 жовтня. Церемонія нагородження відбудеться в Національному академічному театрі імені Франка у Києві. Її пряму трансляцію з 18:00 можна буде дивитися на телеканалі «1+1». Пропонуємо вам прочитати історії всіх десятьох фіналістів премії.

За своїх фаворитів ви можете проголосувати тут. А також перевірити, хто з них вам найближчий за духом у тесті «Хто ви з фіналістів Global Teacher Prize Ukraine 2018».

Цього року переможець отримає 250 тисяч гривень, рік безкоштовного навчання від «Освіторії», поїде в березні 2019 року на Global Education & Skills Forum 2019 у Дубай, де познайомиться з найкращими вчителями світу та відомими людьми, що переймаються освітою.


Вчителька української, на уроках якої діти створюють рекламу та шпаргалки

Олеся Браташ — вчителька української мови та літератури з смт Добротвір на Львівщині. У своїй роботі вона керується правилом «Час трьох «Н»: «Немає нічого неможливого», і привчає до нього учнів. Також пані Олеся веде власний блог. Перед вивченням будь-якого програмового твору вона публікує в блозі ключові питання, тобто на що учням потрібно звернути особливу увагу, читаючи твір.


Вчитель, який у поліському селі готує переможців міжнародних олімпіад

Олександр Лисич — вчитель хімії Чорнотицької школи на Чернігівщині. Він має унікальну хімічну картинну галерею.  На його уроках діти проводять дослідження та готують проекти, створюють індивідуальні матриці уроків, ходять на індивідуальні заняття, проходять тренінги інтенсивного розвитку здібностей, грають у вікторини, ходять на наукові пікніки та чаювання, читають сучасну літературу з хімії.


Вчителька англійської мови, яка навчала патрульну поліцію

Пані Наталія Голоднюк модерувала курси для вчителів англійської мови під час співпраці з Британською Радою, навчала англійської патрульну поліцію Києва, брала участь у проекті «Вчителі англійської мови — агенти змін». Працює у школі №3 міста Сміла на Черкащині, мріє про власну студію англійської мови, доступну всім дітям, із навчанням на найвищому рівні.


Вчитель, який перетворює учнів на справжніх дослідників

39-річний учитель географії та правознавства Богдан Портяний викладає у спецшколі №5 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу ім. Бугаєвської в місті Горішні Плавні Полтавської області. Його учні можуть знайти на карті центр Європи за допомогою гумки і голки.


Вчителька мистецтв, яка на уроках музики навчає також математики та англійської

Людмила Боднарюк від самого дитинства була захоплена мистецтвом, але зовсім не планувала ставати вчителькою. Тому вивчилась на організатора культури та дозвілля, керівника оркестру.

Вона три роки працювала з дітьми в будинку культури, і врешті-решт вирішила здобути освіту вчителя. Найцікавішою та найбільш унікальною є її авторська розробка — технологія навчання дітей гри на японських дзвониках (які придбала в Японії). Вона розробила спеціальний шифр, завдяки якому діти можуть зіграти практично будь-яку мелодію.


Вчителька з Херсона, яка перетворює уроки на квести та віртуальні мандрівки

Світлана Стельмах — вчителька правознавства, історії України та громадянської освіти з Херсона. Вона не боїться вчитися у своїх вихованців, опановуючи мистецтво селфі й фотошоп, а її учні влаштовують екологічні десанти та музичні флешмоби.


Вчитель, з яким можна поговорити про секс і повчитись під українські хіти

Вчитель інформатики, української мови та літератури Олександр Черкас із загальноосвітньої школи №54 у Києві поєднує на уроках літературу та інформатику й проводить уроки — прямі ефіри в соцмережах.


Як вчитель із Запоріжжя навчає дітей з вадами слуху створювати роботів і сонячні панелі

Олександр Жук — вчитель інформатики із Запоріжжя, який не лише вивчив жестову мову, ділиться з дітьми тонкощами IT та створив енергокоманду, а й сам три роки поспіль перемагає в математичному конкурсі з усного рахунку.


Як вчителька з Кам’янця-Подільського поєднує інновації та старовинні традиції

Вчителька зарубіжної літератури та української мови Наталія Рудніцька винаходить мнемонічні правила та заохочує гуглити на уроках, використовує біоадекватну технологію навчання, розвиває у вихованців ораторські здібності та керує фольклорним колективом.


Вчитель, на уроках якого можна зняти фільм і написати реп про прикметники

Юрій Гайдученко, вчитель української мови та літератури з Новопечерської школи у Києві, спускається з дітьми в метро, щоб шукати помилки в рекламі, і створює з ними фільми та віртуальні музеї.

Щоб з’ясувати, яким має бути сучасний вчитель та як йому реагувати на виклики сьогодення, ми поговорили з тими, хто обирає найкращого вчителя в Україні — журі Global Teacher Prize Ukraine. Їхні думки можна прочитати в нашій статті «Яким має бути сучасний вчитель».

Поділитися цією статтею