#ВчителіВажливі: Вчителька англійської мови, яка навчала патрульну поліцію

У спецпроекті #ВчителіВажливі розповідаємо про фіналістів премії Global Teacher Prize Ukraine. Серед них — Наталія Голоднюк, вчителька англійської мови та зарубіжної літератури, яка викладає в ЗОШ №3 у місті Сміла на Черкащині. Переможця назвуть уже 7 жовтня.

У школі — як у шлюбі

Наталія Голоднюк ніколи не мріяла працювати вчителькою.

«Більше того, весь час жартувала, що «освітянська нива» обійдеться без мене. Але вже після першої педагогічної практики у школі зрозуміла, що бути вчителем — це не лише цікаво, а й круто. Мене настільки вразили діти своїми неприхованими емоціями, щирістю, допитливістю, що вже не могла дочекатися, коли закінчу університет і піду працювати у школу», — розповідає вона.

Свій перший рік у школі Наталія Голоднюк порівнює з першим роком подружнього життя — як пережити його так, щоб не хотілося все покинути? Відповіді на це запитання в університеті не дають. Тому Наталія зрозуміла, що її навчання тільки розпочалось. «Отже, я почала шукати можливості для професійного розвитку. Багато часу проводила, шукаючи цікаві статті, курси, тренінги. Так потроху я відчувала, що адаптуюсь і починаю розуміти, як навчати дітей», — говорить вона.

Позашкільна діяльність

Пані Наталія модерувала курси для вчителів англійської мови під час співпраці з Британською Радою, навчала англійської патрульну поліцію Києва, брала участь у проекті «Вчителі англійської мови — агенти змін». Вона є членом міжнародної асоціації вчителів IATEFL та постійним учасником конференцій і вебінарів.

Має 5 років участі в школах професійного розвитку: British Council Summer/Winter schools, школах та конференціях Студії освіти для викладачів «СОВА», семінарах від Cambridge, MacMillan, MM publications, Oxford. Пані Наталія бере участь у проектах America House, працює тренером British Council у проекті «Вчителі англійської мови — агенти змін».

Працювала у складі творчої групи проекту Британської Ради в Україні спільно з Міністерством освіти «Шкільний вчитель нового покоління» над створенням нової рамки професійного розвитку вчителя іноземної мови. За роботу в проекті отримала нагороду Президента України.

Мрія — створити студію англійської мови

Вчителька поставила собі за мету реалізувати свій проект-мрію English Studio. Ідея полягає в тому, щоб кожна дитина, незалежно від статків, мала рівні можливості для вивчення мови на високому рівні. Щоб під час практичного застосування мови (проекти, вистави, ігри) учні непомітно долали мовний бар’єр, удосконалювали свою розмовну мову, поєднували навчання з відпочинком, отримували мотивацію для подальшого вдосконалення.

При цьому формуються компетенції роботи в команді, уміння реагувати на виклики й критично мислити, гнучко адаптуватись у різних життєвих ситуаціях, грамотно працювати з інформацією, генерувати нові ідеї.

Інновації

У своїй роботі вчителька використовує чотири види технологій:

1. Інтерактивні — навчальний процес відбувається тільки шляхом постійної, активної взаємодії всіх учнів. Головними є зв’язки між дітьми, їхня взаємодія та співпраця. Це одна з найрезультативніших технологій навчання, оскільки учень вмотивований не лише власними досягненнями, а й роботою в команді.

2. Диференційоване навчання — поділ дітей на змінні за складом групи з різними методами навчання та рівнями складності.

3. Технології розвитку критичного мислення — створюють такі ситуації, коли учень має висловити власну думку, обґрунтувати її і навіть відстояти. Результат — учні можуть аналітично мислити, використовуючи граматичні структури, лексику.

4. Ігрові технології — додають навчальному спілкуванню комунікативної спрямованості, зміцнюють мотивацію вивчення іноземної мови і значно підвищують якість оволодіння нею. Результат — учні, навіть не підозрюючи, вивчають мову в цікавій та захопливій формі.

Поділитися цією статтею