5 онлайн-ресурсів, що перетворять вивчення англійської на веселу гру

Телефони та планшети заборонені на уроках? Це старомодно і не має сенсу, бо кожен учень приходить до школи з гаджетом. Треба перетворити телефон з іграшки на корисний інструмент навчання. Ми зібрали 5 програм і додатків, що допоможуть весело та ефективно вчити англійську мову.

Quizlet — корисний ресурс, що стане в пригоді для вивчення нових слів за допомогою карток. Реєстрація на quizlet.com займає менше хвилини — просто введіть своє ім’я і вигадайте пароль. Далі можна створювати навчальні модулі та папки з матеріалами для кожного класу окремо.

Для зручності користування в назві курсу можна вказати номер школи, клас і тему уроку та перейти до створення модуля. Програма запропонує розкладку для навчальних карток, де зліва пишеться термін (нове слово), а справа — пояснення або переклад. Окрім цього, програма має великий вибір картинок для ілюстрації нового слова. Коли модуль готовий, слід натиснути ще раз «Створити», і картки готові. Працювати з такими картками можна онлайн — на уроці чи вдома. (Учні також повинні пройти реєстрацію на сайті).

Програма пропонує різні ігри для заучування слів: підібрати слово до картинки чи пояснення, потренувати написання слова та вимову, пройти тести для самоперевірки.

Ці самі картки можна роздрукувати.

Роздруковані картки слід розрізати, і діти самі підбиратимуть зображення і пояснення до нових слів по черзі або наввипередки — молодшим класам це дуже подобається.

Kahoot! — це онлайн-ресурс навчальних ігор. Знак оклику в назві невипадковий — на стартовій сторінці програми є відео, як діти та студенти поводяться, граючи в Kahoot!. Тож, після швидкої реєстрації на сайті, програма спрямує вас до своєрідної онлайн-бібліотеки готових навчальних ігор на будь-яку тему. Щоб обрати гру, слід ввести ключове слово за темою в рядок “Find me a Kahoot about”.

Після того, як ви обрали гру відповідно до рівня і теми, можна починати розвагу.

Клацніть на зелену кнопку Play, оберіть тип гри (Classic — кожен учень гратиме за себе, або Team mode — клас можна розділити на дві команди, і вони змагатимуться між собою). Після цього у вас на екрані з’явиться Game pin — семизначний код цієї гри.

Кожен учень заходить на www.kahoot.it і вводить код гри і своє ім’я просто на уроці.

Запитання з’являтимуться на екрані комп’ютера вчителя (зображення можна вивести на інтерактивну дошку), а кнопки для відповідей будуть у кожного учня на екрані гаджета. Після кожного запитання програма покаже результати учасників і правильні відповіді. Таким чином, знання нової лексики можна перевірити і закріпити за 5-7 хвилин корисних веселощів.

www.puzzlemaker.com не вимагає реєстрації, і ним можуть користуватися і вчителі, і батьки, і учні. Це ресурс, який вміє створювати різні пазли — зашифровані слова, кросворди та інші словникові загадки.

Зі списку можна обрати, який саме пазл потрібно створити, і перейти до створення. Програма запропонує ввести назву/тему пазла, а в порожньому полі треба надрукувати слова, які будуть зашифровані. У пазлі Letter Tiles можна вводити речення, а програма переплутає літери, і з них потрібно буде відтворити слова. Не дивуйтеся, якщо учні захопляться шифруванням аж настільки, що створюватимуть цілі криптограми, які можна буде розгадувати всім класом.

www.elllo.org — це величезна онлайн-бібліотека навчальних аудіо- та відео-матеріалів. Ролики розподілені за рівнями володіння мовою — від початкового до просунутого.

Усі діалоги, обговорення та розповіді мають скрипти — тобто, розшифровані тексти: кнопкою Hide/Show Transcript можна сховати/показати текст. До кожного короткого відео є словничок нових слів і швидкий тест для самоперевірки розуміння почутого. Та найцікавіша фішка ресурсу в тому, що відео начитують люди з різних країн, а отже можна натренувати вуха учнів на сприйняття англійської мови з акцентом француза, перуанця чи японця.

Візуалізувати часові рамки виконання завдання допоможуть анімовані таймери за лінком.

Оберіть той, що до вподоби, встановіть час у секундах і дайте «старт» — учні мають впоратись із вправою, поки бомба не вибухнула. Такі таймери точно додадуть драйву в класі.

Поділитися цією статтею