5 книг для чомучок

cover_books

У маленьких чомучок завжди безліч запитань, які можуть збити з пантелику навіть дорослих. Відповісти на більшість «чому» допоможуть книги, які ми зібрали в цьому матеріалі.

«Чому вода мокра? Та інші дуже важливі дитячі запитання, на які відповідають дуже розумні дорослі», Джемма Елвін Харріс

1

Відомі в різних сферах люди відповідають на реальні запитання, які їм ставили діти від 4 до 12 років.

Наприклад, фронтмен групи Pulp Джарвіс Кокер розповідає, для чого люди придумали музику. Космолог і астрофізик Мартін Ріс — чому космос такий яскравий. А акторка Міранда Харт пояснює дітям, чому за них усе вирішують дорослі.

Чимало запитань про будову організму. Наприклад, лікар Крістіан Іессен пояснює, чому кров червоного кольору, а не блакитного.

У книзі також є окремий розділ, де на серйозні запитання відповідають коміки. Це дає змогу легше сприймати навіть найскладніші теми.

На дискусійні запитання, для яких не існує єдиної аргументованої думки, відповідають одразу кілька людей. Наприклад, хто такий Бог, розповідають філософ Джуліан Баггіні, письменники Мег Розофф і Френсіс Спаффорд.

«Книга чомучок», Джанні Родарі

2

Класика жанру від відомого італійського казкаря Джанні Родарі. Вперше була видана в 1984 році і з того часу перевидавалася незліченну кількість разів різними мовами.

Написана у формі казки. Одного разу з тлумачного словника втік Чому. Він прибіг до ліфта, а той не працював. «Чому не працює ліфт?», — запитав Чому. Із цього й почалася його наповнена запитаннями подорож.

Книга пояснює, чому люди говорять, чому потрібно вчитися, чому шепотітися нечемно, чому ми бліднемо від переляку та багато іншого, що допомагає краще адаптуватися до життя.

«Енциклопедія для чомучок», Валентина Гуріна

5

Ілюстрована енциклопедія пояснює, як влаштований Всесвіт: його планети, зірки. Із чого складається Земля: континенти, океани, явища природи, флора і фауна. А також із чого складається сама людина, і чому вона відчуває різні емоції та почуття.

Запитання тісно пов’язані між собою. Наприклад, спочатку автор пояснює, чому світить Сонце. А потім відповідає на запитання про те, чи може воно згаснути.

Окремий блок запитань присвячений безпосередньо Україні. Наприклад, скільки води в Дніпрі або чому на Волині утворилося стільки озер?

«Як це зроблено? Книга для маленьких чомучок, дослідників та винахідників», Андрій Клімов

4

Книга розповість дітям про речі, до яких усі звикли, але рідко замислюються над тим, як вони влаштовані і що взагалі собою являють. Наприклад, як і для чого були придумані скло, тканина, пластик, папір, фарби, пластилін, мило, зубна паста й щітка, батарейки, лампочка та багато іншого.

У доступній формі діти отримають перші уявлення про науку: фізику, механіку та хімію.

«Чому це так? Новi вiдповiдi для чомучок», Кетті Уоллард

3

Книги для чомучок під редакцією Кетті Уоллард регулярно перевидаються. А формують їх діти з усього світу, які надсилають свої запитання до газети Newsday. Спеціальна рубрика «Чому це так?» відкрита в ній з 1987 року.

Допитливість дітей торкається найрізноманітніших сфер життя. Автор пояснює, чому в Бермудському трикутнику зникають літаки і кораблі, звідки динозаври отримали свої довгі складні назви видів, чи сплять риби і дельфіни, скільки важить повітря, чому гримить грім, навіщо робили мумій та багато іншого.

Є й побутові запитання, які можуть спантеличити навіть батьків. Наприклад, чому люди плачуть, нарізаючи цибулю?

Поділитися цією статтею