У рамках флешмобу #КнигоНУШ ми поцікавилися в одного з найкращих вчителів України — фіналістки Global Teacher Prize Ukraine, вчителя-дефектолога Наталі Гладких, які книги вона радить для бібліотеки Нової української школи.


natalia

«Я б порадила художні книжки, що висвітлюють інвалідність, інакшість і те, як правильно поводитися і толерувати з такими дітьми. У більшості вони написані для підлітків сучасними авторами, які розуміють актуальні проблеми в суспільстві та готують дітей до сприйняття інших «трохи інакших» дітей, ніж вони».


Марк Геддон
«Загадковий нічний інцидент із собакою»

book1

У цьому романі описується історія 15-річного хлопчика, у якого високофункціональний аутизм — дитина начебто зі збереженим інтелектом, але взагалі не розуміє емоції інших людей: якщо хтось сміється чи гнівається, хлопець не розуміє, чому це відбувається.

Із книги можна дізнатися, як така дитина сприймає світ і як інші реагують на неї. Тобто, стає зрозуміло, як слід сприймати таку дитину і спілкуватися з нею.

Антон Морозов «Вибрані діти»

Це книжка з історією, тому що Антон Морозов — хлопець із міопатією та ДЦП, який навчався в загальноосвітній школі, але через прогресуюче захворювання рухався дедалі гірше, тому просто надиктував свою повість.

Він розуміє, що в майбутньому швидше за все взагалі не зможе рухатися, але наскільки в нього розвинена фантазія! Антон зміг створити свій власний зачарований світ, у якому хоч він і не рухається, але рухаються і проживають його персонажі — діти. І це просто вражає!

Мері Шіді Курсінка
«Виховання надзвичайної дитини»

book2

Книга сподобалася мені тим, що в ній дуже багато описано про всіх дітей. Вона, по суті, є порадником для батьків надто активних, емоційних чи вразливих дітей. У книзі з присмаком психології розкриваються стосунки в сім’ї, піднімається питання, яким має бути батьківство.

Авторка розповідає, як треба змінювати світогляд батьків, щоб не згубити дитину в купі правил «сісти і сидіти», «не бігати», «вчитися тільки за партою». А також радить, як поводити себе з активною дитиною, щоб вона змогла знайти своє русло та розвивати власні здібності.

Поділитися цією статтею
Автор: