Must-read для викладачів та батьків від Вікторії Биркович

У рамках флешмобу #КнигоНУШ ми поцікавилися в одного з найкращих вчителів України — фіналістки Global Teacher Prize Ukraine Вікторії Биркович, які книги вона радить для бібліотеки Нової української школи.

victoria

bullet1

Януш Корчак
«Як любити дитину»

bullet2

Ця книга вразила мене, коли я була ще студенткою. Автор не дає конкретних порад, але його роздуми про дитину як особистість дають новий погляд.

Це одна з тих книг, яку варто прочитати і вчителям, і батькам. Пропустити її через себе: свою душу та життєвий досвід. Тільки так можна переоцінити своє ставлення до дітей, зрозуміти їхню поведінку.

А ще, саме із цієї книги я зрозуміла, наскільки важливим для дітей є рух. Для дорослих це не дуже зручно, адже це порушує наш звичний стиль життя. Але насправді тіло легше вилікувати, ніж душу, і ця книга може дати поштовх до дії. Наприклад, на уроках я часто граю з учнями в рухливі ігри: вони гасають коридором чи гуляють у лісі, досліджуючи природу.

bullet4

Томас Урдзе
«Посібник для фахівців з навчання дорослих»

bullet5

Ця книга допомогла мені сформувати позитивний мікроклімат у батьківському колективі. Я вважаю, що перш ніж виховувати учнів, потрібно співпрацювати з батьками, мотивувати їх. Бо запорука успішного навчання — це комфортні умови не лише на уроках, а й удома.

Я бачу результати — показники успішності в таких класах вищі, незважаючи на те, що серед учнів багато дітей з малозабезпечених та неблагополучних сімей.

bullet6

Маргарита Араджионі та Ірина Брунова-Калісецька «Від співпраці до примирення»

bullet3

Ця книга вчить співпраці. Ми живемо в епоху змін та в суспільстві конкуренції. Нам усім необхідні нові форми комунікації: висловлювати почуття, не принижуючи інших, знаходити спільні інтереси і домовлятися. Саме цьому я вчу дітей, колег та батьків.

Як казав у цій книзі Дадлі Уікс:


«Конфлікт може бути використаний для з’ясування відносин, відкриття альтернативних можливостей і пошуку перспектив для взаємного зростання».


У книзі також описано, як аналізувати конфлікти, запобігати їм та виходити з них.

Фото: Анна Федик

Поділитися цією статтею