Чи довго йти пішки до Місяця, чому народжуються зірки і як влаштований Всесвіт? Ми зібрали для вас книги, які допоможуть дитині полюбити астрономію.

«Професор Астрокіт і його подорож у космос», Домінік Волліман

Books_Physics_1

Куди йде на ніч Сонце? Як народжуються і вмирають зірки? Що приховує темна сторона Місяця? Про це розповідає найрозумніший і найвідважніший кіт на світі — професор Астрокіт.

У книзі доступно пояснюються речі, які складно собі уявити. Наприклад, відстань від Землі до планет і супутників Астрокіт пояснює так: якби до місяця можна було дійти пішки, на це знадобилося б приблизно 9 років. А прогулянка до Сонця зайняла б 3,5 тис. років. Розміри ж самого Сонця настільки великі, що якби воно було порожнім усередині, у нього помістився б мільйон планет Земля.

«Відкриваємо космос. Від телескопа до марсохода», Мортон Дженкінс

Books_Physics_4

Кращі уми людства віками намагалися зрозуміти, що знаходиться за небом і як на ньому тримаються зірки. А завдяки цій книзі діти легко зрозуміють те, над чим ламали голови Ератосфен і Галілео.

«Відкриваємо космос» пояснює, як все влаштовано. Наприклад, як сплять, їдять і ходять у туалет космонавти в умовах невагомості. Чи можна побудувати будинок на Марсі і скільки штучних супутників рухається по орбіті Землі. Автор розповідає про всі існуючі космічні апарати, ракети, зонди й телескопи. А ще в книзі неймовірно детальні ілюстрації, завдяки яким можна «зазирнути» всередину марсохода і «помацати» скафандр астронавта.

«Як вижити на Марсі», Роберт Зубрін

Books_Physics_3

Якщо ви плануєте одного разу полетіти на Марс, обов’язково прочитайте цю книгу. Автор пише про те, як вижити на цій планеті, вибрати скафандр, планетохід і ділянку для поселення, виростити їжу, інвестувати заощадження, досягти соціального успіху, і навіть про те, як закохатися на Марсі.

Зубрін не забуває про гумор, який допомагає зробити таку складну тему зрозумілішою і доступнішою читачам різного віку. «Отже, ви вирішили покинути Землю і прокласти свій курс до кордонів Марса? Ви продали свій дім і на всі гроші купили квиток в один кінець? Правильне рішення! За Марсом майбутнє. Але Червона планета може бути жорстокою до тих, хто приходить непідготовленим», — пише автор. Книга може здатися несерйозною, але насправді описує важливі речі, які стануть актуальними вже в найближчому майбутньому.

«Що таке астрономія і навіщо вона потрібна»

Books_Physics_5

Ненудна ілюстрована астрономічна енциклопедія. Уся історія освоєння космосу — у фактах та ілюстраціях: від виникнення в стародавні часи до сьогодення. У книзі наведені факти про Землю, зірки, Сонячну систему, галактики і туманності, Місяць і Всесвіт. А також містяться відповіді на найнесподіваніші запитання: чому людина зацікавилася зірками, завдяки чому з’явилися телескопи, чому протягом року змінюється тривалість ночі та багато інших. З незвичайного — в енциклопедії є не лише сучасні, а й середньовічні карти зоряного неба.

«Із космосу кордонів не видно», Рон Гаран

Books_Physics_2

Наскільки красива Земля з космосу і скільки лиха завдають їй її жителі. Про це у своїй книзі розмірковує американський астронавт Рональд Гаран. «Я дивився, як розкривається переді мною Всесвіт. Я дивився вже не в порожнечу — я дивився в нескінченність. Я бачив Чумацький Шлях і навіть супутники, що пролітали час від часу. Їх було видно, оскільки через високу орбіту вони перебували на сонці, відбиваючи його промені в мою сторону».

Гаран пише про свій політ у космос. Що переживає людина, яка сидить у кабіні космічного корабля за кілька секунд до старту? Під яку музику виходять у відкритий космос? Як лягають спати в невагомості?

Але головне, про що пише автор: з космосу кордонів не видно, Земля — спільний дім для всіх національностей, тому нам необхідно об’єднатися заради її порятунку.

«Джордж і таємний ключ до Всесвіту», «Джордж і скарби космосу», «Джордж і Великий вибух», Стівен і Люсі Гокінґ

Books_New_6-1

Серія книг одного з найвидатніших фізиків сучасності, написана в співавторстві з донькою. Книги сповнені гумору та карколомних пригод, де важливі наукові факти переплітаються з веселими і часом небезпечними витівками. Це не лише захопливі історії про дружбу, космічні мандри та шкільні перипетії, а й неймовірні розповіді про те, як влаштований світ, у якому ми живемо.

У першій книзі розкриваються цікаві загадки Всесвіту, у другій більше уваги приділено будові і таємницям космосу, а третя присвячена Великому вибуху.

Поділитися цією статтею
Автор: