Вступна кампанія вже почалася, а ваш випускник досі не визначився з майбутньою професією? Спокійно, батьки, no drama. «Освіторія» підготувала 5 матеріалів про профорієнтацію. І хто сказав, що обирати фах не можна в останню мить?

Як нині фахівці радять обирати майбутню професію

Знайти таку професію, щоб згодом ідеї та плани переросли у справу до душі, для молодої людини завдання не з легких, тому батьки мають допомогти проаналізувати інтереси та навички. Про те, чим саме можуть зарадити батьки, та чим профорієнтація нині радикально відрізняється від колишньої, розповідає психологиня та консультантка з профорієнтації Наталія Гайворон.


Ikigai: як обрати не професію, а життєвий шлях

Як обрати фах сучасному випускнику, якщо за п’ять років кільканадцять професій зникнуть, а ще кілька десятків нових з’являться? Відповідь мають японці: не обирайте професію взагалі, натомість обирайте життєвий шлях. Альона Оленич, психологиня та координаторка профорієнтаційної програми в Новопечерській школі, розповідає про ikigai — японську концепцію сенсу життя.


Професії майбутнього: ТОП-7 напрямків, що будуть популярними до 2020 року

До ТОП-7 найпопулярніших спеціальностей серед українських абітурієнтів у 2018 році увійшли: філологія, право, менеджмент, середня освіта, комп’ютерні науки, економіка, медицина — таку статистику наводить МОН. Щоб дізнатися, які сфери та спеціальності будуть у тренді наступного десятиліття, «Освіторія» звернулася до керівниці експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна Катерини Криворученко.


ТОП-25 навичок, затребуваних у 2025 році

Що може надати перевагу людині над штучним інтелектом та які вміння стануть найважливішими протягом наступної декади років — розмірковують автори статті «Однієї життєво необхідної навички нашій освіті бракує» на ресурсі World Economic Forum. Подаємо найцікавіші ідеї з неї.


Нові комірці: які навички майбутнього варто опанувати вже зараз

«Невдовзі на нас чекає хвиля посад для «нових комірців», але нині замало працівників є достатньо до них підготовленими», — переконує канадська письменниця та дослідниця Сьюзан Боунесc у своїй статті для канадського видання The Globe And Mail. Подаємо найцікавіші тези з її матеріалу про нові виклики ринку праці.

Поділитися цією статтею