Радісне навчання влітку: п’ять ідей, щоб надихнути дітей

Коли школа закінчилася, діти не хочуть більше сидіти над вправами та задачами. Експерти з Гарвардської вищої школи педагогіки розповіли, як надихнути малечу розвивати важливі навички граючись та розважаючись. Переклали для вас круті ідеї від американських освітян про радісне навчання на канікулах.

1

Створіть можливості для вибору


Влітку в дітей також буває багато занять та гуртків. Тож їхній розклад може бути заздалегідь розпланованим та розписаним. Ігрова форма дає дітям змогу керувати власним навчанням.

Освітяни з Гарвардської вищої школи педагогіки пропонують дозволити дітям робити власний вибір і приймати рішення щодо свого часу.

Ви можете просто заохотити дітей. Запропонуйте сину чи доньці самостійно продумати план збору до табору вранці. Або скласти меню на тиждень для всієї сім’ї.

Що почитати про це в нас?

Модне домашнє морозиво: Снікерс, Чорне і Сімпл-Дімпл

2

Налагоджуйте зв’язок зі своєю громадою та природою


Навчання в ігровій формі заохочує використовувати простір на свіжому повітрі. Тож спробуйте знайти можливості для навчання ваших дітей у межах громади.

Продумайте варіанти, де б дитина могла розвивати важливі навички, спілкуючись з іншими людьми. Або була б частиною певної організації чи команди. Також важливою є взаємодія з природою в процесі навчання. Це допоможе малечі і краще пізнати світ, і весело розважитися влітку.

Що почитати про це в нас?

Уроки на свіжому повітрі безпечніші: 6 креативних ідей для молодшої та середньої школи

3

Досліджуйте невідоме


Вихователі раннього розвитку радять сім’ям просто розслабитися і дозволити своїм дітям досліджувати те, чого вони ще не знають. Важливо, щоб дитина могла керувати власним навчанням і отримувати задоволення від цього процесу.

А ще дозвольте дітям прості життєві радощі. Наприклад, промокнути під літнім дощем або з’їсти досхочу морозива.

Що почитати про це в нас?

Брудні та щасливі діти: що таке лісова школа у Великій Британії?

4

Розповідайте та розігруйте історії, щоб розвивати уяву


Попросіть дітей розповісти історію або описати спогад. Запропонуйте їм ідеї чи підказки, щоб вони могли легше сформулювати свою розповідь.

Запишіть історію, а потім попросіть дітей розподілити ролі між членами сім’ї. Так кожен зможе зіграти свою роль під час читання історії.

Що почитати про це в нас?

6 рослин з магічними властивостями, які можна знайти в українських лісах

5

Грайте в ігри під час довгих автомобільних поїздок


Відкладіть на деякий час планшети й телефони і спробуйте разом розважитись. Запропонуйте дітям ігри, що розвивають грамотність, пам’ять та логічне мислення.

Ось кілька варіантів:

  • Гра з номерними знаками. Позмагайтеся, хто зможе знайти найбільше автомобільних номерних знаків на дорозі з різних міст або з конкретною комбінацією цифр.
  • 20 запитань. Загадайте місце, людину або предмет. Дитина ставить до 20 запитань, на які можна відповісти «так» або «ні», щоб вгадати відповідь.
  • «Співаймо». Об’єднайте членів родини в команди і попросіть когось вибрати тему або слово. Кожна команда має заспівати пісню, пов’язану з вибраною темою або яка містить придумане слово. Пісні не повинні повторюватись. Команда, яка зможе заспівати найбільше пісень, перемагає.
  • Гра «Веселка». Згадайте всі кольори веселки та спробуйте знайти щось, що відповідає кожному з них. Подивіться, скільки разів ви зможете «пройтися» веселкою разом.
  • Гра «Алфавіт». Знайдіть кожну літеру в порядку алфавіту на вуличних вивісках або табличках на будинках.

Також у дорозі можна послухати аудіокниги та обговорити їх усією сім’єю.

Ще один варіант цікавого заняття для малечі в дорозі — альбом для малювання. Запропонуйте дітям робити замальовки речей, будівель, рослин, які вони бачать, проїжджаючи повз.

Що почитати про це в нас?

Ігри в дорогу: 17 розваг у машині, потягу чи літаку

Поділитися цією статтею