13 ігор з дітьми в машині

Літо означає подорожі, нові місця та враження. Але кілька годин у машині з двома чи трьома дітьми можуть виснажити батьківський запас енергії, натхнення та позитиву. Як допомогти дітям пережити години сидіння на одному місці, навчити їх отримувати задоволення від подорожей машиною та зробити саму дорогу цікавою і веселою пригодою? Ми зібрали 13 ігор, які не потребують ні підготовки, ні додаткових клопотів, але здатні зайняти увагу ваших дітей і прокачати їхні навички сторітелінгу, асоціативного мислення чи навіть знання англійських слів. Не дивуйтеся, якщо вам також сподобаються ці прості та креативні ідеї.

1. «Знайди машину…»

Це найпростіше і найперше, що можна запропонувати дітям у дорозі. Ви разом визначаєте, яку саме машину будете шукати: наприклад, жовта машина або машина з причепом, або навіть трактор, і пильно дивитеся довкола в її пошуках. Щойно хтось бачить саме таку автівку, вигукує про це. Будьте готові до гучних емоцій на задньому сидінні, однак гра також розвине уважність ваших дітей.

2. «Моя корова»

Подорожуючи Україною, ви побачите мальовничі краєвиди, незгірші за швейцарські, а на полях нерідко пастимуться корови та коні. Ця гра саме про свійських тварин, які трапляться вам обабіч дороги. Кожна дитина уважно дивиться довкола: якщо бачить корову на своєму боці шляху, вигукує «Моя корова» і отримує бал, якщо помічає корову на тому боці, де сидить брат чи сестра, каже «Твоя корова» і забирає ще один бал. Якщо дорогою ви проїжджаєте повз цвинтар, той, хто першим його помітив, кричить «Корова-привид!» і отримує всі бали супротивника.

3. Слова

Це стара і добра гра в слова — пригадуєте, в дитинстві ви, мабуть, грали в її варіацію «Міста». Правила прості: спершу обираєте категорію слів — імена дівчат або хлопців, тварини, овочі, птахи тощо. Перший гравець каже слово з категорії, наступний — слово на останню літеру і так далі. Наприклад: кінь — носоріг — горила — антилопа. Якщо ваші діти захоплюються якоюсь специфічною темою, можна це використати і називати різновиди динозаврів, комах чи екзотичних фруктів.

4. Слова-асоціації

У цю гру може грати вся родина, і не дивуйтеся, якими несподіваними можуть бути асоціації. Перший гравець називає слово, наступний — слово-асоціацію. Ця гра може тривати нескінченно: колеса — машина — канікули — басейн — морозиво і так далі. Щоб ускладнити наступний ланцюжок асоціацій, запропонуйте дітям щось на кшталт Далі, або Да Вінчі, або Сфінкс, або Тарас Шевченко.

5. Уявні хованки

Перевірте, чи добре ваші діти пам’ятають свою кімнату та решту помешкання, де живуть. Ця гра допоможе напружити їхню уяву: хтось один загадує місце хованки вдома і може дати одну підказку про це місце, решта намагаються вгадати. Гру можна ускладнити і запропонувати дітям вгадати місце хованки за маршрутом, наприклад, з кухні чи з ванної кімнати.

6. «20 запитань»

Ця гра навчить дітей ставити запитання точно і прицільно, адже дитина має 20 спроб, щоб вгадати предмет або явище, яке задумав інший гравець. Запитання не можуть повторюватися, а відповіді можуть бути лише «так» або «ні».

7. «Я іду на пікнік і беру із собою…»

Це різновид гри на увагу та запам’ятовування. Перший учасник каже: «Я іду на пікнік і беру із собою яблука», другий повторює все речення і додає своє слово. Так будується довгий і вигадливий ланцюжок із предметів, які можна взяти із собою на пікнік. Коли дітям набридне перелічувати свої улюблені смаколики, хтось обов’язково здогадається, що на пікнік можна брати найнесподіваніші речі, тоді завдання ускладниться для всіх гравців.

8. «Що краще…»

Це справжній челендж на фантазію та дотепність дітей. Діти по черзі пропонують одне одному вибір, наприклад: що краще — запхати руку в миску з п’явками чи розв’язати 5 задач з математики? Що краще — загубити телефон чи розбити улюблену мамину вазу? Дитина має пояснити та обґрунтувати свій вибір.

9. Hot seat

Hot seat — популярна американська підліткова розвага: кожен у машині по черзі опиняється на «гарячому місці». Тоді решта пасажирів можуть поставити цій людині 5 найпідступніших запитань, наприклад: коли ти востаннє списував на іспиті? Яка найбільша помилка у твоєму житті? У кого ти закохана? Лише одне запитання можна ветувати і пропустити, на решту доведеться відповідати чесно.

10. Правда або дія в машині

Ви напевне грали в «Правду або дію» на вечірці з друзями чи в колі колег, тож знаєте, якими хитрими можуть бути запитання і дії в ній. Для гри в машині доведеться обирати дії, які можна легко і безпечно виконати в автівці. Ось кілька цікавих запитань для натхнення:

 • Якби ти раптом став невидимкою, що би ти зробив?
 • Коли і чому ти востаннє плакав?
 • Яка найбільша халепа, у яку ти потрапляв?
 • Чи віриш ти в споріднені душі?
 • Яку найгіршу пораду тобі коли-небудь давали?
 • Яка тварина найкраще тебе відображає?
 • Який твій найбільший fuck-up у житті?

І дій:

 • Пожувати жувальну гумку разом з обгорткою
 • Запостити потворне селфі в сторіз
 • Дістати язиком до ліктя або носа
 • З’їсти шматок паперу
 • Проспівати пісню з ротом, напханим їжею

Більше хитрих запитань і підступних завдань можете знайти тут і навіть видрукувати список у дорогу.

11. «Поки хтось спав»

Якщо після всіх цих розважайок хтось із пасажирів — байдуже дитина чи дорослий — засне, це привід для ще однієї гри. Цього разу це вправа на сторітелінг: поки хтось спить, решта тихенько вигадують історію. А коли пасажир прокинеться, розповідають, що сталося, поки він спав. Реалізм і неймовірність у цій небилиці мають бути збалансовані так, щоб було і правдоподібно, і смішно. Якщо сонько повірив в історію, вся команда виграла і отримує смаколики на найближчій заправці по дорозі.

12. Green Glass Door

Ця гра підійде для дітей, які вже вивчають англійську мову, а батьки хочуть використати час дороги на корисне повторення слів та правил спелінгу. Не поспішайте відкидати цю ідею — обіцяємо: жодних нудних завдань типу «назви це слово по буквах» не буде. Натомість є чарівні скляні зелені двері, крізь них можна пронести лише ті предмети, які мають у слові подвоєні літери, і на це натякає сама назва гри Green Glass Door. Отже, гравець каже: I’m going through green glass door with a book. Слово book має подвоєння, отже, воно підходить. Стратив той, хто використає слово без подвійних літер. Якщо грати достатньо довго, навіть батькам доведеться напружити мізки.

13. Обгортковий батл

Коли ви вже випробували всі ігри, вам відчайдушно хочеться тиші, їхати лишилося ще якихось пів години, а діти ніяк не можуть вгамуватися, маємо гру, яка вас точно врятує. Подорожуючи з дітьми, ви, певно, завжди берете в дорогу якісь жувальні цукерки з фруктовим чи м’ятним смаком. Тож настав їхній час — головне, щоб кожна цукерка була запакована в паперову обгортку, інакше гра не вдасться. Отже, даєте кожній дитині по цукерці і з’їсти її можна тільки після того, як дитина розірве обгортку так, щоб вийшла довга тоненька смужка. У кого вона довша, той і переміг.

Поділитися цією статтею