Модне домашнє морозиво: Снікерс, Чорне і Сімпл-Дімпл

Літо без морозива — це як ЗНО без оголошених балів. Як дистанційка без хорошого інтернету. Як рівняння без іксів та ігриків. Як зарплата вчителя без надбавки за перевірку зошитів. Морозиво — наше все в цю шалену спеку, коли плавиться асфальт і трохи мозок. Тож запропонуйте дітям приготувати разом ці незвичайні, смачнезні й натуральні види домашнього морозива. У магазині нічого такого не відшукаєте — усіма етапами реформи НУШ присягаємось!

Морозиво «Йогуртовий Кусь», ніжне до нестями

Цей рецепт нам підказав шеф-кухар Євген Клопотенко.

— У промисловому морозиві міститься величезна кількість рослинних олій, емульгаторів та інших добавок, які корисними не назвеш, — каже Євген. — Вихід швидко знайшовся, коли я вирішив заморозити натуральний йогурт. А якщо додати до нього трохи свіжих ягід, виходить якась фантастика! Додавайте різні ягоди та щоразу отримуйте нові смаки.

Зображення: klopotenko.com

Із чого готуємо?

400 грамів натурального йогурту (густого)

200 грамів полуниці (свіжої) чи інших сезонних ягід

2 столові ложки цукрової пудри

2–3 листочки м’яти

Як готуємо?

1️⃣

Свіжу полуницю помийте, почистіть від хвостиків і подрібніть у блендері з двома столовими ложками цукрової пудри. Кількість цукру ви можете зменшити або збільшити на власний смак.

2️⃣

Змішайте 400 грамів натурального густого йогурту з полуничним пюре в невеликій металевій мисці. Поставте її в морозильну камеру, поки йогурт не застигне. Це займе близько трьох годин. Дістаньте морозиво з холодильника і розкладіть спеціальною ложкою в креманки. Прикрасьте м’ятою.

Маленька хитрість:

Для приготування цього морозива підійде тільки густий йогурт. Ідеально — грецький або турецький. Якщо взяти рідкий йогурт, то вода в ньому замерзне. Кристали льоду порушать однорідність морозива, і воно буде несмачним.

Сорбет «Навіжений Сімпл-Дімпл», поновлює енергію для гри

— Сорбет — дуже крута штука. Особливо влітку, тому що він чудово освіжає у спекотну погоду. Рекомендую їсти його на сніданок, обід і вечерю, — жартує Євген Клопотенко. — Але не як основну страву, а в якості завершальної нотки. Головна принадність сорбету — робити його можна з абсолютно будь-якими ягодами. Просто довіртеся фантазії та поклику смаку.

Зображення: klopotenko.com

Із чого готуємо?

350 грамів вишень

150 грамів цукру

150 мілілітрів води

20 грамів лимонної цедри

1️⃣

Вишню помийте, почистіть від кісточок і перебийте в блендері, щоб вийшла однорідна маса. В ідеалі можна ще перетерти через сито, але якщо сита немає, можна обійтися без нього.

2️⃣

Воду налийте в сотейник, додайте цукор і варіть на невеликому вогні, поки весь цукор не розчиниться.

3️⃣

Охолодіть сироп, змішайте його з вишневою масою, додайте лимонну цедру і добре перемішайте. Поставте в морозилку на дві години. Вуаля, де ваші ложечки?

Морозиво «Снікерс для зумера»

Зображення: klopotenko.com

Із чого готуємо?

400 мілілітрів вершків 30–33%

200 мілілітрів вареного згущеного молока

10 грамів м’якої карамелі (згодиться і солона, можна знайти на полицях супермаркетів у скляних банках)

100 грамів гіркого шоколаду

2 столові ложки арахісової пасти

40 грамів арахісу

Як готуємо?

1️⃣

Охолоджені вершки збийте міксером до дуже густого стану. Починайте на повільній швидкості, а потім збільшуйте темп. Додайте згущик, арахісову пасту, перемішайте. Полийте масу м’якою карамеллю. Тепер ще раз збийте. Розкладіть майбутній смаколик по формочках і покладіть у заморозку.

2️⃣

Коли морозиво затвердне, дістаньте його з формочок і посипте з кожного боку дрібно перемеленим арахісом, трішечки вдавлюючи його в масу. Знову поставте в морозильну камеру.

3️⃣

Коли морозиво почне тверднути, дістаньте його та наріжте на продовгуваті брусочки, схожі на ті самі улюблені дітьми батончики. Після нарізки покладіть батончики на рівну поверхню та дайте застигнути.

4️⃣

Через 4 години розтопіть плитку шоколаду. Кожне морозиво занурте в глазур (використовуйте для цього виделку чи зубочистку). Зверху ще раз посипте подрібненим арахісом та поставте в морозилку до повної готовності. Готово! Та зауважте, снікерсне морозиво дуже калорійне: одна порція містить 450 калорій.

Морозиво «Темний бік Сили», епатажно-чорне

Ідеальний холодосмаколик для перегляду улюбленого епізоду «Зоряних війн». Спойлер для адептів усього натурального: у нашому «чорному» морозиві — нуль шкідливих барвників. Готувати цей вау-десерт варто «просунутим» кулінарам-морозивомейкерам, тож спершу радимо набити руку на простіших рецептах.

Зображення: Toa Heftiba

Із чого готуємо?

250 мілілітрів молока 3,2%

250 мілілітрів вершків 30–33%

4 жовтки

100 грамів цукру

4 столові ложки пасти чорного кунжуту

Трохи крохмалю

Ванілін за смаком

Як готуємо?

1️⃣

Молоко та половину вершків прокип’ятіть протягом однієї хвилини. Жовтки розітріть із цукровою пудрою. Додайте трохи крохмалю та збивайте масу міксером. Не перестаючи збивати, тонкою цівочкою введіть у жовтки гаряче молоко.

2️⃣

Поставте цю суміш на повільний вогонь і підігрійте до загустіння (але не кип’ятіть!). Тепер можете зняти з вогню. Додайте наш секретний інгредієнт — кунжутну пасту та перемішайте до однорідності. Насиченого чорного кольору не чекайте. Якщо дуже кортить зробити десерт чорнезним — додайте трішки барвника.

3️⃣

Другу половину вершків треба збити в пишну повітряну суміш. Додайте її в молочний крем і акуратно перемішайте. Тепер все готово! Поставте ваше морозиво в морозильну камеру не менш ніж на 7–8 годин і насолоджуйтесь незвичайним і натуральним «чорним» морозивком.

Фруктовий лід «Марсіанські хроніки», для спритних стартаперів

Запропонуйте вашій дитині стати розробником першого космічного морозива! Космонавтам отой ваш борщ і гороховий суп у тюбиках — нудьга-нудьгезна. А от фруктовий лід із натуральних фруктів, що прохолодою лоскоче піднебіння — саме те, про що мріятиме кожен новоприбулий поселенець Марсу. Тож хутчіш до діла, розробляти багатомільярдний стартап із приготування космічного фруктового льоду!

Зображення: Jennifer Pallian

Із чого готуємо?

3 персики

2 великих ківі або 4 маленьких

Цукор чи цукрова пудра за смаком

Дерев’яні палички для морозива — 3 штуки для трьох порцій

Силіконові формочки для заморозки (можна замінити пластиковими стаканчиками, але краще придбайте багаторазові силіконові, щоб не шкодити довкіллю).

Як готуємо?

1️⃣

Персики розріжте навпіл, видаліть кісточки й опустіть на кілька секунд в окріп. Зніміть із персиків шкірочку.

2️⃣

Подрібніть персики в блендері. Маса має бути однорідною

3️⃣

Викладіть персикове пюре в формочки, заповнивши кожну на 1/3. Поставте ваші формочки з пюре в морозильну камеру.

4️⃣

Перебийте в блендері м’якоть ківі, видаливши шкірку. За смаком додайте цукрову пудру.

5️⃣

Коли персикове пюре трохи застигне, викладіть у решту вільного простору формочки пюре з ківі та вставте дерев’яну паличку на ¾ до дна. Тепер вашому льоду треба добряче заморозитись кілька годин.

Льодові секретики:

Якщо маєте вдома соковитискач, приготуйте фруктовий лід зі свіжесенького фрешу. Просто розлийте в форми та заморожуйте — жодних приготувань. Якщо ваша родина любить чай — імовірно, до смаку буде й чаєвий лід. Приготуйте чай зі свіжої м’яти чи пелюсток гібіскусу, додайте лайм, свіжі листочки смородини та кілька невеликих ягідок чорниці, порічки чи малини. Не забудьте про цукрову пудру, якщо хочете отримати солодкий лід. А тепер розлийте по формах і заморозьте. Буде не тільки смачно, а й красиво!

Поділитися цією статтею