Ми підібрали 8 важливих статей про сучасні тенденції у вихованні дітей — для батьків та вчителів. Серед них — професійні поради психологів та відповіді на дуже актуальні для всіх батьків запитання.

Як вижити поруч з підлітком: 10 порад психолога батькам

Головні правила співіснування і спілкування з підлітком пояснює Марія Гончаренко, член Української спілки психотерапевтів, представник психоаналітично орієнтованої психотерапії, автор тренінгів для підлітків «Подолання». Перше з них — «Забудьте про виховання, подумайте про себе».


П’ять принципів виховання по-новому

Виховання по-старому не зможе вписатися в оновлений освітній простір для дітей нового покоління. Воно не гармонізуватиме з інтегрованими уроками та проектною діяльністю. Варто заново з’ясувати, як це — виховувати?

Шкільне виховання має стати не «каральним». Замість «не можна» має стати «так було б ефективно». Завдання школи — вказувати та аналізувати орієнтири, підказувати, як вчинки та цінності людини впливають на інших та на її життя, а також створювати психологічно комфортну атмосферу.


Як уповільнити виховання дітей та навіщо це потрібно

Жити без поспіху і насолоджуватися кожною миттю. Не квапити події. Що більше часу на щось витрачено, то вища якість. Усе це — переконання прихильників slow life, модної нині культури уповільнення життя. Із цієї концепції походить і «повільний» стиль батьківства — slow parenting. Що саме він радить мамам і татам? Розповідає психоаналітик, член Української спілки психотерапевтів Марина Бабушкіна.


Чи пізно виховувати після трьох років?

Зигмунд Фройд писав: «Покажіть мені трирічну дитину, і я скажу, ким вона виросте». «У дитячому садку виховувати вже пізно» — переконаний автор книги «Після трьох вже пізно» Масару Ібука. Чи є міфом, що характер закладається, доки дитина ще не почала як слід говорити? Сімейний психолог Олена Любченко розповіла про те, чи формує дитину виховання в перші 144 тижнів життя.


Як виховати дитину патріотом: 5 слушних думок від українських зірок

Патріотичне виховання має бути таким, щоб дітей не відвертало від теми патріотики. Вчити віршики та казати «Люби Україну» в наш цифровий час недолуго та жодного результату не дасть. Яким саме має бути притомне патріотичне виховання розмірковують українські митці.


Чому моральні якості в освіті важливіші за технології

Дехто вважає, що цифрове суспільство та сучасні технології невідворотно змінять традиційну систему освіти. Але противники цієї думки стверджують, що майбутнє навчального процесу, навпаки, окреслить риси, що витримали перевірку часом. А саме: здатність до емпатії та комунікабельність. Фінська ініціатива HundrED — про емпатію як освітній тренд майбутнього.


Як правильно карати дітей

Які санкції до неслухняної дитини можна застосовувати та чи варто взагалі? Де та межа, за якою виховання переходить у помсту чи насолоду владою? Як не можна карати? Про це — дитячий та сімейний психолог, гештальт-терапевт Юлія Присяжнюк.


Як відучити дітей битися між собою

Що робити, якщо стосунки між маленькими братами і сестрами перетворюються на безкінечні війни? Коли батьки постійно чують: «Він перший розпочав»? Дитячі бійки — норма чи невихованість? Дитячий психолог Олена Шамрай переконана: корені проблеми криються в правилах родини, тож розпочинати варто з них.

Поділитися цією статтею
Автор: