Інклюзивне навчання, матеріали Монтессорі та мрії вчителів. Зібрали для вас головні тексти про освіту за тиждень.

Рано чи пізно: в якому віці варто йти до школи

У скільки років дитина має йти до школи — знову сперечаються в Європі. Поштовхом до дискусій у пресі стало нововведення у Франції, де з вересня 2019 року навчатися в класах доведеться малечі від 3 років. А ось у Великій Британії група вчителів вимагає порушити давні традиції задля того, щоб діти якомога більше гралися, а до школи йшли з 7 років.


Сім прийомів, які допоможуть вчителю інклюзивного класу

Для 94% шкіл в Україні інклюзія — цілковито новий досвід, а більшість методик навчання дітей з особливими освітніми потребами — специфічні. Розповідаємо, що допоможе будь-якому інклюзивному класу почуватися комфортно.


Сім стереотипів про дітей з аутизмом

Аутизм — це хвороба? Дітей з ним потрібно якомога більше опікати? Вони більш примхливі й вередливі? Відповідає на ці стереотипні запитання Євгенія Панічевська — тренер проекту «Разом», голова «Асоціації батьків дітей з аутизмом».


Southern Cross Primary School — школа в Австралії, що більше нагадує ігрову кімнату

В Австралії освіта займає надважливе місце, дипломи прирівнюються до британських стандартів якості, а початкова школа — обов’язкова для всіх. Школа Southern Cross Primary School демонструє, як відбувається навчання дітей молодшого віку державної австралійської школи.


Про що мріють українські вчителі

Ми проаналізували заявки вчителів на здобуття премії Global Teacher Prize, де треба було вказати свою мрію. І виявляється, що абсолютна більшість вчителів мріє про…


10 ігор з Монтессорі-матеріалами для початкової школи

За методикою Марії Монтессорі працює чимало шкіл. Таку практику можна було б вводити в кожному навчальному закладі і в нас, та є проблема — спеціальні набори коштують чимало. Тож пропонуємо варіанти, які можна підготувати власноруч.


Як готують майбутніх футболістів у Франції й Хорватії

Футбол — один із найулюбленіших видів спорту у європейських дітлахів, яким вони можуть займатися навіть у школі. У фіналі Чемпіонату світу з футболу 15 липня Франція перемогла Хорватію. Можливо, те, як спортсменів вчать грати в цю гру змалечку, зіграло свою роль у визначенні результатів? Давайте дізнаватися разом.


8 міфів про освіту, яких варто позбутися раз і назавжди

Потрібно більше вчитися, мати менші за розміром класи і брати вчителями лише найкращих випускників. Чи так це насправді ефективно, як нам здається? Ініціатор Міжнародної програми з оцінювання освітніх досягнень учнів (PISA) Андреас Шляйхер розвінчує популярні освітні міфи.


Чотири гри-енерджайзери для старшої школи

Для старших школярів цінними є нестандартні завдання, що дають змогу проявити творчість та ввімкнути уяву, самостійно знайти нетипові рішення. Як за 7–10 хвилин активізувати клас для створення нового? Як організувати перепочинок від навчального матеріалу з користю для учнів? Використовуйте чотири гри-енерджайзери для старшої школи.

Поділитися цією статтею