Про що мріють українські вчителі

Кожна людина має мрію. Ми вже писали, про що мріють українські діти. А сьогодні проаналізували заявки вчителів на здобуття премії Global Teacher Prize Ukraine, де треба було вказати свою мрію. Нагадуємо, що подати заявку ще можна до 1 серпня. Про що ж мріють наші вчителі?

Подорожувати

Абсолютна більшість вчителів мріє про мандри. І це не дивно, адже згідно з результатами дослідження «Навчати і навчатися», 71% вчителів ніколи не були за кордоном.

Найпопулярнішими місцями, куди хочуть поїхати вчителі, є Дубай, а також Італія та інші європейські країни. Наприклад, до Великої Британії, щоб попити чаю з королівською родиною. Багато вчителів мріють про навколосвітню подорож. Одна з респонденток хотіла б зробити це на власному автомобілі. Серед небанальних місць для подорожей можна виділити Японію та Ніагарський водоспад. А також бажання провести ніч у пустелі, щоб подивитися на зоряне небо.

Вдосконалення професійної діяльності

Багато вчителів вказали, що їхня мрія — покращити свою викладацьку діяльність. Найчастіше це означає придбати для своїх кабінетів і шкіл сучасне обладнання: комп’ютери, інтерактивні дошки, мати повне мультимедійне забезпечення, зробити капітальний ремонт, створити кабінет робототехніки. А ще вчителі мріють, щоб сільські школи ніколи не закривалися.

Є й суто навчальні цілі — розвинути шкільний гурток до професійного рівня, навчити учнів бути щасливішими та успішнішими в житті. А ще — щоб у власних дітей у початковій школі «був такий же закоханий у цю справу вчитель, як я». Мріють навчити дітей критичного мислення, вміння розв’язувати складні життєві ситуації, бути творчими, виховати їх громадянами світу. А також: потрапити волонтером у країни з розвиненою системою освіти, увійти до двадцятки Global Teacher Prize Ukraine, стати директором школи, вивчити англійську мову, побачити успіх своїх учнів, стати вчителем-професіоналом. Також серед прагнень — щоб діти вчилися із задоволенням, а українська система освіти стала однією з найкращих у світі.

Мир і здоров’я

Однією з найпопулярніших мрій є мир в Україні, світі і здоров’я дітей. Одна з вчительок навіть написала, що мріє побороти рак. Про закінчення війни на Донбасі також сказали багато освітян.

Власний навчальний заклад

Вчителі також мріють відкрити власний навчальний заклад. Багато з них хочуть свою приватну школу. Але є й оригінальніші мрії: відкрити центр раннього розвитку для дітей у своєму селищі, займатися благодійністю і створити фонд допомоги дітям, відкрити школу, де пануватиме атмосфера заохочення та розвитку, приватну школу для дівчат і школу з поглибленим вивченням іноземної мови.

Власне житло

Велика частина вчителів мріє мати власне житло або зробити ремонт у тому помешканні, що в них уже є. Найчастіше вони хочуть приватний будинок. Одна вчителька написала, що мріє жити і працювати в Києві, а інша — купити в столиці квартиру для сина.

Материнство

«Я не втрачаю надії зазнати щастя материнства», — пише одна з вчительок. Багато її колег також мріють стати мамою. Декотрим з них бракує для цього коштів.

Найоригінальніші мрії

Серед найнесподіваніших мрій українських вчителів — дожити до появи ринку біржі страхових послуг, а ще — щоб українці не шукали роботу в інших країнах. Дехто хотів би відвідати біатлонні змагання та спробувати себе в ролі коментатора біатлону.

Також освітяни мріють навчитися танцювати хіп-хоп, відкрити власну кондитерську фабрику, заспівати на великій сцені шоу Х-фактор, стати мером Полтави і залітати на урок через вікно за допомогою реактивного рюкзака.

Поділитися цією статтею