У вересні вчителі проводять уроки, присвячені 30-річчю Незалежності. Проте тема незалежності країни, людини, мислення — це те, чому в Новій українській школі завжди приділяється особлива увага, те, що маємо доносити до дітей постійно, аби виховати самостійних, гідних людей. «Освіторія» підібрала матеріали на допомогу вчителеві. 

30 років Незалежності: тематичний урок для 1–11-х класів

Запрошуємо скористатися нашим Вчительським Конструктором. У ньому Леся Юрчишин, найкращий вчитель громадянської освіти за версією Global Teacher Prize Ukraine 2020, пропонує змістові лінії та ідеї для крутого уроку від 1-го до 11-го класу. Усі необхідні теми: від простого до складного. 


 Конструктор уроку від EdCamp Ukraine: Україна #30UA: життя у мрії 

Ще один конструктор уроку для 3–11-х класів — від EdCamp Ukraine у межах проєкту #30ua. Школярі дізнаються чимало цікавих фактів про події й досягнення України, якими маємо пишатися. А допоможе в цьому wow-сайт з історією досягнень нашої країни. Чи знають ваші учні, що спецефекти для голлівудського блокбастера «Гаррі Поттер» розробили львівські програмісти? Що сучасного українського художника Івана Марчука внесли до міжнародного переліку «Сто сучасних геніїв»? Що найглибша у світі станція метро — «Аресенальна» в Києві, і вона на 105 метрів заглиблюється під землю?


30 років Незалежності, понад тисячу років освіченості: історія української освіти

Що ми знаємо про українську освіту? Знати її історію корисно не лише вчителям, а й учням. Розвіюємо типові стереотипи школярів. Наша освіта зародилася одинадцять століть тому. Дівчата в усі періоди навчалися нарівні з хлопцями. У XVII ст. рівень освіченості на території материкової України й Кримського ханства був чи не найвищим в Європі. А братські школи були унікальним явищем, яким цікавились європейці і яке сформувало індивідуалізм і потяг українців до знань. 


Як невимушено виховувати в дітей національну свідомість: 5 освітніх проєктів про Україну

Як виховати національну свідомість? Найкраще — через розуміння цінності власної країни для самих себе. А як сформувати цю цінність у дітях? Через проєкти, що показують українську самобутність та красу. Зібрали для ваших цікавих уроків 5 освітніх проєктів про Україну. Тут і інтерактивні карти, і мультфільми, і захопливі відео. Відкриваймо Україну для самих себе!


Як виховати дитину незалежною

А як виховувати сучасних дітей так, щоб вони зростали самостійними, вільними, з почуттям гідності та власною позицією? «Освіторія» зібрала лайфхаки від тих батьків, які переконані, що їм вдається з цим впоратися. 

Поділитися цією статтею