Вісім дивовижних дитячих таборів у світі

Автор тексту: Олексій Сімончук

Літом батьки часто відправляють своїх дітей у табори. Ми вирішили зробити добірку незвичних таборів. Там можна випробувати себе в умовах невагомості, засвоїти світські манери чи… стрибнути з десятиметрової вишки.

A post shared by PANDAPIA (@pandapia_channel) on

Пограти з пандами

Табір 360 Student Travel розташований у Китаї. Діти там можуть проводити час разом із пандами. У таборі є власний зоокуток, де вже багато років живуть панди. Волонтери дбають про них, годують та доглядають.

Також діти тут навчаються бойових мистецтв, скелелазіння, рафтингу, їзди на велосипедах, традиційних танців і каліграфії, а ще дуже багато подорожують. Живуть вони в готелях самого високого класу і можуть відвідувати бальнеологічні та SPA-процедури.

Поплавати з дельфінами

Канадський літній табір Whale Compass Camp створений у 1985 році. Він розташований на острові Гран-Манан у затоці Фанді. Завдяки клімату та чудовій природній зоні цей табір має екологічний статус.

Для дітей там організовують морські прогулянки. З бортів яхт вони оглядають унікальну екосистему і водночас отримують нові знання з біології. Раз у раз вихованці табору знайомляться з китами, дельфінами та іншими морськими мешканцями. Діти навіть мають у власному розпорядженні сучасну лабораторну техніку для самостійних досліджень.

A post shared by Whale Camp (@whalecamp) on

A post shared by Space Camp (@spacecampusa) on

Полетіти в космос

Скільки дітей по всьому світу мріють вирости і стати космонавтами, а в таборі Space Camp надається унікальна можливість подивитися на всі процеси космічної програми зсередини і навіть стати її молодим учасником. Керує цим науково-дослідницьким центром американський Центр космічних досліджень і ракетобудування (підрозділ NASA). Вони надають дітям професійні симулятори, які дають змогу відчути себе в космосі, а також регулярно запрошують відомих гостей.

Тут діти можуть ознайомитися практично з усіма професіями, пов’язаними з космосом: від астронавта до космічного інженера. Підлітки регулярно відвідують спеціальні тренування, які, по суті, є спрощеними варіантами навчання їхніх дорослих «колег». Вони навіть випробовують себе в умовах невагомості, а також у відтворених умовах інших планет. До речі, у власному музеї табору зібрано безліч експонатів, що ілюструють історію досліджень космічних просторів.

Перетворитися на рок-зірку

В американському Girls Rock Camp за літо з дитини зроблять справжню рок-зірку. Цей табір є частиною популярної американської мережі таборів  (їх налічується близько 20), які мають різну спеціалізацію. А ще туди приймають лише дівчат.

Підлітків, що марять сценою, місцеві досвідчені інструктори навчать усього необхідного. Наприклад, команда психологів розповість, як впоратися зі страхом публічних виступів, а цілий штат учителів навчить співати, грати на різних інструментах і навіть керувати звукозаписувальною технікою. А в кінці навчання влаштовують масштабний звітний рок-концерт для батьків та всіх охочих.

Стати режисером

Швейцарський табір Film Academy займається підготовкою юних кінематографістів. Щороку десятки юних кіноманів приїздять у невелике швейцарське містечко Лейзен, щоб стати частиною кінематографічного світу.

Учасникам програми надається все необхідне обладнання для зйомок їхнього першого фільму. Акторами та колегами по знімальному процесу стають інші діти. Живуть майбутні режисери в пансіоні, розташованому в лоні швейцарських Альп.

Навчитися підривати все навколо

Explosives Summer Camp — табір, що розташований у штаті Міссурі поблизу гірського плато Міссурі Озарк. Тут дітей навчають поводитися з вибуховими речовинами, показують, як вибухають динаміт, пластид, тринітротолуол.

Директор табору Павло Ворс, професор Інституту наукових технологій, з любов’ю ставиться до дітей та до своєї роботи. Діти його також люблять, тому що він багато жартує і влаштовує різні веселі ігри та конкурси. У табір приймають дітей віком від 12 до 16 років, а більш старших запрошують на навчальні курси як студентів.

Стати справжніми леді та джентльменами

Табір гарних манер у Чарльстоні вчить дітей бути вихованими, як англійська королева. Щороку юних леді та джентльменів у віці від 11 до 15 років навчають багатьох навичок: соціальної активності, успішності, вміння позиціонувати себе в суспільстві, розвивати й відточувати лідерські та ділові якості, правильно поводитися за столом і в товаристві, мистецтва одягатися зі смаком і підтримувати бесіду.

Є й навички, які можуть здатися дивними дорослим, що далекі від світського життя: висловлювати свої емоції поглядом або, навпаки, вміти маскувати їх, володіти інтонаціями голосу, дбати про етикет у соцмережах. Дітей вчать співати, танцювати, дають ази ораторського мистецтва, розширюють ерудицію. У кінці сезону діти складають тест на те, як вони засвоїли навички етикету. На цей святковий вечір, який нагадує скоріше веселий бал, ніж іспит, обов’язково запрошують батьків.

Навчитися трюків каскадера

Hollywood Stunt Camp — табір голлівудських трюків. Він створений для того, щоб діти вміли виконувати складні трюки, які роблять каскадери в фільмах. Голлівудські експерти вчать дітей правильного падіння (наприклад, з 10-метрової вишки на землю) і гнучкості, танців, боротьби, перекидів та інших нюансів, щоб вони могли виконувати трюки без шкоди для себе. Основні напрямки навчання: сценічні бої, стрибки та падіння з висоти, трюки з транспортом (квадроцикли, велосипеди), водний екстрим. Дорослі каскадери також відповідають за безпеку вихованців табору. Попри ризиковані моменти ніяких серйозних травм у «юних трюкачів» не буває.

Приймають хлопців та дівчат 8-16 років. Попри те, що не кожна мати погодиться відпустити дитину в табір каскадерів, він користується величезним попитом.

Поділитися цією статтею