Шкідливі поради: Як спілкуватися з дитиною, що поїхала до табору

До школи залишається менше місяця, тож слід встигнути відпочити. Ви нарешті відправили дитину до табору? Це завжди стресово, особливо вперше. Ми зібрали кілька порад, які допоможуть вам правильно спілкуватися з дитиною. Або ні.

Оберіть табір самостійно

Зараз кожен може обрати будь-який табір. Технічні, мовні, мистецькі, спортивні — доступні всі. Але за жодних обставин не дозволяйте обрати його дитині. Що вона може там розуміти? Подивіться і визначте все самі. Спочатку подивіться на вартість табору, а потім — на місце розташування. Обирайте якнайближче, щоб будь-коли можна було туди приїхати.

Подаруйте дитині оберіг

Перед тим, як відпускати дитину, проведіть з нею серйозну бесіду. Розкажіть про різні небезпеки: від поганих дітей до змій та павуків. Ви повинні побачити страх в її очах.

Але самої обачливості вкрай мало. Вашій дитині точно допоможе оберіг. Це може бути ікона, хрестик, талісман чи просто якась стара річ вашої родини, яка передається з покоління в покоління. Переконайте дитину в тому, що з оберегом треба ходити постійно, у жодному разі не знімати, особливо під час купання.

Також проінспектуйте її одяг, потайки викиньте з валіз те, що вважаєте неприпустимим. Пам’ятайте про те, що скажуть люди. Це — головне.

Дайте із собою продуктів

Ви ж розумієте, як будуть годувати в таборі? Навіть якщо вас запевнили, що їжа буде якісна та смачна, не варто на це покладатися.

Підготуйте запаси харчів і запакуйте їх дитині. Нехай тримає десь у шафі. Щодня перепитуйте, як і чим вона харчується. Жодна рисинка не повинна залишиться поза вашою увагою.

Для ефективнішого контролю зважте дитину до і після табору. Якщо змарніє хоча б на півкіло, активно відгодовуйте. У такому віці худнути неприпустимо.

Постійно телефонуйте

«Я вже сумую» — саме це вам треба сказати дитині під час першого дзвінка, який буде вже через 20 хвилин після вашого прощання. Телефонувати взагалі треба частіше.

Нагадувати про небезпеки, питати, чим і як годують, чи не ображають вашу дитину, чи все їй подобається, чи добре вона поводиться, взагалі запитуйте про все.

Відстежуйте дитину онлайн

Вам дуже пощастило, що сучасні технології дозволяють слідкувати за дитиною, де б вона не була. Для цього треба встановити контроль за її телефоном або розумним годинником. Тоді ви будете бачити, якщо вона кудись відійшла чи перебуває в невідомому вам місці.

Якщо ви побачили щось не те — відразу телефонуйте. І якщо дитина буде казати, що їх просто повели на екскурсію, не треба вірити, нехай дасть телефон вожатому, який усе пояснить. І нагадайте йому, що батьків треба попереджати про все, що відбувається.

Якщо слухавку взагалі не беруть — сподівайтеся на найгірше.

Приїжджайте

Ви ж недарма обрали табір недалеко від дому, тому треба навідувати дитину якомога частіше, а не лише в батьківський день. До того ж це ще одна можливість привезти їй домашню їжу, перепитати про все, що вже питали по телефону.

Ваша дитина сказала, що хтось на неї поглянув скоса чи не хоче дружити? Треба провести з такими маленькими мерзотниками виховну роботу. Наголосіть на тому, що їм треба краще ставитися до вашої дитини і приділяти їй більше уваги. Бажано говорити це при всіх.

Також не забувайте, що вожаті, адміністрація табору, інші діти — усі повинні знати, що ваша дитина — особлива. Що вона любить малювати, милуватися природою, грати у футбол і робить вона це вкрай талановито. Для більшої переконливості покажіть їм фото і відео, які це підтверджують. У вас на телефоні вони точно повинні бути.

Влаштуйте скандал

Коли ви приїдете до табору, вам обов’язково щось не сподобається. Вигляд їдальні, кімнати, ліжко або навіть погода. Не залишайте це в собі, відразу йдіть до адміністрації і починайте кричати, куди вони всі дивляться і чому ваша дитина живе в таких жахливих умовах. Навіть якщо умови добрі, а у вас є лише одна-дві претензії, все одно кричіть, що так жити неможливо.

Захопіть із собою білі рукавички, одягніть і проведіть пальцями у найвіддаленіших закутках, зверху на шафі та подалі під ліжком. Є пил — отже, буде скандал. Неодмінно напишіть у Viber іншим знайомим батькам, хто віддав дитину в цей табір. За можливості, повідомте пресу.

Якщо вашій дитині хоч щось не подобається — кажіть, що ви заплатили за її відпочинок гроші. І вона повинна бути вам вдячна, а не розповідати про те, що їй не подобається. І за все інше теж має бути вдячна. Нагадайте, які талановиті діти ростуть у вашої подруги. Нехай бере приклад.

Поділитися цією статтею