Що подарувати вчителю замість квітів на останньому дзвонику

Автор тексту: Олена Юрченко

Подарунок вчителю — символ вдячності. Але замість звичних солодощів та квіткових композицій краще обрати для улюблених педагогів щось нетривіальне та насправді корисне. Що допоможе саморозвитку та реалізації професійних і творчих амбіцій. Викладачам буде приємно, що обираємо для них подарунки щиро й так, наче для самих себе.

Освітня подорож та навчання з відпочинком

Якщо вчитель, якому хочете зробити оригінальний подарунок, – комунікабельний і любить ділитися досвідом — зверніть увагу на Літню школу для педагогів «АІРо-2018», яка працюватиме з 11 по 15 червня. У Миколаїв уже четвертий рік поспіль з’їжджаються педагоги: оздоровитися, розвинути навички викладання та дізнатися на майстер-класах про освітні тренди й методики.

Кожен ранок тут починається з оздоровчих занять за східною методикою, після чого — захопливі заняття та майстер-класи. Так, вчителів учитимуть організовувати веб-квести, вести педагогічні блоги. А ще педагоги матимуть змогу взяти участь у діловій грі, яка допоможе приймати правильні фінансові рішення, розуміти фінансові ризики та ефективно управляти власним бюджетом. Щоб записати вчителя до Літньої школи, заповніть заявку на сайті  й оплатіть організаційний внесок. Проживання та харчування оплачуються окремо на місці.

Можна також придбати для улюбленого викладача один з варіантів освітньої подорожі. Організацією таких мандрівок займаються EdCamp, Академія Інноваційного Розвитку освіти, Освіторія — стежте за анонсами.

Курси, тренінги, психологічні воркшопи

Для вчителя будь-якого профілю можна підшукати цікавий майстер-клас чи тренінг, що допоможе саморозвитку, підвищить самооцінку та стане тим місцем, де можна знайти нові знайомства та поспілкуватися з однодумцями.

Чимало майстер-класів проводить освітня платформа «Критичне мислення». Окрім заходів за розкладом, можна замовити виїзний тренінг у будь-яке місто України.

Цікаві освітні заходи для вчителів пропонує Міжнародний освітній центр. Тут можна знайти тренінги не тільки за профілем, а й психологічні воркшопи, на яких вчителі вчаться відновлювати ресурси та протидіяти професійному вигоранню.

Широкий вибір навчально-практичних семінарів, тренінгів і дистанційних курсів — в Академії інноваційного розвитку освіти.

Сертифікат у книжковий магазин і література для саморозвитку

Книга в подарунок вчителю — завжди гарне рішення. Але якщо ви не впевнені, що саме обрав би для себе той чи той педагог, у пригоді стане подарунковий сертифікат. У цьому випадку ви подаруєте не тільки книгу, а й приємну можливість вибору.

Гарним подарунком стане й література із саморозвитку. Обов’язково вкажіть, чому вирішили подарувати саме цю книгу вашому викладачеві.

Кілька підказок щодо найкращих книг про освіту, саморозвиток та виховання:

1

Кен Робінсон «Освіта проти таланту»

2

Кен Робінсон «Школа майбутнього»

3

Стівен Кові «7 звичок високоефективних людей»

4

Стівен Кові «12 важелів успіху»

5

Дік Свааб «Ми — це наш мозок»

6

Аманда Ріплі «Розумники»

7

Келлі Макгонігал «Сила волі»

8

Брене Браун «Дари недосконалості»

9

Тоні Вагнер, Тед Дінтерсміт «Мистецтво навчати»

10

Деніел Канеман «Мислення швидке й повільне»

Дізнайтеся про хобі та подаруйте враження

Більшість вчителів мають цікаві захоплення, про які напевно згадували під час спілкування з учнями. Тож не впустіть цінну інформацію і здивуйте педагога подарунком, який допоможе розкрити його творчий потенціал, реалізує потяг до спортивних пригод і втамує жагу мандрівних вражень. Викладачі, які слідкують за театральним життям міста, оцінять квитки на прем’єру вистави.

Педагоги-меломани зрадіють концерту класичної музики під відкритим небом або абонементу на уроки з вокальної майстерності, якщо люблять співати, а не тільки насолоджуватися музикою.

Викладач славиться креативними фотознімками зі шкільних заходів? Зрадіє курсам фотографії. Любителі танців — курсу занять у спеціалізованих студіях, а любителі готувати незвичайні страви — заняттям у кулінарній школі. Творчість потребує креативності, а в професії викладача це дуже важливо.

Якщо викладач присвячує вільний час мандрівкам і полюбляє екстрим, є сенс замовити пригоду: рафтинг Південним Бугом, подорож на байдарках. Це допоможе набратися сил і зніме стрес.

Номінація улюбленого вчителя на Global Teacher Prize

Педагог буде приємно здивований, коли отримає дзвінок від організаторів про те, що його номінували на цьогорічну премію, яку називають у світі «нобелівкою» для вчителів. Участь у конкурсі подарує викладачу шанс отримати титул найкращого в Україні та грошовий приз у 250 000 грн і поборотися за перемогу у фіналі Global Teacher Prize в Дубаї, де призовий фонд становить $1 млн.

Мета конкурсу — не лише знайти новаторів в освіті, а й підняти престиж професії педагога. Номінувати вчителя можна, заповнивши анкету на сайті  до 15 липня включно. Це може зробити як один учень, так і весь класний колектив. Треба буде вказати ім’я та прізвище вчителя, його електронну адресу, номер телефону, назву навчального закладу та предмет, який викладає педагог. Найважливіший пункт — розповідь про те, чому ви вважаєте, що саме цей учитель заслуговує на здобуття премії та чим він/вона особливий/-а. Вкажіть виняткові якості вчителя, розкажіть історії про його здобутки та креативний підхід в організації навчального процесу.

Поділитися цією статтею