Global Teacher Prize Ukraine цього року документує освіту під час війни. Ми зібрали історії про вас: як ви волонтерите, захищаєте Батьківщину, навчаєте дітей всюди —  і під землею, і за кордоном, і в тимчасовій окупації. А головне — наперекір ворогу ви й далі виховуєте українських дітей незалежними. Ми дякуємо кожній учительці та вчителю за вашу силу духу та незламність.

 Три тисячі дітей, асинхронне навчання: Секретна зброя вчительки-волонтерки Ірини Сокол

Минув лише тиждень війни, як кандидатка педагогічних наук і доцентка Ірина Сокол спрямувала всі свої сили на освітній волонтерський фронт. Разом із 75 колегами вона повертала до навчання, мотивувала й надихала тисячі дітей в «Українській дистанційній школі». Хтось з учнів мав змогу щодня виходити на зв’язок. А хтось на тимчасово окупованих територіях ловив інтернет раз на тиждень. Хтось надсилав домашку з бомбосховищ, а хтось робив її під звуки обстрілів. Пані Ірина каже, що дорожить кожним учнем: «Ці діти і є майбутнє України». 


Навчати дітей під землею: історія освітянки-волонтерки Олени Долгопол

Займатися з дітьми в метро, коли на поверхні вибухи? Облаштувати куточок творчості малюкам та підліткам, які місяцями сиділи в підземці? Нести під «Градами» 20 літрів борщу хлопцям із тероборони? Усе це — звична справа для кандидатки педагогічних наук, невтомної волонтерки, освітянки Олени Долгопол. «Я маю весь час щось робити для Перемоги», — переконана вона. 


Ворог намагався їх зламати, а вони продовжували навчати

Як живуть і навчають учнів педагоги в тимчасовій окупації? Їх примушують до співпраці з російськими школами, викрадають їхніх дітей, принижують, обрубують зв’язок і намагаються зламати волю. Попри все, ці мужні люди знайшли в собі сили не ставити на паузу викладання в найскладніший для України та її дітей час. Вони й зараз надихають і підтримують своїх учнів і просять пам’ятати: якісна освіта — найпотрібніша інвестиція під час війни. У цій статті ми зібрали 5 історій незламних учителів із тимчасово окупованих територій.


Учителі, які обрали другий фронт — волонтерський: 5 зворушливих історій

Уже понад пів року українські вчителі не лише навчають дітей під час війни. Багато педагогів та освітян знаходять час для волонтерства: вони плетуть маскувальні сітки, готують їжу для наших захисників, допомагають родинам-біженцям. Їхній другий фронт — волонтерство, і на ньому вони роблять свої щоденні дива. У цьому матеріалі ми зібрали історії 5 жінок-педагогів, які невтомно волонтерять з перших днів повномасштабного вторгнення. 


Уроки з блокпоста: як учитель Андрій Бован викладав у перші місяці війни

Учитель математики та фізики школи Переяславської гімназії № 3 Андрій Бован уже став відомий як «педагог із блокпоста». Освітній фронт він поєднує з роботою в теробороні. І переконаний: вчинити інакше просто не міг. 

Поділитися цією статтею