Найбільш актуальні та болючі теми для вчителів: що буде із зарплатою, як можна отримати доплату за сертифікацію, як призначатимуть нові кваліфікаційні категорії, як налагодити стосунки з адміністрацією та вберегтися від булінгу. Адже якщо ресурси зовсім на нулі, важко перейматися освітніми новаціями. Підготували для вас усе, що треба знати педагогу про свої права.

Все про зарплати українських вчителів у 2021 році 

На скільки має зрости оплата праці педагогічних працівників у кінці 2021 року? Яка різниця між зарплатою вчителя вищої категорії та молодого спеціаліста? Чи впливатиме на оплату праці вчителів дистанційна робота? Що за останні роки влада обіцяла вчителям, але втілити так і не змогла? Детальний розбір найболіснішої теми для українських освітян.


Атестація та сертифікація: що і як впливає на зарплату вчителя? 

Відповіді на актуальні питання освітян стосовно атестації (за старими та новими правилами) і сертифікації. Чи потрібно проходити їх обидві? Як атестувати фахівця, який викладає у школі кілька предметів? Що і коли змінюється для молодих вчителів?


Вакцинуватися чи зачинятися: все про школи, карантин та обов’язкове щеплення для вчителів   

Чи зачинять школи на карантин? Чи відсторонять від роботи невакцинованих учителів? Та чи можуть діти із кашлем відвідувати школи й дитсадки? Спільно з МОЗ відповідаємо на найбільш актуальні запитання щодо роботи шкіл та обов’язкової вакцинації педагогів.


Яким має бути сучасний директор школи? 

Для директорів шкіл затвердили новий професійний стандарт. Такий, що відповідає сучасним реаліям. У ньому прописано, хто може працювати освітнім менеджером і що саме він має робити. Чи знаєте ви, наприклад, що директор офіційно зобов’язаний створювати позитивну психологічну атмосферу у школі? 



Гроші на освіту: скільки коштує реформа школи? 

Як територіальні громади мають розподіляти кошти освітньої субвенції між школами, на що в галузі освіти витрачається найбільше фінансів, скільки грошей передбачено на ноутбуки для вчителів, а скільки — на меблі для початкової школи — про це та інше у статті «Освіторії». 

Поділитися цією статтею