У ці складні воєнні часи багато чого змінюється. Більшість із нас ладні працювати без вихідних та привілеїв, щоб наблизити перемогу. Але повсякденне життя потребує правових та економічних знань, аби залишатися сильними. Зібрали все про права та обов’язки вчителя в наших матеріалах.

 Оплата праці вчителя у воєнний час: роз’яснення з документів МОН

Як має бути оформлена у правовому полі робота вчителів у різних ситуаціях? Наприклад, якщо школа провадить онлайн-навчання або якщо вчителі виїхали, перебувають у небезпечних обставинах чи призвані до війська. Ми зібрали інформацію з офіційних документів МОН та відповідаємо на ці запитання.


Відпустка, вихідні та лікарняні вчителя під час воєнного стану: усі зміни та обмеження

Усі ми звикаємо жити в умовах та обмеженнях воєнного стану. «Освіторія» зібрала відповіді на найпоширеніші запитання про відпустки, вихідні та лікарняні вчителів. Які зміни та обмеження ввели? Які гарантії мають педагоги? Чи будуть додаткові вихідні на Трійцю?


Як працювати вчителям в окупації?

Як жити та працювати учителям, що опинилися в тимчасовій окупації? У яких випадках можна вчителювати?Окупаційна влада змушує педагогів викладати у школах згідно з російською пропагандою та ідеологією. Які гарантії матимуть учителі, які не ідуть на співпрацю з окупантом? І які покарання чекають на колаборантів? Читайте ексклюзивний коментар Сергія Бабака, голови Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій. А юрист ГС «Освіторія» у перервах між несенням служби в теробороні дає свої роз’яснення для освітян.


Свідоцтво, атестат та закордонний паспорт: як отримати й відновити документи?

Хоча в матеріалі йдеться про відновлення документів учнів, вчителі нині також часто стикаються з такою проблемою. Покинутими або знищеними виявилися сотні тисяч критично важливих документів. Якщо у вашої дитини чи вас втрачені офіційні папери, як їх відновити або отримати нові? Усе про документи під час воєнного стану.


Виплати переселенцям: грошова допомога на дітей в Україні та за кордоном 

Втрачене житло та робота — лише кілька з катастрофічних наслідків війни для тих, хто був змушений виїхати. Особливо з маленькими дітьми. Через це уряди України та інших країн впроваджують програми економічної підтримки для батьків. На яку допомогу на дітей можна розраховувати родинам в Україні? У якому розмірі надають допомогу за кордоном? Склали покрокову інструкцію, як отримати грошову допомогу в Україні.

Поділитися цією статтею