Здорові сніданки, уроки мистецтва та освіта майбутнього. Зібрали для вас головне про освіту за тиждень.
Відкрито 50 нових вакансій для фахівців з освіти
Міносвіти оголосило про відкриття 50 нових вакантних посад фахівців з питань реформ. Кінцевий термін подання документів — 10 лютого. Поспішіть використати цей шанс!
Підвищення кваліфікації вчителів: 150 годин і 7 компетентностей
Міносвіти затвердило Типову освітню програму організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Розповідаємо, про що цей документ, хто здійснюватиме підготовку тренерів і вчителів (підказка: «Освіторія» долучилася до цього завдання) та які нові компетентності необхідно мати.
Як вчаться студенти вишів, яких взимку переводять на дистанційне навчання
У деяких вишах студенти цієї зими не відвідують заняття. Які причини такої структуризації освітнього процесу та чим замінили аудиторне навчання — розпитали в самих студентів подробиці цієї ситуації.
9 лайфхаків, як мотивувати дитину робити «домашку»
Щовечора починається один і той самий головний біль — домашнє завдання. Дитячий психотерапевт, арт-терапевт Мар’яна Серажим розповість, як вмотивувати дитину на виконання «домашки» і допомогти їй стати успішнішою.
Чому Україні загрожує спалах дифтерії: 5 запитань лікарю Комаровському
Поки країна занепокоєна спалахами кору, відомий дитячий лікар Євген Комаровський застерігає від значно небезпечнішої недуги, спалах якої забрав у 1990-х роках 696 життів — дифтерії. А вберегтися від неї можна, якщо…
Чого має навчати сучасна освіта: дискусія на World Education Forum
Технології об’єднали людей, але разом з тим зробили світ більш складним, нестабільним та незрозумілим. Під час World Education Forum експерти розповіли: щоб освіті підлаштуватися під ці зміни, потрібно…
Крок за рамки: як зацікавити дітей візуальним мистецтвом
Сучасні діти менше цікавляться мистецтвом, адже замість картинних галерей у них є Instagram та Facebook. Однак можна підлаштуватися під особливості нового покоління та викликати в нього інтерес до культурних здобутків. Як саме — розповідає методист Новопечерської школи Інна Большакова.
Як збирають «добровільні внески» у школах інших країн
У центрі шкільного скандалу, який обговорює зараз європейська громадськість, — добровільні внески на потреби навчального закладу. Точніше — добровільно-примусові. Розповідаємо, як вирішують такі конфлікти за кордоном.
Як навчити дитину вигадувати та розповідати історії
Про те, як вчителю застосовувати сторітелінг, ми вже розповідали. А чи реально навчити цього дітей? Дізнавайтеся у нашому матеріалі.
7 причин, чому шкільні твори відбивають бажання творити
Учням не дуже подобається писати твори. Вони бояться проявити фантазію і творчість, адже в правилах написання шкільних творів цього не передбачено. Психолог, представниця школи «Пишущий психолог» Лідія Ковальчук ділиться порадами, як виправити цю ситуацію.
Як у різних країнах ставлять оцінки
Подекуди — 20-бальна система оцінювання, а подекуди — оцінки літерами. Про відмінності між підходами та інші особливості — читайте в нашій статті.
П’ять здорових сніданків школяра
Ланч-бокси — чудова можливість подбати про те, щоб обід вашої дитини був корисним, апетитним та смачним, а дитині не доводилося постійно купувати перекуси в їдальні. Ми поговорили з Анною Ватан — мамою, фахівцем зі здорового харчування — про те, які продукти варто додати до раціону школяра.