Мудрими батьками стають не одразу. Але замість довго вчитися на власних помилках, можна перестрибнути кілька етапів, скориставшись фаховими порадами психологів. Ми зібрали 7 ґрунтовних матеріалів з думками психологів щодо різних аспектів виховання. Прості та глибокі, вони допоможуть по-іншому поглянути на вічні теми та підказати правильні рішення.

Як не відштовхнути дитину

Трапляється, ми несвідомо відштовхуємо власних дітей. А потім, уже тінейджерами, вони повертають це нам сторицею. Якщо заздалегідь звернути увагу на кілька простих моментів, підліткові роки сина чи доньки пройдуть значно легше, переконана дитячий психолог Олена Гридасова.


Як бути суперсучасними батьками: поради психолога

Про успішне майбутнє дитини мріють усі люблячі батьки, дають підказки або диктують, як його досягти. А от від сьогодення мами і тата інколи починають відставати, і тоді ловлять на собі співчутливі погляди сина чи доньки. Про те, як не стати для власної дитини людиною, що безнадійно загубилася в часі, розповідає дитячий психолог Ольга Печій.


7 фраз, які демотивують дитину

Чому дитина не хоче йти до школи, робити домашні завдання, кривиться від слів «займатися» або «читати». Можливо, ви самі несвідомо викликали в сина чи доньки «алергію» до опанування нових знань та вмінь? На які ж фрази, на думку психологів, варто ввести «самоцензуру»?


Як стимулювати в дітей опірність до психологічного тиску

Як виробити в дітей психологічний імунітет до зовнішнього тиску, радить доктор психологічних наук, психотерапевт і письменниця Вікторія Горбунова.


Скільки в дитини має бути іграшок

Те, що задарювати малечу іграшками не варто, вже не новина. Але всі поради психологів вилітають з голови, якщо малюк дивиться очима кота зі «Шрека» та шепоче «У мене ще ніколи не було…» А якщо батьки прохання ігнорують, впадає в істерику. Дитячий психолог Ольга Точій розповідає, скільки іграшок дитині потрібно і як насправді обмежити їх кількість.


7 причин, чому діти бояться дорослішати

Чому ще вчора цілком самостійна дитина раптом відмовляється хоч щось робити власноруч, мріє стати малятком або навіть вимагає соску та брязкальце? Як ще може проявитися страх дорослішати, і навіть до яких недуг призвести? Забороняти чи дозволяти гру «ніби знову ляля». Про все це розповідає дитячий психолог Ольга Печій.


Як вижити поруч з підлітком: 10 порад психолога батькам

Головні правила співіснування і спілкування з підлітком пояснює Марія Гончаренко, член Української спілки психотерапевтів, представник психоаналітично орієнтованої психотерапії, автор тренінгів для підлітків «Подолання».

Поділитися цією статтею
Автор: