Вчителювання завжди було стресовою роботою. А нині, коли на кожному кроці обстріли, блекаути, загрози, рівень напруження зашкалює. Інколи здається: найкращий спосіб не вигоріти — не горіти, не викладатися у класі, економити сили. Парадокс: ті, кому байдуже до роботи, потерпають найбільше. Тож як уникнути вигорання? Зібрали для вас корисні поради, тест і секрети, як зробити кожен ваш урок радісним.

Перевірте ваш емоційний стан: тест на вигорання для вчителя 

Професійне вигорання вчителів — явище досить поширене. А під час війни часу на себе в усіх нас стало значно менше. Як перевірити свій емоційний стан? Які ознаки є небезпечними та як педагогам подолати вигорання? 


Чому вчителі потребують найдовшої відпустки?

Відпустка — час для відпочинку, відновлення та перезавантаження. Особливо це стосується вчителів. Адже саме педагоги часто перепрацьовують протягом року. Як помітити ознаки перевтоми і чому вчителі мають відпочивати довше за решту людей? 


Що робить нас сильнішими?

Життєстійкість — важливий ресурс під час війни. Чому одна людина здатна подолати найтяжчі випробування, але не може дати собі ради з повсякденними клопотами? А в другої все навпаки? Вчені з’ясували, що потрібно для того, щоб стати життєстійким.


Як учителю запобігти емоційному вигоранню

10 важливих моментів, на які варто звернути увагу. Знайдіть свій інструмент для переживання емоції. Обирайте дихання, рух, звук. Знайте свої ресурси, поповнюйте їх щодня. Шукайте змогу зробити відпочинок під час робочого дня. Зробіть своє робоче місце острівцем безпеки та комфорту. І нарешті — повертайтеся обличчям до себе!


Учитель щастя: 10 активностей для радісних уроків

Клас, в якому учні випромінюють радість, оптимізм і натхнення, — мрія кожного вчителя. А ми готові вам допомогти. Приготуйтеся стати вчителем, який робить клас щасливим. Такий професіонал і сам відчуватиме натхнення та задоволення від роботи. 

Поділитися цією статтею