Як не нудно провести зимові канікули з дітьми?

Для батьків свята — не лише відпочинок, а й випробування: чим зацікавити дітей. Зимові ігри для дітей, які зібрала «Освіторія», зроблять кожен день канікул і приємним, і корисним. А головне — спрямують енергію дітей у мирне русло.

У що пограти взимку на вулиці

Якщо зима потішить снігом, прогулянки з дітьми взимку стануть насолодою і без додаткових зусиль.

  1. До ваших послуг — класика: у сніжки пограти, зліпити сніговика, цілу фортецю або лабіринти та тунелі зі снігу.
  2. Можна розглядати сніжинки — продемонструвати дитині, що двох однакових немає, а вдома зробити такі ж з паперу.
  3. Можна малювати, немов на полотні, писати літери.
  4. Малі діти залюбки робитимуть пасочки. До слова, є спеціальні формочки не для піску, а для снігу з ручками згори. Також продають інші різновиди, які не треба засипати лопаткою. Дитина просто обертає по колу, доки «серце», «сонечко» або інша форма всередині не заповнюється снігом. Знімає пластикову заготовку — готово! Набори для створення фортець зі снігу містять форми для різних частин: цеглини, шпилі, дах, овальні вежі, колони.

Але й нові забавки легко вигадати, якщо придбати сучасні іграшки для вулиці взимку.

Сніжколіпи вже не перший рік тішать дітей ідеальними кульками, якими можна кидати в ціль. Проте нині з’явилися «автомати», що роблять одночасно по 5–7 «снарядів». А ще — бластери-сніжколіпи.

Тріплети чудернацької форми — ще одна новинка. Що вони «вміють»?

  • копати;
  • розчищати територію та робити узори;
  • очищати «матеріал» від камінців;
  • як можна використати воронку: додати до води харчові барвники, залити форми та отримати різнобарвні льодові фігурки.

Про те, як зробити кольорові кулі зі снігу, та загалом про 9 цікавих зимових розваг надворі з дітьми «Освіторія» вже писала.

Дитячі конкурси на природі взимку

Якщо дитина гуляє з друзями, можна влаштувати веселі конкурси.

Граємо у «Скарби» у дворі

Сховайте загорнуті у фольгу цукерки, маленькі іграшки, різнокольорові камінці.

Шукайте їх за підказками. А якщо намалювати мапу і на ній позначити, де знайти бажане, гра розвиватиме у дітей просторове мислення.

Прикрашаємо вінками дерева

Заздалегідь робимо крижані прикраси. Наливаємо воду у форми для пудингу з вставками по центру. Кладемо червоні ягоди, кружальця цитрусів та ялинкові гілочки (можна додати намисто з наборів для творчості) та ставимо в морозилку. Різдвяні вінки для вулиці готові.

Що робити, якщо форми для пудингу немає? Підходить будь-яка форма для випічки, харчовий контейнер, половина пластикової пляшки на 1,5 літра. Аби зробити великий отвір, всередину ставимо склянку, банку або половину пляшки на 0,5 літра, наповнену водою чи камінням.

Роздаємо дітям льодові вінки та стрічки: хто швидше прикрасить свою частину двору чи парку. Час пішов!

Біг по слідах

Якщо дітей назбирається на дві команди, запропонуйте веселу гру. Треба якомога швидше добігти до певного дерева чи додому. Головна умова: після того, як перші діти з двох команд залишать свої сліди, інші мають іти по черзі слід у слід, щоб не попсувати сніг поруч. Ведучий перевіряє, скільки разів оступалися гравці. За кожен правильний слід — один бал. За першість у досягненні мети — десять балів. У кого більше, той і переміг.

Зимові ігри без снігу

А що робити, якщо ігри з дитиною на вулиці взимку доведеться організовувати, коли снігом і не пахне? Новорічний настрій створюємо всупереч погоді: зимові ігри без снігу теж існують. Найпростіше — згадати вуличні забавки, в які грають восени чи навесні.

Хочеться зимового колориту? Тоді створіть ялинку-тир.

Ялинка з паперових стаканчиків

Ялинку будемо викладати за таким принципом: зверху — один стаканчик, під ним — два, шар нижче — три і далі — щоразу на один стаканчик більше. Навіть десяти ємностей достатньо, аби стало зрозуміло, що це — новорічне дерево. Але краще 28 чи 36 стаканчиків. Їхній колір не такий важливий, а ось кришечки мають бути зеленими. Робимо їх з кольорового паперу:

  • прикладіть склянку, обведіть;
  • намалюйте навкруги коло більшого розміру;
  • вирізайте так, щоб всюди залишалося пару сантиметрів паперу;
  • надіваємо резинки та підгинаємо зайвий папір;
  • але спочатку покладемо до всіх склянок цукерки, маленькі іграшки, брелоки, новорічні сувеніри, для підлітків — кумедні новорічні побажання;
  • дно кожної ємності приклеюємо до картонної чи пінопластової основи, яку встановлюємо надворі.

Тепер можна «полювати» на мішені: кидати камінці, кульки, безпечні дротики з дитячого дартсу.

Якщо папір прорвався (якщо гравці маленькі, рахується, коли вдалося хоча б зачепити кришку склянки), маленький приз усередині забирає дитина.

Чим взимку зайняти дітей удома?

Кумедно малюємо сніговика

Потрібні паперові тарілки та маркери або фломастери. Тарілки слід покласти на голову і тримати однією рукою, а іншою малювати. Весело, якщо до дітей приєднаються дорослі: у всіх будуть такі каракулі, що не відрізнити, скільки років художнику. Малюємо кожен елемент за командою:

  1. Проведіть лінію снігу.
  2. Намалюйте найбільшу кулю — основу.
  3. Намалюйте сніжок середнього розміру над першим.
  4. Додайте голову — найменший сніжок.
  5. Зобразіть носик-моркву.
  6. Додайте очі та рот.
  7. Настав час для двох рук-палиць.
  8. Остання деталь: капелюх.

Олені-помічники

Розділіть гравців на дві команди. Команда сидить пліч-о-пліч у лінію. Кожен гравець одягає пластикові стаканчики на руки. Тепер у нього оленячі копита, якими доведеться на швидкість передавати «сніжки» (кульки зі зім’ятого білого паперу). З одного боку від команди стоїть миска з п’ятьма «сніжками», з другого — порожня миска. Гравці повинні передавати один одному «сніжки». Команда, що першою заповнила свою миску, виграє.

Як стати оленем?

Розділіть гравців на команди (від двох дітей). Дайте кожній команді колготки з відрізаними стопами та 10–20 маленьких повітряних куль, стрічки. Завдання: засунути кульки в колготки, зв’язати стрічкою та надягти на голову одному із членів команди, аби нагадувало роги. Відзначити можна не лише тих, хто швидко завершить, а й тих, у кого роги довші (кульки не лопалися), тримаються вертикально або виглядають наймиліше.

Прикрашаємо… палку

Можна взяти будь-яку палку, підпору для рослин, гілку, тростину юного фокусника. Її ми кладемо на підставку. Слід вішати ялинкові кульки так, аби утримувати рівновагу, щоб іграшки не попадали та не зсунулися. Складність у тому, що робити це мають дві дитини, які стануть по різні боки підставки. Вони не мають розмовляти чи обмінюватися жестами, а просто орієнтуються на те, що робить інший гравець, та відповідно розташовувати свої ялинкові кульки.

Які ще бувають зимові ігри з дітьми вдома? Допоможуть зробити дозвілля класним та сучасним матеріали «Освіторії». Ось, наприклад, ігри, для яких потрібні лише аркуш паперу та ручка.  А ще в ігри можна грати в дорозі — в машині чи літаку.

Поділитися цією статтею