Якщо учень ще маленький, анімація — чудова розвага для нього. А вчителі та батьки знають: правильні мульти можуть давати сучасні знання та корисні навички. «Я досліджую світ», українська мова, математика, психологія, мистецтво, громадянська освіта — не повний перелік предметів, з якими можна знайомитися за переглядом мультфільмів під час зимових канікул.

Вивчаємо тварин, дивимось мультфільми

Виховувати в дітях любов і повагу до тваринного світу потрібно ще змалку. Шкільний предмет «Я досліджую світ» — прекрасна платформа для цього. Як познайомити наймолодших учнів із фауною Африки та Північної Америки? Як не нудно та просто розповісти про різні групи тварин? Як зробити урок про водяного козла або бурого ведмедя інтерактивним за допомогою технологій? 


Як за допомогою мультфільму вивчити українську мову

Мультсеріал «Лепетуни» допомагає опанувати українську найменшим. Його створила команда проєкту «Мова — ДНК нації». Язички Лепетуни потрапляють у різні побутові ситуації та вчаться правильно говорити в них. «Будь ласка» не захочеться писати через дефіс, якщо побачиш, як язички старанно відштовхують одне від одного ці слова. Хоча анімація створена для дошкільнят, як підказку її використовують навіть старшокласники для підготовки до ЗНО. 


Мультфільми про сміливих принцес та «неслухняних» дівчат

Ніжна чи смілива? А якщо і ніжна, і смілива? Якою може бути дівчинка, жінка? Такою, якою захоче. Адже в ній закладено незбагненний потенціал любові, краси, сміливості й здатності воювати за найвищі ідеали цього світу. Пропонуємо переглянути добірку мультфільмів, головними героїнями яких є представниці прекрасної та сильної статі.


9 мультфільмів про захисників і захисниць

А це — тематична добірка мультфільмів, які розповідають про сміливих чоловіків і жінок, які захищали свою країну від загарбників. А також хлопчиків і дівчаток — адже складну тему часто легше пояснити дітям у формі чарівної казки.


ТОП-15 найкращих мультфільмів десятиліття

Останні 10 років були щедрими на неймовірні мультфільми. Чи бачили ви анімацію, яку визнано найкращою, — «Пісня моря»? Кожен кадр з неї можна повісити в картинній галереї, і ніхто не помітить омани, а музика ще надовго залишиться в серці. Із цими мультфільмами можна обговорити з дитиною складні дорослі питання. Наприклад, «Острів собак» зачіпає тему смерті, «Як приручити дракона» розповідає про дружбу та довіру, «Зоотрополіс» висвітлює дискримінацію, стереотипи та розмаїття світу. 

Поділитися цією статтею