Вивчаємо тварин, дивимось мультфільми

Виховувати в дітях любов і повагу до тваринного світу потрібно ще змалку. Шкільний предмет «Я досліджую світ» — прекрасна платформа для цього. Як познайомити наймолодших учнів із фауною Африки та Північної Америки? Як не нудно та просто розповісти про різні групи тварин? Як зробити урок про водяного козла або бурого ведмедя інтерактивним за допомогою технологій? Поділиться фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2021 і вчителька початкових класів Новопечерської школи Оксана Хомич.

Тварини Канади

Цей урок найкраще підійде для учнів другого класу. Вони навчаться називати тварин, які мешкають у Канаді, порівняють їх з українськими тваринами і навіть запам’ятають кілька цікавих фактів із життя бурого ведмедя. Під час уроку можна буде провести декілька активностей.

  • Гра «Моя домівка». Підготуйте роздруківки з назвами тварин в одному стовпчику та місцями, де вони можуть проживати, в другому. Попросіть дітей логічно з’єднати місця з тваринами. Наприклад, білку — з дуплом, а рибину — з морем.
  • Серія «Ведмежа пастка» з мультсеріалу «Волохатий блог. Другий сезон» телеканалу «ПЛЮСПЛЮС». Запропонуйте учням переглянути серію на шість хвилин і проведіть із ними обговорення про життя ведмедів. Чим харчуються? Як відчувають запахи? Як дають відсіч ворогам?
  • Імпровізований ляльковий театр. Підготуйте для кожної дитини паперовий пакет і шаблон тварини, про яку йшлося на уроці. Попросіть розфарбувати та оздобити пакети — наліпками, кольоровим скотчем або пір’ям. Впустіть на урок трохи творчого хаосу!
Завантажити урок

Дикі та свійські тварини

Цей урок пасуватиме третьокласникам. Вони зрозуміють спільні та відмінні ознаки між свійськими і дикими тваринами, дізнаються, де проживали предки свійських тварин, і навчаться розрізняти різні породи собак.

  • Гра «Третій зайвий». Запропонуйте дітям у кожному рядку знайти тварину, яку було одомашнено. Наприклад, хто помилково опинився в цьому рядку — «оса, бджола, комар»?
  • Діаграма Венна. Роздайте дітям роздруківки з діаграмою Венна. Запропонуйте їм розділити свійських і диких тварин, а також знайти спільні та відмінні ознаки між ними. Потім попросіть окремих учнів презентувати результати класу.
  • Серія «Собаки-рятуваки» з мультсеріалу «Волохатий блог. Другий сезон» телеканалу «ПЛЮСПЛЮС». Запропонуйте школярам переглянути серію на шість хвилин і проведіть обговорення. Від чого залежить кількість слини в сенбернарів? Яка порода собак найшвидша? Які органи чуття в цуциків розвинені краще, ніж у людей? Навіть дорослим було би цікаво.
  • Роздруківка «Мій чотирилапий герой». У хід — клей, ножиці та фломастери.
  • Онлайн-пазл за посиланням.
Завантажити урок

Множинність тварин

Ще один урок для третьокласників — уже трохи складніший. Вони навчаться називати ознаки, за якими тварин можна об’єднувати у множини, дізнаються про особливості організму бегемота і складуть пам’ятку догляду за ротовою порожниною. Практично!

  • Ментальна карта «Множини тварин». Попросіть дітей записати множини, на які можна розподілити тварин, на аркуші паперу. Наприклад, сухопутні, безхребетні, ссавці — і багато інших.
  • Серія «Стежками бегемотів» мультсеріалу «Волохатий блог. Другий сезон» телеканалу «ПЛЮСПЛЮС». Попросіть переглянути і традиційно — проведіть обговорення. Які тварини змінюють колір шкіри? Що захищає шкіру бегемота від сонця? Чи мають бегемоти стоматологів?
  • Порадник бегемотика «Чому важливо чистити зуби». Попросіть дітей дати бегемотові від 3 до 5 рекомендацій, як правильно доглядати за зубами. Потім попросіть їх презентувати свої поради класу. Цікаво, чи діти здогадаються, що йдеться зовсім не про бегемотів?
Завантажити урок

Звірі Кенії

Урок підійде для дітей у другому класі. Вони навчаться називати тварин, які мешкають у Кенії, ознайомляться з поняттям «міграція тварин» і зрозуміють, як відрізняти хижих звірів від травоїдних.

  • Загадки про комах і птахів. Гарний спосіб розігріти учнів перед інтенсивною роботою. «Уночі пищить на вухо, не бджола він і не муха. Боляче кусається, в тіло упинається…»? Мабуть, клас вигукне відповідь хором!
  • Вправа «Продовж речення». Запропонуйте дітям вставити пропущені слова в речення та проілюструвати свою відповідь малюнком.
  • Діаграма Венна. Запропонуйте учням написати спільні та відмінні ознаки водяного та свійського козлів. Потім попросіть їх презентувати знахідки класу.
  • Серія «Як приручити козеня» мультсеріалу «Волохатий блог. Другий сезон» телеканалу «ПЛЮСПЛЮС». Після перегляду діти дізнаються, чи мають кози бороду, чи ховаються кози від дощу і чи добрий у кіз зір.
Завантажити урок

Обирайте план, який найбільше сподобався, — і гайда робити вивчення тваринного світу захопливим для дітей!


Серію із чотирьох уроків на тему тварин та в межах інтегрованого курсу «Я досліджую світ» ініційовано телеканалом «ПЛЮСПЛЮС», що входить до складу групи 1+1 media, та розроблено за методичної підтримки «Освіторії».

Поділитися цією статтею
Автор: