Мультфільми про сміливих принцес та «неслухняних» дівчат

Ніжна чи смілива? А якщо і ніжна, і смілива? Якою може бути дівчинка, жінка? Такою, якою захоче. Адже в ній закладено незбагненний потенціал любові, краси, сміливості і здатності воювати за найвищі ідеали цього світу. З нагоди Міжнародного жіночого дня пропонуємо переглянути добірку мультфільмів, головними героїнями яких є представниці прекрасної і сильної статі.

«Рая та останній дракон» (2021)

Новий мультфільм від студії Walt Disney Animation мав вийти ще восени 2020 року. Проте через COVID-19 у цей час глядачі побачили анімаційну стрічку «Душа» від студії Pixar. Натомість мультик про безстрашну героїню Раю та останнього дракона на планеті виходить якраз до 8 березня 2021 року.

Меч Раї гострий, як і її розум. Проте, щоби врятувати світ, їй знадобляться м’які якості — вміння довіряти та діяти злагоджено як одна команда. Сюжет мультфільму розгортається у вигаданій країні Кумандрі, в якій люди та дракони жили в злагоді багато років. Коли ж злі чудовиська напали на край, дракони пожертвували собою, аби врятувати людство. Нині, 500 років по тому, зло повернулося, а світ розділений, як ніколи. Тож Рая намагається відшукати останнього дракона, щоб відновити мир. Невпевнений у собі міфічний дракон, старенька каракатиця Тук-тук, грізний велетень, кмітливий підліток-підприємець та злодійкуватий малюк — це і є команда Раї, яка має виконати непросте завдання.

Щоб створити фантастичний світ країни Кумандри, знімальна група надихалася культурами південно-східної Азії та здійснила подорож у Лаос, Камбоджу, Тайланд, В’єтнам, Індонезію. Надихніться і ви цим древнім світом, втіленим у комп’ютерній анімації.

«Мулан» (1998)

Хоробра дівчина Мулан іде в імператорську армію замість свого хворого батька. Історія ґрунтується на давній китайській легенді про Хуа Мулань, жінку, яка вступила до лав армії. Героїня діснеївського мальованого мультфільму Фа Мулан зазнає невдачі під час знайомства з майбутньою свекрухою. У той самий час приходить звістка, що кожна родина повинна відправити до армії по одному воїну, щоб врятувати Китай від навали гунів. Мулан без вагань переодягається в чоловічий одяг і йде воювати замість свого старого батька — єдиного чоловіка в родині. З допомогою дракончика Мушу, який вирушає слідом за нею, Мулан досягає неабияких успіхів у бою й отримує меч переможеного ворога як подарунок від імператора. Повернувшись у батьківський дім, вона знову одягає жіночу сукню. Син генерала на ім’я Лі Шанг, з яким вона воювала пліч-о-пліч проти ворогів, приїжджає, щоб освідчитися їй у коханні.

«Ваяна» (2016)

Не запливати за риф — так наказував батько своїй 16-річній доньці, принцесі острова Мотунуї. Сам батько, вождь полінезійського племені, колись втратив за рифом найкращого друга. Проте Ваяну з дитинства манить блакитний океан. Ще малою дитиною вона знайшла в океані незвичний зелений камінь — серце Матері островів. А точніше це океан обрав дівчинку для важливої місії. Тисячу років тому герой на ім’я Мауї викрав серце в богині життя Те Фіті, і відтоді прокинувся жахливий демон Те Ка, а на островах почалися злидні. Щоби врятувати свій острів від неврожаю й занепаду, дівчинка має розшукати Мауї і змусити його повернути чарівний камінь на місце. Опанувавши стихію й зазнавши чимало пригод, Ваяна, Мауї та їхній кумедний супутник півник Ай-Ай дістаються заповітного острова, на якому тепер панує вулканічний демон. Прониклива дівчинка здогадується, що пекельний демон Те Ка і є матір Те Фіті, у якої забрали серце. Відкинувши страхи, юна принцеса віддає камінь демону, і той перетворюється на богиню життя Те Фіті — зелений острів у формі заквітчаної дівчини, що мирно спить. Ваяна не лише повертає лад на острови, а й відкриває таємницю свого племені: її предки були вільними мореплавцями і мандрували далеко за риф.

«Навсікая з Долини вітрів» (1984)

Навсікая — принцеса, яка народилася в уяві японського режисера Хаяо Міядзакі. Аніме знято на основі однойменної манги, автором якої також є Міядзакі. Навсікая живе в постапокаліптичному світі, у якому люди оселилися в Долині вітрів. Уся інша територія планети вкрита «Гнилим морем» — лісом, у якому ростуть отруйні дерева та гриби. І так триває тисячу років після того, як індустріальний світ загинув унаслідок війни. Відгомін цієї війни досі триває, і Навсікая бере в ній участь. Правителька Долини вітрів літає на планері над лісом, вивчаючи його чудернацьких мешканців. У своїй таємній кімнаті вона вирощує рослини з лісу і виявляє, що отрута криється в самій землі, а не в рослинах. На Долину вітрів нападають вороги, а також велетенські комахи ому, розлючені тим, що викрали їхнього малюка. Однак Навсікая долає ворогів і здогадується віддати малюка ому. Вдячні комахи підносять дівчину над собою, зцілюють її рани, отримані в бою, і повертаються в ліс. Тож Навсікая своєю чуйністю і здатністю порозумітися зі страшними комахами рятує долину. Тим часом у підземеллі лісу проростає дерево, а разом із ним і надія на відновлення життя.

«Покахонтас» (1995)

Індіанська принцеса Покахонтас — це реальна історична постать, яка зіграла важливу роль у становленні першої британської колонії в Північній Америці. Справжнє ім’я принцеси — Матоака, а Покахонтас, тобто «неслухняна», — це прізвисько, яке дав дівчині батько, вождь племені на ім’я Поухатан. Історія засвідчує, що юна індіанська принцеса врятувала життя британському капітану Джону Сміту, якого індіанці захопили в полон. А обставини, за яких це сталося, вигадали творці однойменного діснеївського мультфільму. Героїня мальованого мультика дружить з єнотом Міко й колібрі Флітом і шукає в житті власний шлях, так само, як і допитливий британський капітан. Дівчина не хоче виходити заміж за односельця і звертається за порадою до чарівного дерева — бабусі Верби, і ось що та їй відповідає: «Слухай серцем ти, все тоді збагнеш». Музична тема із цього мультфільму Colors of the wind («Кольори вітру») отримала нагороди «Оскар», «Золотий глобус» та «Греммі».

Поділитися цією статтею