Ось і наближається 1 вересня. І хоча у будь-якого свята під час війни гіркий присмак, діти мають повертатися до школи з вірою в майбутнє. Про що говорити з ними? Перший урок у новому навчальному році рекомендують присвятити темі «Ми українці: честь і слава незламним!». «Освіторія» зібрала матеріали на допомогу вчителю, які можна використати 1 вересня.

 5 рис українців, що роблять нас переможцями 

Старшокласники здатні порефлексувати над складними темами. Наприклад, щодо особливостей національного характеру. Чому в українців так довго в ментальності був образ жертви? І чому це більше не так? Що робить нас такими волелюбними та стійкими?  П’ять рис ментальності українців, що доводять: ми — нація переможців. 


Тарас і його пророцтва: голос Шевченка потужний, як ніколи 

Тарас Шевченко для сучасних школярів — не історична постать, не митець минулого. Його рядки ніби описують війну, ворогів, боротьбу за незалежність. У дні потрясінь, революцій та війн Кобзар як ніколи актуальний. А що обіцяють нам ці пророцтва надалі? Сьогодні у творах Кобзаря знаходимо силу, віру і наснагу. 


Пророчі вірші Ліни Костенко про Україну, війну і свободу 

«Доля не усміхається рабам». «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Усі пронизливі поезії Ліни Костенко, навіть ті, що, здається, мають іншу тематику, — про нашу нескорену, непереможну Україну. 


Мультики для уроків історії: 12 анімацій про непереможних козаків 

Учням початкової школи складні поняття стають зрозумілими на прикладах. А побачити ще краще, ніж почути. Тож фрагменти мультфільмів про захисників, славетних воїнів, героїв-переможців здатні наштовхнути дітей на серйозні роздуми. Виявляється, окрім славетної серії «Як козаки…», є чимало інших цікавих пригод козаків. Пропонуємо анімації про героїв-переможців. 


Історія русифікації України: як вбивали українську мову

Історія русифікації України триває кілька століть. Українську мову забороняли в освіті, книгодрукуванні, публічному просторі, починаючи з 17 століття і до сьогодні. Наш таймлайн заборон на українську може стати поштовхом до розмови про те, що мова — теж зброя.


Вистоїмо: 45 листівок-мотиваторів про те, як ми відстоюємо Незалежність

Наостанок патріотична добірка листівок-мотиваторів — для підняття бойового духу. Вистоїмо і переможемо!

А також відео від історика Володимира В’ятровича, де він пояснює, чому Путін програє вчителю історії.

https://www.youtube.com/watch?v=4bIRWvQxB9w

Поділитися цією статтею