Нині основне новорічне побажання одне одному: здоров’я. Не дивно, що за часів пандемії у батьків виникає чимало питань про догляд за дітьми будь-якого віку. Пропонуємо вам статті на найрізноманітніші теми: міфи про COVID-19, порядок дій, якщо хтось вдома захворів, що захищає дітей від цієї хвороби, а ще — про гени та гормони, руханки та смачні страви для малечі.
Нейробіолог Роберт Сапольські: Наскільки гени визначають майбутнє дитини
Як багато в житті визначають гени? Що ще може вплинути на дитину? Наукова зірка, професор Роберт Сапольські досліджує, що впливає на вибір людини, на її реакцію під час стресу. Чому близнюки інколи поводяться зовсім по-різному? Що насправді найбільше впливає на поведінку?
Скільки фізичної активності потребують діти щодня?
Батьки, маємо для вас важливе завдання: підрахуйте, скільки годин на день ваш школяр проводить сидячи. А чи знали ви, що сидячий спосіб життя значно шкідливіший для дітей, ніж для дорослих? Зібрали для вас міжнародні рекомендації щодо фізичної активності дітей та поради лікаря-педіатра, як не «просидіти» зиму та локдаун.
Як швидко і корисно нагодувати школяра під час карантину
Дистанційне навчання — це ще й діти цілодобово вдома. Щодня доводиться готувати, не розраховуючи на шкільні обіди (смачні вони чи ні, але якось виручали). Українські мами розповіли, які секрети дають їм змогу приготувати корисні домашні обіди швидше, а дієтолог дала поради щодо збалансованого раціону.
5 сучасних батьківських страхів щодо здоров’я дітей
«Дитина чхає? Підхопила COVID-19». «Хоче пограти у сніжки? Не можна, застудиться, і її не пустять до школи». «Якщо я не годую дитину саморобними сумішами для підвищення імунітету, я погана мама». Таке спадає нині на думку навіть виваженим батькам. Чим себе заспокоїти? Як протистояти навалі зайвої інформації? Де міфи, а де — правда?
«У нас у родині коронавірус»: дві історії про самоізоляцію, садочок і школу
Що робити, якщо хтось у родині захворів на коронавірус: коли повідомити дитячий садок чи школу? Як взаємодіяти із сімейним лікарем? Ми записали дві історії родин, де перехворіли дитина і дорослі: це досвід мами та вчительки, які пройшли через самоізоляцію.
Як організм дитини бореться з коронавірусом
Те, що COVID-19 вражає дітей набагато рідше, ніж дорослих, дає надію лікарям: знайти цей секрет, а потім спосіб допомогти хворим будь-якого віку. Американські дослідники встановили, як все відбувається і до чого тут імунітет.