Ми зібрали п’ять історій про надзвичайно талановитих юних українців. Як вони живуть, навчаються, мандрують, кохають і працюють над серйозними винаходами — читайте в матеріалах «Освіторії».
Як українська школярка винайшла унікальний і доступний метод діагностики раку
У 15 вона волонтерила в Маріупольському онкодиспансері, а у 18 вже має патент на обладнання для виявлення раку. Цей винахід зробив її призеркою Міжнародного конкурсу наукових проєктів Intel ISEF 2019. Учасниця журі премії Global Teacher Prize Ukraine Ольга Харасахал каже, що відчуває особисту відповідальність за те, щоб в Україні була якісна і доступна діагностика пухлин. Як їй усе це вдалося, розпитали в самої Ольги.
У 18 років — у найкращі лабораторії світу: як український студент навчається і працює в Ізраїлі
Чим привабливе стажування за кордоном? Які нові можливості відкриває та скільки за це платять українським студентам? Як влаштований процес навчання в одному з найкращих вишів світу? Чи повертаються наші таланти після стажування в рідну країну? Свою неймовірну історію розповідає талановитий Антон Ганопольський, срібний призер Міжнародної хімічної олімпіади, стипендіат Новопечерської школи.
7 уроків, які дали мені талановиті українські підлітки
Під час роботи над книжкою «Голоси України» журналістка Оксана Лячинська мала змогу поспілкуватися з кількома десятками підлітків з різних регіонів України. Вони розповіли їй, чим найбільше люблять займатися в житті, ким хочуть стати, якими бачать у майбутньому себе, Україну та світ. Найкращі інтерв’ю увійшли до збірки, яку видала газета Kyiv Post у партнерстві з компанією «Порше Україна». Поряд із здобутками українських підлітків на різних конкурсах і змаганнях, авторку вразила глибина кругозору її співрозмовників. Ось 7 основних уроків, які вона почерпнула від них.
Щастя важливіше за оцінки: як навчаються в канадській школі
Софії 17 років, і вона змінила 6 шкіл — 4 українські і 2 канадські. Зараз дівчина є стипендіаткою канадської приватної школи, стажується в молодіжній неурядовій організації Канади і знімає відео про власний досвід навчання. Чим живуть канадські школярі і чого точно не можна робити вчителям, розповідає Софія Онопрієнко.
Volt Camp: Знайомтеся, це майбутнє!
«Освіторія» з головою пірнула в атмосферу Volt Camp — наукового табору з фізики, астрономії та винахідництва для юних геніїв з усіх куточків України. Розповідаємо, як у Карпатах навчаються і розважаються експериментами майбутні зірки науки.
На 10 днів гостинні Карпати стали домом для унікального безкоштовного наукового табору Volt Camp. Тут практикували, хапали просто з повітря (воно тут не тільки цілюще, а й трішечки магічне!) нові ідеї та надихалися прикладом зіркових гостей обдаровані юні фізики — 12 дівчат і 20 хлопців. Вони сором’язливо червоніють, коли чують про себе «українські Ілони Маски, Марії Кюрі та Ньютони», але факти промовляють за себе. За плечима кожного — перемоги на всеукраїнських та міжнародних олімпіадах, десятки конференцій. І найголовніше — кожен має власні розробки, мета яких — покращити якість нашого з вами життя в майбутньому.