10 дитячих книжок, які читатиме весь світ у 2020

37% книжок, проданих у Великій Британії в 2018 році, належать дуже відомим авторам або героям різних брендів (Гаррі Поттер, свинка Пепа, Disney, Star Wars, Marvel та інші). А головним автором 2019 можна сміливо назвати Террі Дентона (Terry Denton) — австралійського письменника та ілюстратора, переможця численних премій, автора понад 30 книжок для дітей, більшість з яких ставали бестселерами. І 430 тисяч виданих книг — це справді вражає. Про підсумки 2019 та книжкові тренди 2020 розповіла директорка напрямку книжкових досліджень британської компанії Nielsen Хезель Кенйон. «Освіторія» записала все найважливіше про британський ринок та 10 книжок для дітей і підлітків, які у 2020 читатиме весь світ.

У 2020 популярними будуть локальні історії про специфічне середовище та його життя, а також по-новому видана класика, але бомбічний ефект однозначно викличуть історії про тварин та смішні оповідки. Сьогодні книжка повинна мати гарні ілюстрації, добрий шрифт та мотивувати дитину діяти.

Am I Yours? Alex Latimer

Серйозна історія про спільноту, родину та пошук дороги додому. Це книжка про доброзичливих динозаврів та незвичайну подію в їхньому житті. Вітер виштовхує яйце з гнізда, і вони намагаються його повернути, але як з’ясувати, кому воно належить?

Південноафриканський автор Alex Latimer живе біля національного парку, тому коли не пише чи не малює — виходить погуляти та поспостерігати за світом. Його книги перекладені німецькою, шведською, данською, норвезькою, іспанською, португальською, китайською та корейською мовами. Він здобув науковий ступінь з філософії та англійської мови, а також є співзасновником нішевого коміксу «Західна ніздря». Разом із братом малюють від руки комічний мультик про ніздрю. Також Алекс — автор книжок про морського монстра крихітного восьминога та про протистояння Лева і Кролика.

Книжка видавництва Oxford University Press для дітей 4-8 років.

https://www.alexlatimer.co.za/picture-books

Adventure Duck, Steve Cole

Дітям потрібен супергерой, то чому би ним не стати Качці? Особливо, якщо це Качка, Яка Знаходить Пригоди — саме так, мабуть, найкраще перекласти її ім’я Adventure Duck. Головний ворог Качки — Всесильний Мопс (Power Pug). У кожній частині Качка діє інакше: рятує світ від шоколадної смерті чи від нападу лиходія, безстрашно вирушає в гарячі точки чи на Північний полюс. У серії книжок про Качку, Яка Знаходить Пригоди, є все: і сміх, і власне пригоди, і кумедні ситуації, і небезпека, і навіть приклади кризового менеджменту. Це і не дивно, адже перу Steve Cole належить сценарій серіалу «Доктор Хто» і продовження бондіани.

Книжка видавництва Hachette Children’s Group буде цікавою дітям 6-8 років.

Matilda’s How To Be Brave, Roald Dahl

Матильда — одна з головних героїнь британського письменника Роальда Дала. Багато поколінь українських читачів люблять як Матильду, так і всіх героїв «Чарлі і Шоколадна фабрика». Тож тут усе зрозуміло: маленька дитина в оточені озлоблених дорослих. Матильда демонструє непересічну хоробрість та силу бути «інакшою», зокрема, вона багато читає і саме завдяки книгам вивчає світ, не виходячи зі своєї кімнати. Історії про надзвичайно розумну дівчинку Матильду тішать читачів з 1988 року. А на сайті класика британської літератури Роальда Дала є різні завдання за змістом оповідей, а також розробки уроків у різних форматах.

Книжка видавництва Penguin — для дітей 7-9 років.

Agent Lion, Jacky Davis та David Soman

Агент Лев працює в Агентстві Супердетективів. Він носить синю шапку, любить пончики, дуже добрий і хороший лев, але… не завжди достатньо вправний детектив. У 2019 році на світ з’явився цей герой і відразу викликав захват великих і маленьких допитливих читачів. Ця детективна казка викликатиме не лише сміх, а й захоплення рішучим Левом.

Книжка видавництва Harper Collins для дітей 4-8 років.

A Planet Full of Plastic: and how you can help, Neal Layton

Усе, що нас оточує, зроблено з якогось матеріалу. Наприклад, ця книга — з паперу, а отой стіл — з дерева, а ваза — зі скла. Та деякі речі все ж зроблені з пластику. Пластик є скрізь, навіть там, де ми його не очікуємо побачити, як от на дні океану. Звідки береться пластик, чому не переробляється та не розкладається, чому, зрештою, це така небезпечна сировина? У автора та ілюстратора Neal Layton є безліч ідей, як допомогти довкіллю, і він готовий поділитися ними з юними екосвідомими активістами!

Книга видавництва Hachette Children’s Group для читачів 5-7 років.

Greta’s Story: The Schoolgirl Who Went On Strike To Save The Planet, Valentina Camerini

Увесь світ, мабуть, знає про юну Ґрету Тунберґ, яку журнал Time назвав людиною року. Її історія почалась 20 серпня 2018 року в Стокгольмі. Після того, як було зафіксовано аномальну спеку, 15-річна активістка взяла плакат і почала страйк перед будівлею шведського парламенту. Вона закликала політиків вплинути на глобальне потепління і продовжує це робити нині, виступаючи в ООН та зустрічаючись із впливовими людьми. Книжка про Ґрету надихає і змушує замислитися про світ навколо.

Книга видавництва Simon & Schuster Children’s UK для дітей від 9 років.

25 Women Who Thought of it First, Jill Sherman

Книжка із серії «Зухвалі жінки» розповідає про різні історичні періоди та про 25 постатей, які змінюють світ і надихають. У передмові до видання автор пише про те, що під час розмови про науку та відкриття ми неодмінно згадаємо імена Ньютона і Дарвіна, але не назвемо жодної жінки-науковиці. Саме тому нон-фікшн для дітей доступно та цікаво розповідає про жінок-науковиць, які не мали можливості публікувати статті про свої відкриття, але були авторками винаходів, обрахунків, досліджень у лабораторіях. У цій серії також є видання про жінок, які відбивалися, які керували та які наважувалися піти.

Книга видавництва Compass Point Books для дітей від 12 років.

101 Awesome Women Who Changed Our World, Julia Adams та Louise Wright

Красива ілюстрована книга розповідає про 101 жінку, яка змінила світ. Короткі біографії від добре знаних до геть невідомих спортсменок, мисткинь і науковиць надихають! В Україні є аналог англомовного видання про українок, які вражають своїми досягненнями — «Це зробила вона» і «Це теж зробила вона».

Книга видавництва Arcturus Publishing Limited для читачів від 7 до 12 років.

I Want To Leave This Book! Richard David Lawman

Ще одна гостросоціальна книжка розповідає про брекзит. Автор Richard David Lawman намагався пояснити своїй 4-річній дитині, що таке брекзит. «Але будьмо відверті, — каже автор, — навіть дорослі не завжди розуміють, що це насправді таке». Це книжка про те, як група тварин вирішує втекти… із цієї ж книжки. І в них виникає багато труднощів та запитань на кшталт: а куди вони підуть далі? Діти чують слово «брекзит» і зростають у реаліях, коли потрібно знати, що таке демократичні права, та намагатися зрозуміти іншого.

Книга видавництва WatAdventure для читачів від 8 до 12 років.

How to Be a Pro Gamer: Everything You Need to Get Into Pro Gaming! Jon Hamblin

Світ електронного спорту стрімко розвивається, тож необхідно знати історію, правила, ліги та ключових гравців. Гід світом електронних ігор — це і читання, і прокачування скілів водночас, адже в таких виданнях ви знайдете не лише інтерв’ю з тими, хто вже досяг успіху, а й секрети доброї команди. До речі, цьогоріч в Україні нарешті з’явилися книжки про Minecraft, тож можна сміливо стверджувати, що українські діти можуть іти в ногу із часом.

Книга видавництва Welbeck Publishing Group для дітей від 11 років (єдине видання з переліку, якого немає в продажу, його реліз відбудеться у квітні 2020 року).

Поділитися цією статтею