Необов’язково бути філологом, щоб досконало знати державну мову. Але інколи іноземну вчать ретельніше, адже здається: знайомі з дитинства слова чи вислови якось скажемо. Та чимало нюансів можна засвоїти досить швидко, якщо спеціально поцікавитися. 

Тіло як шпаргалка: лайфхаки до ЗНО з української мови, від яких учні будуть у захваті

Як сказати: «нема зуба чи зубу», «плечовий чи плечевий суглоб», як чергуються приголосні під час зміни форми слова: «вухо-вушко-у вусі»? Тіло може бути своєрідною підказкою. Керівник старшої ланки Новопечерської школи Ігор Хворостяний та вчителька української мови і літератури Новопечерської школи Ольга Питюр — про те, як швидко запам’ятати більше лайфхаків з української мови.


Вчимося говорити правильно на помилках зірок

Українські зірки найпопулярніших шоу країни «X-фактор» і «Танці з зірками» теж помиляються. А на їхніх помилках можна навчитися говорити правильно державною мовою. Олег Винник, Настя Каменських, Монатик, Влад Яма та інші допоможуть у цьому читачам.


Фемінітиви — це красиво

Не всі розуміють, як правильно підібрати фемінітиви. То як треба — «міністерка» чи «міністриня»? Що робити зі словом «членкиня»? Як утворити фемінітив із двох слів? Коли в мові слід дотримуватися закону економії? Ці та інші нюанси можна опанувати швидко, якщо є почуття смаку і міри.


Новий правопис: повний текст та основні зміни

Повний текст нової редакції опублікували на сайті Інституту мовознавства НАН України. Жодних «индиків» чи єдиноправильних «етерів» там немає, але є «проєкт» та варіанти написання.


Як лаятись правильно: українські аналоги матюків, за які не оштрафують

Нецензурну мову не варто вивчати. Краще опанувати автентичні українські лайки, за які не оштрафують. «Освіторія» підготувала чимало «смачних» висловів.

Поділитися цією статтею