6 нових книг про те, як виховати щасливу та успішну дитину

cover_books6
Автор тексту: Олексій Cімончук

Батьки мають підготувати дітей до реального життя, навчити їх критично оцінювати будь-які ситуації та робити правильний вибір. Зібрали для вас нові книги про виховання, що вийшли друком в українських видавництвах у 2017 році.

Тоні Ваґнер, Тед Дінтерсміт
«Мистецтво навчати. Як підготувати дитину до реального життя»

6-4

Ця книга — новий погляд на систему освіти та виховання. Він орієнтований на те, щоб допомогти дітям досягти реального успіху в житті.

Автори стверджують: те, що батьки вимагають від дітей найвищих оцінок у школі, змушують їх вступати до найпрестижніших вишів і показувати найкращі результати з усіх дисциплін, не гарантує успіхів у дорослому житті. І головне — не дає гарантії, що дитина матиме всі потрібні навички, щоб стати гармонійно розвиненою особистістю.

Більшість шкільних занять, на думку авторів, не мають нічого спільного зі справжнім навчанням. Тому вони пропонують варіант альтернативної освіти, яка розвивала б креативні навички, ініціативність і допомагала підготувати нові покоління до вимог сучасної економіки.

Книга з’явилася на світ завдяки тому, що один з її авторів, батько двох дітей, замислився над тим, чого навчають його дітей у школі і як ці знання можуть допомогти в майбутній кар’єрі.

«Компаніям потрібні творчі люди, здатні вирішувати сучасні проблеми і знаходити шляхи підвищення ефективності організації. Проте серед сучасних випускників таких меншість», — йдеться в книзі.

Річард Темплар
«Правила батьківства»

6-2

Автор вивів понад сотню правил, яких слід дотримуватися батькам, щоб виростити щасливих і впевнених у собі дітей. Він пише, що це — необхідна кількість. Адже батьки проходять з дитиною всі етапи її дорослішання: від вигодовування до перших дискотек та поцілунків.

Темплар відзначає, що підготуватися до батьківства неможливо. Адже це випробування стійкості та нервів. Спочатку батьки потерпають, коли міняють дитині підгузки або купають її, а коли цей етап завершується, постає новий, не менш складний. Він наголошує, що батьків обов’язково чекають не тільки радість і обійми, а й розчарування, страхи та сум’яття. Але якщо все зробити правильно, то діти виростуть щасливими та врівноваженими.

У книзі сказано: треба завжди пам’ятати, що ніхто не ідеальний. Майже кожне правило іноді можна порушувати. Але до дітей треба ставитися з повагою і не забувати, що однієї любові замало для виховання.

Аманда Ріплі
«Розумники: як виховати успішну особистість»

6-5

Книжка вийшла українською як спільний проект K.Fund та громадської спілки «Освіторія». Вона допоможе батькам зрозуміти: не важливо, скільки інформації з підручників поглинає їхня дитина. Важливо, щоб вона навчилася аналізувати й робити власні висновки з прочитаного.

У книзі пояснюють, як навчити дитину критично мислити, а також представлений світовий досвід у вихованні «розумників». Тут є історії трьох підлітків із США, які поїхали навчатися до Південної Кореї, Польщі та Фінляндії. Авторка вивчила досвід тих країн, які за останні кілька років зуміли підняти якість своєї освіти на вищий рівень.

Ріплі розповідає, чому рівень освіти нестабільний, що необхідно для виховання освічених дітей, як культура впливає на якість навчання та які існують відмінності у системах освіти різних країн.

Річард Талер, Кас Санстейн
«Поштовх. Як допомогти людям зробити правильний вибір»

6-6

Як вплинути на вибір людини, не вдаючись до маніпуляцій, заборон чи наказів? Це питання турбує багатьох батьків. Автори пропонують концепцію поштовхів, або наджів. З їхньою допомогою можна сприяти розумним покупкам та інвестиціям, вживанню здорової їжі та багатьом іншим корисним речам. І при цьому зберегти свободу вибору.

Це те, що дуже часто потрібно батькам, адже заборони та крики мають вкрай негативні наслідки. А як інакше пояснити, що харчуватися слід здоровою їжею, уроки треба вчити, а митися — це взагалі закон?

Автори за допомогою іронії показують, як у кожному з нас уживаються два «Я»: раціональний містер Спок й ірраціональний Гомер Сімпсон. І як за допомогою поштовхів можна скеровувати їх у правильному напрямку.

Сара Тернер
«НеІдеальна матуся. Як народити дітей і не очманіти»

6-1

Цю книгу написала популярна британська блогерка. Вона без прикрас показує власний метод і досвід виховання двох дітей. І пише про те, яким материнство є насправді.

«Траплялися блоги, у яких материнство здавалося дивовижним і глянцевим — я сподівалася, що моє материнство саме таким і буде. Там усі були вдягнені у різдвяні светри, ніхто не засирав піжаму, і всі постійно всміхалися. Ці блоги мені не допомогли», — пише авторка. Так у неї народилася ідея створити власний блог, а згодом і книгу, щоб розповісти правду.

Тернер з гумором пише про те, що не існує супермам та ідеальних діточок. Коментує міфи та стереотипи, які нав’язує довідкова література з дитячого виховання. А також розповідає про те, як батьківство змінює життя назавжди.

Річард Темплар
«Правила, які варто порушити. Жити за власним кодексом»

6-3

Нас постійно оточують стереотипи. Дітям змалечку розповідають, що треба робити для досягнення успіху в майбутньому: слухати старших, обов’язково закінчити університет, знайти «правильну» роботу. Насправді, на думку автора, не існує жодного прописаного механізму, завдяки якому можна досягти успіху.

Отож англійський письменник, автор книг про саморозвиток і особисте щастя написав, як критично оцінювати будь-які рекомендації та думки і навчити цьому дітей. Ця книга про те, як нібито добрі поради заважають рухатися, і про те, що помилки — це не завжди погано.

Поділитися цією статтею