Ми зібрали для вас книги, які проведуть для дитини захопливу екскурсію від голови до п’ят і допоможуть краще зрозуміти, як функціонує організм та з чого він складається.

Річард Уолкер

«Хто ти? Все про людину в запитаннях і відповідях»

12600_l

Це детальна енциклопедія про людський організм. Наприклад, у першій главі автор розповідає, що являє собою мозок і як ним управляти, як працювати з пам’яттю і мисленням, як дізнатися свій інтелект і що таке сни.

У книзі розповідається, як влаштовані клітини і ДНК, що таке емоції, страх і фобії. А насамкінець автор пояснює, що таке старіння і як займатися профілактикою хвороб і лікуванням.

Гевін Френсіс

«Дивовижні пригоди всередині тіла. Велика подорож від голови до п’ят»

12600_l

Автор має досвід роботи лікарем, що допомогло йому грамотно скласти карту людського тіла: з культурної, філософської та медичної точок зору.

Він пише про те, як стародавні медики уявляли собі механізм зору, який зв’язок між діагностикою інсульту і картинами Леонардо да Вінчі, як в автомобільному гаражі був винайдений метод лікування хронічного запаморочення та про багато іншого.

Френсіс розповідає практично про всі частини тіла та органи: голову і мозок, грудну клітку, руки й ноги, живіт і таз.

Стівен Джуан

«Історія тіла. 2640 фактів»

telo

Книга складається із запитань і відповідей про людське тіло. Запитання – найрізноманітніші. Є і ті, що спадали на думку багатьом. Наприклад, «Як зупинити гикавку?» або «Коли стає зрозуміло, що людина — лівша?»

Але є і дуже незвичайні, наприклад, «Чим пахне мозок?» або «Чи зможемо ми нормально жити, втративши одну півкулю?»

Джуан пише, що в більшості людей періодично виникають дивні запитання про своє тіло. І немає нічого ганебного в тому, щоб отримати на них відповіді.

Роб Найт

«Поглянь, що в тебе всередині»

rob

Роб Найт — один з найвідоміших сучасних мікробіологів. У книзі він розповідає про мікроскопічні форми життя всередині людини.

Наш організм складається з приблизно 10 трильйонів людських клітин, але також у ньому міститься близько 100 трильйонів мікробних клітин. Ця книга про те, як досягається рівновага між тілом і сукупністю мікроорганізмів, що його наповнюють. Як мікроби можуть впливати на здоров’я, настрій і навіть смаки людей.

Йоханнес Хінріх фон Борстель

«Тук-тук, серце! Як заприятелювати з найневтомнішим органом, і що буде, якщо цього не зробити»

tuk

Серце — один з головних органів людини, тому вкрай важливо знати про нього якомога більше. Книга розповідає про те, як народжується серце і як воно влаштоване. Що буває, якщо людина курить, вживає алкоголь або харчується у фаст-фуді.

Зачіпає автор і дуже серйозні теми. Зокрема, що таке інфаркт і через що він трапляється.

Йаель Адлер

«Що приховує шкіра. 2 квадратних метри, що диктують, як нам жити»

Chto_skryvaet_kozha

Шкіра — найбільший орган людини. Її площа становить майже два квадратних метри. Автор, німецький лікар, пише, що це — антена організму, яка забезпечує його зв’язок з навколишнім світом.

Шкіра може приймати і передавати сигнали про фізичний стан усього організму. Важливо лишень навчитися їх вчасно розпізнавати.

Автор дає як загальну інформацію — про будову шкіри, найважливіші дерматологічні захворювання та косметологічні проблеми, так і цілком практичні поради. Наприклад, наскільки часто і ретельно потрібно митися.

Девід Перлмуттер, Крістін Лоберг

«Кишечник і мозок. Як кишкові бактерії зцілюють і захищають ваш мозок»

mif

Головна думка, яку прагнуть донести автори: людина — те, що вона їсть. Книга допоможе школярам зрозуміти, чому правильний раціон такий важливий для здоров’я. І яку велику роль відіграють повсякденні звички людини та її спосіб життя.

Книга допоможе засвоїти, як усе взаємопов’язано в організмі, і що може впливати на самопочуття. Докладніше автор торкається будови кишечника і його впливу на весь організм. Наприклад, як кишкова мікрофлора здатна зробити людину гладкою або душевнохворою.

Поділитися цією статтею
Автор: