Національна служба здоров’я України опублікувала рекомендації щодо проходження медоглядів школярами та дітьми, які вступають до першого класу. Розмістили їх на офіційній сторінці у Facebook.

Батьки майбутніх першокласників разом з іншими документами мають подавати, зокрема, медичну довідку № 086-1/о, у якій міститься висновок про стан здоров’я дитини, діагноз, група на фізкультурі.

Такі довідки видає сімейний лікар або педіатр, з яким у дитини укладена декларація. Також цей лікар направляє учня до вузьких спеціалістів, чиї висновки також потрібні для огляду.

Перед вступом у перший клас потрібно відвідати таких лікарів та пройти такі аналізи:

  • дитячий хірург;
  • дитячий ортопед-травматолог;
  • дитячий офтальмолог;
  • стоматолог;
  • інші спеціалісти за показаннями;
  • аналіз крові на гемоглобін;
  • інші аналізи за показаннями.

Діти, які вже навчаються в школі, мають проходити медичний огляд один раз на рік, але не обов’язково робити це перед самим навчальним роком. Можна перенести похід до лікаря на будь-який інший час, щоб не створювати черг перед першим вересня.

Із 7 до 17 років вузьких спеціалістів та аналізи потрібно проходити лише за потреби. Потрібні консультації та аналізи для кожного віку підкаже педіатр чи сімейний лікар, який направляє на огляд.

Медичні огляди учнів є безоплатними. Для консультації вузьких спеціалістів педіатр чи сімейний лікар створить електронне направлення. З ним потрібно звернутися до будь-якого медичного закладу, який має договір з НСЗУ на надання амбулаторної допомоги.

НСЗУ нагадує, що направлення не потрібне для гінеколога дитячого та підліткового віку, підліткового психіатра, нарколога, дитячого стоматолога та лікаря, в якого під наглядом перебуває дитина з хронічними захворюваннями.

Схему періодичності обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів можна знайти в наказі МОЗ.

Фото: https://ua.depositphotos.com.

Поділитися цією статтею