І педагоги, і батьки хочуть більше спілкуватися один з одним, але часто обидві сторони не знаходять взаєморозуміння, бо не усвідомлюють наскільки вони «на одному боці». Про те, як подружитись зі школою дитини, розповіла засновниця громадських шкіл та матір чотирьох дітей Дженніфер Ларсон.
Встановіть зв’язок
Важливо встановити змістовні стосунки. Раніше це можна було робити лише особисто, перед школою, на спеціальних конференціях для батьків і вчителів та інших подіях, але в сучасному світі, керованому технологіями, ви можете налагодити контакт з будь-якого місця.
Витративши всього лише п’ять хвилин на знайомство — буде це особисто чи через запланований телефонний дзвінок, відеозв’язок чи обмін повідомленнями — ви та вчитель вашої дитини зможете встановити комфортне спілкування, що поведе до позитивних стосунків протягом року.
Визначте очікування
Ви та вчитель дитини маєте своє бачення того, як виглядатиме навчальний рік, і хоча ви обидва бажаєте однакових результатів — академічного та особистісного зростання для вашої дитини — ваші уявлення про те, як досягти цього, можуть відрізнятися. Використовуйте першу взаємодію, щоб створити початковий контакт:
- Поставте запитання — Як ваша участь може допомогти вашому школяру досягти успіху. Запитайте, що очікує вчитель, і обговоріть, де ви можете працювати як команда.
- Говоріть — якщо у вас є конкретні цілі чи проблеми у дитини, переконайтеся, що вчитель обізнаний, і їх можна буде вирішити, задовольнивши кожного.
- Майте відкритий розум — освіта сьогодні виглядає інакше, ніж це було колись, тому визначати очікування, виходячи із власного попереднього досвіду, більше не можна. Відверто спілкуючись із вчителем своєї дитини, ви можете встановити очікування, які відповідають реальності та поточному середовищу.
Доставте своє повідомлення належним чином
Ретельний вибір, де, коли і як спілкуватися — це ключ до успіху в будь-яких стосунках батька та вчителя! Щоб переконатися, що ваше повідомлення почують, Дженніфер Ларсон радить наступне:
- Будьте лаконічними — вчителі мають обмежений час протягом навчального дня, щоб відповідати на дзвінки, повідомлення та електронні листи, тому важливо пам’ятати про терміни, в які можна надсилати повідомлення, та намагатися уникати багатьох запитів у один день.
- Домовтеся про єдину систему комунікації у вашому класі чи школі. Хоча до нового месенджеру чи мережі комусь доведеться трохи звикнути, якщо використовувати рекомендовані та єдині засоби зв’язку, усі зможуть розвинути відкриту лінію зв’язку та уникнуть надмірностей та непорозумінь.
- Будьте виразними — дотримуйтесь однієї теми свого спілкування. Важливо також приділяти пильну увагу дружньому та поважному тону цифрового спілкування, тим більше, що невербальні підказки (наприклад, посмішка) відсутні.
“За допомогою цих трьох стратегій ви можете покращити роль, яку ви відіграєте у навчанні дитини та працювати разом із вчителями, щоб покращити навчання як у школі, так і вдома”, – зазначає Дженіфер, яка є генеральним директором компанії Hive Digital Minds, творця платформи SchoolBzz.
Нагадаємо, щоб налагодити партнертство вчителів, батьків та учнів, в Україні школам та батькам пропонують підписати Меморандум співпраці.
Ілюстрація: https://ptaourchildren.org