В Україні запустили проєкт «Не труси дитину». Він розповідає батькам про небезпечний синдром, який виникає через струшування немовлят. Створили освітні відео та друковані матеріали, які розповідають про проблему та як її уникнути.
Виявляється, в Україні 5% батьків струшують дитину, щоб заспокоїти, не знаючи, що це період фіолетового плачу. Це показало дослідження, яке провели «Міжнародний центр розвитку і лідерства» спільно з лікарями.
Щороку Американська академія педіатрії виявляє близько 1300 випадків синдрому струшеної дитини. 80% дітей залишаються з інвалідністю на все життя, 20% ― помирають. В Україні немає офіційної статистики щодо кількості випадків струшування дітей та заподіяних внаслідок цього травм. Хоча на теренах нашої країни це теж поширене явище.
У рамках проєкту «Не труси дитину», який реалізують спільно з Уповноваженим Президента України з прав дитини та Клубами Ротарі в Україні, для батьків створили освітні матеріали, які доступні на сайті проєкту на Instagram-сторінці.
Період фіолетового плачу — період у житті дитини від 2 тижнів до 3-4 місяців, упродовж якого дитина може плакати понад 5 годин на день без будь-якої причини. Навіть якщо всі її потреби задоволені. Цей період є нормальним для розвитку кожної дитини і це тимчасово.
Синдром струшеної дитини ― насильницька травма голови, яка виникає під час струшування дитини батьками або іншими дорослими з метою зупинити постійний плач. Деталі за посиланням.
Фото: https://www.canva.com/