Дослідники простежили за життям більш ніж 15 тис. Британських дівчаток-підлітків протягом шести років.
На початку спостережень дівчаткам було по 13-14 років. Дослідники виявили, що високі батьківські очікування все-таки мали результат: підрісши, дівчатка-підлітки приходили до успіху.
Фактично, коли батьки встановлюють жорсткі стандарти для освіти своїх дочок, ці дівчатка з більшою ймовірністю закінчать коледж, знайдуть більш високооплачувану роботу та уникнуть підліткової вагітності.
Експерти кажуть, що коли дитині транслюються високі очікування від неї, це змушує її відчувати себе більш схильною жити відповідно до цих очікувань. Але якщо в якийсь момент махнути рукою, змиритися з тим, що дитина не досягне очікуваних від неї висот, то вплив цих очікувань ослабне, і дитина, швидше за все, у старшому віці відповідати їм не буде.
Але тут важливо не перестаратися, тому що існує різниця між постійним невдоволенням і нав’язуванням правил, та встановленням керівних принципів і навчанням цінностей. При постійно незадоволених батьках — дитина росте впевненою в тому, що в усьому швидше помилиться і провалиться, ніж досягне успіху. Нереальні, надто високі очікування можуть дати зворотний ефект.
Дослідження провели в Ессекському університеті.