ЗНО 2019: Пам’ятка про найважливіше

21 травня розпочинається сесія ЗНО-2019. Розповідаємо про особливості, новації та нюанси, про які часто забувають випускники шкіл. Отже, як і коли складати тести, які документи брати та що не робити, аби не зіпсувати собі ЗНО.

Що продемонструвала реєстрація

Понад 354 тис. осіб цього року йде на ЗНО. У 2019-му значно більше тих, хто складатиме математику та історію України, і це не дивно, адже вони відтепер обов’язкові. Але цікаво, що історію України складатимуть на 85,7 тис. більше, ніж математику, тож часи гуманітаріїв тривають. Більше половини учасників складатимуть дозволений максимум ЗНО — 4, хоча для вступу мають представити дані про 3 складені тести.

Як і у минулі роки, найменше людей бажають складати іноземні мови (окрім англійської). А ось до хімії цікавість вступників щороку зменшується: на цей предмет зареєструвалося на 6 490 осіб менше у порівнянні з 2018-м.

У людей постарше свої пріоритети. Найчастіше ті, хто не є цьогорічними випускниками шкіл, складають українську мову та літературу (адже нині без такого тесту не вступити до університету), а найменше записалися на географію.

Що мати при собі на ЗНО?

  • Оригінал сертифіката учасника ЗНО (з голограмою); повинен був прийти поштою.
  • Запрошення-перепустку: її необхідно самостійно роздрукувати. Знайти її у «особистому кабінеті» можна за номером сертифіката та зазначеного в ньому пін-коду.
  • Оригінал документа, серія та номер якого зазначені в сертифікаті (паспорт, свідоцтво про народження). Не всі 14-річні пам’ятають, що їм потрібно оформити ID-карту. В цьому віці послуга безкоштовна, робити необхідно: свідоцтва про народження таким хлопцям і дівчатам вже не досить.

Що робити, якщо паспорт втрачено, а отримати новий не учасник ЗНО встигає до початку тестування?

Тоді треба взяти довідку з поліції, що підтверджує втрату паспорта, номер та серія якого зазначена в сертифікаті. Окрім неї, у цьому випадку необхідне свідоцтво про народження.

Хто може прийти без паспорта?

  • ті, хто не отримав паспорт, тому що живе на окупованій території або лінії зіткнення, або втратив документи і не може відновити (доведеться подати довідку з фотографією зі школи);
  • іноземці та особи без громадянства (вони подають копію документа, що посвідчує особу);
  • ті, хто просить Україну про захист (надають копію довідки про звернення за захистом в Україні);
    Якщо відсутній хоча б один необхідний для допуску до участі ЗНО документ, на тестування не допустять.

На додаткову сесію слід також взяти документ, що пояснює причину неучасті в основній сесії.

Коли приходити на ЗНО

Не в останню мить, адже допуск до пункту тестування припиняється за 10 хвилин до початку ЗНО. І якщо прийти пізніше, на ЗНО не допустять.

Як обрати предмети

Обов’язкові тести при отриманні повної загальної середньої освіти (ДПА у вигляді ЗНО):

українська мова і література (українська мова);

математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття)

Для випускників шкіл (а не студентів професійно-технічних і вищих закладів освіти): предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).

Нюанси-2019

Якщо людина закінчила школу за кордоном, здобула повну загальну середню освіту мовою, що не належить до слов’янської групи мов або мовою корінних народів, для неї на ЗНО з української мови і літератури встановлено так званий адаптивний поріг. Тобто нижчий за звичайний поріг «склав/не склав». Це підвищить її шанси отримати вищу освіту.

На ЗНО з іноземної мови буде два рівні складності: В1 і В2. Якщо випускник старшої школи вивчав іноземну мову на профільному рівні і бажає, щоб результати були зараховані як результати ДПА — треба складати тест В2. У решті випадків — В1.

Календар тестів

21.05

Математика

23.05

Українська мова та література

27.05

Іспанська, німецька, французька мова

28.05

Англійська мова

30.05

Фізика

04.06

Історія України

06.06

Біологія

11.06

Географія

13.06

Хімія

Дізнатися свої результати та порогові бали:

До 14.06

з математики, української мови та літератури, фізики;

До 20.06

біології та іноземних мов (англійська, французька, іспанська, німецька);

До 25.06

з історії України, географії, хімії.

Правильні відповіді на завдання кожного тесту оголошуються наступного робочого дня після проведення тестування з певного навчального предмета.

Що заборонено на ЗНО

• Мати з собою навіть вимкнений телефон або інші гаджети.
• Фотографувати завдання (за це виганяють без права перездачі).
• Користуватися «шпорами» та довідниками, книгами, іншими джерелами інформації, що не передбачені процедурою тестування.
• Спілкуватися з іншими учасниками, давати їм якісь предмети.
• Мати з собою верхній одяг, парасольку, сумку або рюкзак (все це треба залишити до початку тестів у спеціально відведеному місці).

Можна з дозволу старшого інструктора вийти з аудиторії, але цей час не компенсують, він втрачає його для виконання тесту.

Одночасний вихід кількох учасників під час тестування заборонено.


Нагадуємо, що якісно та безкоштовно підготуватися до ЗНО можна на платформі iLearn

Поділитися цією статтею