На найпоширеніші запитання абітурієнтів відповіли на офіційному сайті Міносвіти. Ми зібрали найважливіше про пільги при вступі.

1. Призери олімпіад та спортивних змагань

Призерам фінальних етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад 2019 року та МАН додадуть по 10 балів до конкурсного балу (крім вступу на спеціальності галузі знань «Міжнародні відносини»).

По стільки ж балів, але лише на спеціальності «Середня освіта (Фізична культура)» та «Фізична культура і спорт», отримають призери чемпіонатів Європи та чемпіонатів Світу, призери всесвітньої Гімназіади, переможці чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту), спортсмени, які вибороли призові місця на чемпіонатах Світу, Європи та чемпіони України з олімпійських видів спорту протягом 2017-2019 років.

Тим, хто входив до збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах, Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх, зарахують оцінки по 200 балів з двох вступних випробувань на вибір.

Також від 1 до 20 балів до оцінки ЗНО з одного відповідного предмета можуть додати у конкретному університеті тим, хто проходив організовану ним Всеукраїнську олімпіаду. Але стосується це лише тих, хто обрав майбутній фах із визначених Переліком спеціальностей, яким надається особлива підтримка. Деталі щодо кількості балів можна буде дізнатися у приймальних комісіях закладів вищої освіти.

2. Сільський коефіцієнт

Для випускників, які зареєстровані у селах та в рік вступу отримали повну загальну середню освіту в школі, що знаходиться на території села діятиме «Сільський коефіцієнт». Їх конкурсний бал буде помножений на 1,02 (1,05 – для спеціальностей, яким надається особлива підтримка).

Перелік закладів, випускники яких матимуть право на використання сільського коефіцієнта вбудовано в систему Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Право на його застосування треба підтвердити довідкою про реєстрацію місця проживання.

3. Регіональний коефіцієнт

Якщо вступник обирає ЗВО не у Києві – також матиме пільги за «Регіональним коефіцієнтом». На 1,04 помножать бали для тих, хто вирішить навчатися у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській, Черкаській областях. На 1,02 в інших випадках. Зараховується автоматично.

4. Угода про відпрацювання

Під час вступної кампанії 2019 року вступники до медичних та педагогічних закладів вищої освіти, які укладуть угоду про відпрацювання у селах або селищах міського типу, отримають право на першочергове зарахування на бюджетну форму навчання. Для цього треба пройти відповідний конкурс, оголошений облдержадміністрацією та укласти угоду про відпрацювання. 

5. Галузевий коефіцієнт

Діє також Галузевий коефіцієнт (1.02) для заяв з пріоритетністю 1 та 2 на спеціальності, які передбачені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

6. Чорнобильці та особи з інвалідністю

За результатами співбесіди (без ЗНО) можуть поступати «чорнобильці», які постраждали найбільше (визначити, чи дає пільги ваша категорія можна тут), інваліди війни, люди з інвалідністю, які не здатні відвідувати навчальні заклади. Співбесіди відбудуться з 21 до 23 липня включно.

7. Діти-сироти, учасники бойових дій, вступники з окупованих територій

За результатами іспитів (якщо вони не складали ЗНО цього року) та за чинними сертифікатами ЗНО 2017-2018 років вступатимуть люди, яким потрібні особливі умови, але їх на конкретному пункті тестування не можуть створити, а також діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування.

Також вступні іспити зможуть скласти абітурієнти, які не мали можливості пройти ЗНО через захворювання чи патологічний стан, учасники бойових дій, звільнені з військової служби, починаючи з 01 грудня 2018 року включно, вступники, що проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 01 січня 2019 року.

Іспити призначено з 17 до 22 липня включно.

Також в Міносвіти наголошують, що переможці олімпіад та спортзмагань мають бути ідентифіковані базою Єдиного держреєстру.

Якщо така інформація про вас відсутня у кабінеті вступника, потрібно звертатися на пошту vstup2019@mon.gov.ua з прикріпленими документами, які підтверджують право на застосування додаткових балів.

Зверніть увагу! Після подачі ПЕРШОЇ електронної заяви буде неможливо підтвердити/спростувати вашу належність до вказаних категорій.

Поділитися цією статтею